עדיין לא ממש מובן לי הסיפור עם הוספת נתב להוטבוקס - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדיין לא ממש מובן לי הסיפור עם הוספת נתב להוטבוקס

ROFLmonster

Recommended Posts

שלום.

אז אני מחובר לאינטרנט של (גם ספק) בעזרת ההוטבוקס.

בגלל שאני מתכנן להחליף מחשב ולהשתמש בישן למדיה (סרטים, סתם אינטרנט) שיהיה מחובר לטלוויזיה בסלון חשבתי איך אני אחבר אותו לאינטרנט.

הבנתי שמה שאני אצטרך לעשות זה להתקשר להוט ולבקש מהם שיהפכו לי את ההוטבוקס למודם בלבד, לקנות ראוטר, לחבר אותו למחשב ולהוטבוקס (ואת ההוט לקיר, כרגיל) ואז תהיה לי אלחוטית?

כרגע אין לי אלחוטית מההוטבוקס כי אין לי צורך, הבנתי שהיא לא כ"כ טובה וגם זה עולה 10 שקל בחודש \:

לאחר מכן לקנות אולי כרטיס PCIE למחשב בסלון ולהתחבר בעזרתו לראוטר החדש בחדר שינה.

וזה הכל? שום התערבות בהגדרות? זה פשוט יעבוד? כי הרי ההוטבוקס עדיין יהיה מחובר לקיר עם ההגדרות הישנות, נכון? או שיש יותר מזה?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תבקש מהם להפוך אותו לראוטר זה גם יעלה לך עשרה שקלים לחודש.

קנה ראוטר פשוט במאה ש"ח וסגור את העניין.

כן, זה מה שהבנתי וזה מה שתכננתי לעשות. כנראה לא הייתי מובן עם השאלה שלי.

השאלה שלי הייתה אם זה כל מה שאני צריך לעשות? האם יש איזה הגדרות שאני אצטרך לעשות או שזה פשוט plug&play כזה? הכבל מהקיר הולך אל ההוטבוקס, עוד איזשהו כבל מההוטבוקס לראוטר, ומהראוטר למחשב? זה הכל? ויש לי WIFI רגיל שיכול להיקלט ע"י כרטיס PCIE במחשב בחדר אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מ LAN 1 של ההוטבוקס ל WAN של הראוטר.

אם יש לך חיבור ללא חייגן אז זה יעבוד מהקופסא.

אם לא אז צריך להגדיר את החייגן בראוטר ולבטל את החייגן במחשב.

תגדיר הצפנה לרשת האלחוטית.

כל חיבור קוי שתרצה, תחבר אותו ל LAN של הראוטר ולא להוטבוקס.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מ LAN 1 של ההוטבוקס ל WAN של הראוטר.

אם יש לך חיבור ללא חייגן אז זה יעבוד מהקופסא.

אם לא אז צריך להגדיר את החייגן בראוטר ולבטל את החייגן במחשב.

תגדיר הצפנה לרשת האלחוטית.

כל חיבור קוי שתרצה, תחבר אותו ל LAN של הראוטר ולא להוטבוקס.

בהצלחה.

אין לי חייגן. אז זה רק לחבר וזה יעבוד כמו שזה עובד עכשיו (ללא חייגן, הכוונה) בתוספת אלחוטי? מגניב.

LAN הכוונה לכבל ETHERNET שמתחבר למחשב, נכון? תודה רבה.

עריכה:

עוד משהו אם אנחנו כבר בנושא,

יש לך איזושהי המלצה לנתב? לא משהו מתקדם, אבל גם שלא יתיישן מהר.

יש מקום שאני יכול לקרוא ביקורות או סיקורים עליהם?

וגם מה עם הטלפון קווי שמחובר עכשיו להוטבוקס, להשאיר אותו שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LAN1 זה החיבור הפיזי בהוטבוקס שאני מניח שכרגע מחובר אליו הכבל של המחשב. את ה-LAN1 אתה מחבר ל-WAN של הראוטר. בראוטר מאחד החיבורים הפנויים אתה מחבר למחשבים.

tp-link841 צריך להספיק לך

tp-link1043 משדר אלחוטי יותר טוב והמהירות העברת נתונים ברשת הפנימית תהיה מהירה יותר.

www.netcheif.com

תמצא סקירה ל-1043 תחת סקירות חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתה רוצה להוסיף ראוטר במקום להשתמש בהוטבוקס. אני שמעתי עליו הרבה סיפורי זוועה ולכן השתמשתי בו כמודם בלבד והוספתי את הראוטר הקיים שכבר היה לי. יום אחד הראוטר שלי התקלקל, וכדי לחסוך כמה שקלים על ראוטר חדש פשוט ביקשתי מהוט שיהפכו את ההוטבוקס חזרה לראוטר. מאז גיליתי שהוא עובד מעולה, קולט מעולה, מהיר, בלי שום תקלות, והכל בסדר.

נכון שאין לו את כל ההגדרות המתקדמות שיש בראוטרים יעודיים - אבל בפועל אחרי שמתגברים על הבעיה הפסיכולוגית-בעיקר הזאת - הוא עושה כל מה שאני צריך.

לגבי ה-10 שקל בחודש - איזה מסלול יש לך? לפי מה שאני זוכר מפעם רק במסלול הזול ביותר היתה תוספת תשלום מטופשת עבור "רשת ביתית" ובמסלולים המהירים יותר זה כבר היה כחלק מהחבילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LAN1 זה החיבור הפיזי בהוטבוקס שאני מניח שכרגע מחובר אליו הכבל של המחשב. את ה-LAN1 אתה מחבר ל-WAN של הראוטר. בראוטר מאחד החיבורים הפנויים אתה מחבר למחשבים.

tp-link841 צריך להספיק לך

tp-link1043 משדר אלחוטי יותר טוב והמהירות העברת נתונים ברשת הפנימית תהיה מהירה יותר.

www.netcheif.com

תמצא סקירה ל-1043 תחת סקירות חומרה.

תודה רבה על ההמלצה. התוספת של ה150 שקל לא נראיתי לי כ"כ שווה את זה כי אני לא על מהירות כזאת גבוהה (10 מגה) ואני לא מוריד 24\7. וגם המרחק לא כזה גדול (6-7 מטרים כמעט בלי קירות) אז לא נראה לי שאני אשים לב לשידור חזק יותר.

אני לא מבין למה אתה רוצה להוסיף ראוטר במקום להשתמש בהוטבוקס. אני שמעתי עליו הרבה סיפורי זוועה ולכן השתמשתי בו כמודם בלבד והוספתי את הראוטר הקיים שכבר היה לי. יום אחד הראוטר שלי התקלקל, וכדי לחסוך כמה שקלים על ראוטר חדש פשוט ביקשתי מהוט שיהפכו את ההוטבוקס חזרה לראוטר. מאז גיליתי שהוא עובד מעולה, קולט מעולה, מהיר, בלי שום תקלות, והכל בסדר.

נכון שאין לו את כל ההגדרות המתקדמות שיש בראוטרים יעודיים - אבל בפועל אחרי שמתגברים על הבעיה הפסיכולוגית-בעיקר הזאת - הוא עושה כל מה שאני צריך.

לגבי ה-10 שקל בחודש - איזה מסלול יש לך? לפי מה שאני זוכר מפעם רק במסלול הזול ביותר היתה תוספת תשלום מטופשת עבור "רשת ביתית" ובמסלולים המהירים יותר זה כבר היה כחלק מהחבילה.

יש לי רק טלפון ביתי (חבילה מינימלית, רק שיהיה קו אני בקושי משתמש בו), עם בקושי ערוצים (למרות שאני נראה לי אפתח את כולם) ואינטרנט 10 מגה. לא ממש יקר, אבל נראה לי שאני אבדוק איזה חבילות (כל הערוצים, פלאפון, טלפון ואינטרנט) יש שאני לא אצטרך להוסיף את ה-10 שקלים.

אני רק כל הזמן קורא שהאיכות של ההוטבוקס לא כזאת טובה ודי חלשה אפילו, וזה נראה לי פעם ראשונה שאני קורא שזה מעולה.

אני לא צריך משהו מתקדם. רק שתהיה קליטה למחשב שיהיה במרחק ~6 מטר ממנו, לPSP אולי מדי פעם וזה הכל. אולי לראות סרט מהמחשב הראשי דרך הרשת ברגע שאני אבין איך אפשר לעשות את זה.. (ואני אשמח למדריך או משהו דומה. באנגלית גם יעזור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע שאתה בחבילה מאוד ישנה... בטח ובטח אם אתה למעשה בטריפל (טלוויזיה, טלפון, אינטרנט) - לדעתי אתה כבר נמצא מחוץ לתקופת ההטבה מרוב שזה ישן, ואולי אפילו משלם יותר מכמה שהיית מקבל עכשיו על מסלול גבוה יותר...

היום כל המסלולים הם עם במהירות 30מגה לפחות (בספק זה לא משנה, כולם יתנו לך את אותו מחיר בדיוק גם על 100 מגה), ויש גם טריפלים זולים של 199 שקל שכוללים דיי בסיסית, טלפון, ואינטרנט 30 מגה.

כמה אתה משלם היום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שביקשת ההוטבוקס יהיה מעולה לדעתי. אני אישית עם הוטבוקס ומאז העדכון קושחה החדש הקליטה יותר טובה וגם המהירות.

לגבי העדכון קושחה.. כולם מקבלים את זה? לא הבנתי איפה אני רואה. חשבתי http://hotbox אבל כלום..

אז אני צריך לברר אם יש דרך לקבל אלחוטי בלי לשלם 10 שקל לחודש (בא לי דיסקברי בכל מקרה, אז הגיע הזמן לשדרוג), שזאת די הסיבה היחידה שאני רוצה ראוטר נפרד. אבל אם אתם אומרים שלמה שאני צריך זה בסדר גמור, מי אני שאתווכח.

אז אם מישהו רק מוכן לכוון אותי למדריך איך אני יכול לשתף קבצים דרך הרשת (אני לא מבין בדיוק מה אני צריך. רשת ביתית? שרת?) נראה לי שדי עניתם לי על הכל. תודה רבה.

נשמע שאתה בחבילה מאוד ישנה... בטח ובטח אם אתה למעשה בטריפל (טלוויזיה, טלפון, אינטרנט) - לדעתי אתה כבר נמצא מחוץ לתקופת ההטבה מרוב שזה ישן, ואולי אפילו משלם יותר מכמה שהיית מקבל עכשיו על מסלול גבוה יותר...

היום כל המסלולים הם עם במהירות 30מגה לפחות (בספק זה לא משנה, כולם יתנו לך את אותו מחיר בדיוק גם על 100 מגה), ויש גם טריפלים זולים של 199 שקל שכוללים דיי בסיסית, טלפון, ואינטרנט 30 מגה.

כמה אתה משלם היום?

אני די הרבה זמן איתם, כן. אז נראה לי שבגלל שלא עדכנתי את החבילה כבר הרבה זמן גם המחיר לא התעדכן (:

אני אבדוק את זה כי נראה לי שאני משלם די יותר, ועוד 100 וקצת על פלאפונים בבית. תודה על המידע.

עריכה: הטריפלים, זה לא למצטרפים חדשים? אני לא רואה שום דבר באתר חוץ מזה. אני באמת צריך להתקשר בשביל לדעת איזה חבילות אני יכול לקבל? \:

עריכה שנייה ואחרונה-

החבילה שלי היא כנראה טריפל iClassic.

302 שקל ועוד 20 על VOD. למרות שאני לא מקבל 30 מגה ועל זה אני באמת צריך לדבר איתם. אני מתאר לעצמי שאי אפשר לשלב? כל הערוצים אבל בכל זאת 30 מגה ו500 דקות אולי אפילו פחות..? למישהו יש ניסיון עם זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...