SSD + HD או רק SSD? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SSD + HD או רק SSD?

Neo810

Recommended Posts

היי,

האם עדיף + HD או רק SSD?

אפשרות א': כונן 120/128 + כונן HD 500

אפשרות ב': כונן 250

בהתחלה המחשבה היתה ללכת על אפשרות א' אבל במחשבה שניה, אין לי בעיה להתסדר עם 250GB כאשר יש לי עוד 2 דיסקים חיצוניים של 1TB כל אחד לאחסון קבצים.

במקרה כזה אני "מרוויח" את המהירות של הSSD כאשר כל התוכנות יהיו מותקנות עליו ולא אצטרך לחלק, כאשר על הכוננים החיצוניים אוכל לשים קבצים שהם למעשה גיבוי כמו וסרטים (שגם ככה אני רואה בסטרימר בעזרת הכוננים האלה) או מסמכים שלא משתמשים בהם בשימוש יום יומי.

השאלה היא האם כונני הSSD מספיק אמינים כדי לשמש ככוננים יחידים.

ועוד משהו, באם במקרה כזה כדאי לחלק את הSSD כמו שמחלקים כונן HD כאשר ב-C מותקנת מערכת ההפעלה וב-D מותקנות כל שאר התוכנות כולל מסמכים וקבצים? זה לא יאט את ה-SSD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. 250GB מספיק לי אבל יש לי 2 אפשרויות שהן די זהות מבחינת התקציב,

SSD + HD או רק ואני לא יודע מה עדיף ולכן השאלה.

2. ולכן יש לי 2 אופציות, או לקחת ולשים את התמונות והסרטים על הHD החיצוני או לקחת SSD + HD במקרה ולשים על הHD החיצוני זה לא רעיון טוב.

3. סבבה.

4. למה? 250GB זה קטן? ז"א הכל יחסי אבל עדיין, גם אם ניקח בחשבון רק משחקים, אם הכונן מפוצל וצריך לפרמט אז נשאר רק להתקין את המשחק, אבל הDATA שלו נשאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למערכת הפעלה כך רק גדול מהיר וטוב ואם אתה צריך גם HD לאחסון חומר תכנות ועוד אז כך HD הכי מהיר גדול וטוב

חיצוני או פנמי זה כבר החלטה שלך גם וגם לא מזיק אף פעם שיש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שיש לי 2 HD חיצוניים והשאלה אם הם מספיק טובים לאחסון הקבצים או לא.

אין לי ספק שחיבור USB2 איטי יותר מSATA3, השאלה כמה זה יורגש.

אם השילוב הזה סביר, אז כדאי לי להשקיע בSSD של 250, אם לא אז אין לי ברירה ואקח של 120 ועוד HD מינימלי של 500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה HD לא מנצל את המהירות של SAT2 ולא של USB2 שלה לדבר על SAT3 וUSB3 אבל מספיק לאחסון קבצים

שלא משתמשים בהם כול הזמן ולא צריך מהירות ןSSD טוב ומהיר יכול לנצל 2/3 מהמהירות של SATA3 וUSB3

כונן אסור בחיים לעשות לו איחויי קבצים זה יכול לפגועה בשבבים ולהאט את מהירות הכונן

השיטה שבה עובד כונן לא גורמת לפיצול קבצים ולכן אין צורך לעשות איחויי לSSD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אבל אני עדיין לא מבין עד הסוף.

אם הבנתי נכון את כוונתך, אז אין שום בעיה שאשתמש בכוננים החיצונים שלי שמחוברים למחשב בUSB2 לצורך שימוש קבוע באחסון קבצים.

מכאן יש לי 3 שאלות:

1. אם ארצה לראות תמונות או סרטים כל דבר אחר שיהיה על הכונן החיצוני, האם רצוי שאעביר את הקבצים לSSD כדי שהם ינוגנו כמו שצריך?

2. מה לגבי קבצי משחקים או עריכת נניח? אם המשחק או תוכנת העריכה מותקנים על הSSD, כדאי שגם קבצי הDATA שלהם יהיה על הSSD לא?

3. ואם התשובה ל-2 היא כן, זה אומר שאצטרך לאחסן קבצים גם על הSSD ומכאן שאלתי אם כדאי לפצל את הכונן, כי במקרה ואצטרך לפרמט וSSD לא יהיה מחולק, אאבד את כל החומר. אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

128GB פחות משתלם פר גיגה מ250GB .

500GB HDD הרבה פחות משתלם פר גיגה מ2TB HDD.

ע"י התפשרת על נפח כדי לקנות גם וגם, אתה משלם ביוקר על כל אחד מהם.

אם יש לך שני HDD חיצוניים שמספקים לך מספיק נפח לאחסון, עדיף לקנות 250GB.

ובעתיד אם תצטרף עוד נפח, קנה HDD משתלם של 2-3TB.

אם נגמרה לך האחריות על אחד מהHDD החיצוניים, אתה יכול לפתוח אותו ולחבר כHDD פנימי בחיבור SATA, ולעקוף את הגבלת המהירות של הUSB2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שכאשר מתפשרים אז משלמים ובגלל זה חשבתי על הרעיון של השימוש בHD החיצוניים, בשביל לקנות רק 250 וזהו.

לפתוח את הHD ולחבר לSATA זה רעיון, לא בטוח שמעשי כי בכל זאת אני משתמש בשניהם כחיצוני שמחוברים לסטרימר, אבל נבדוק.

מה לגבי הגבלת המהירות של הSATA2? כמה היא משפיעה? האמת שזאת יותר שאלה תאורטית כי אני מאמין שיקח לי קצת זמן למלא את הSSD 250.

וד"א, כמה מקום לוקח ווינדוס 7 או 8? ומה עדיף לSSD?

מעבר לזה מה לגבי נושא חלוקת הSSD למחיצות? כדאי או לא?

ואם כבר, איזה 250 אתם ממליצים לקנות? את הסמסונג 840? או שיש אלטרנטיבה נוספת בעלות דומה או פחות?

באמת תודה לכולכם על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגבלת מהירות של SATA II היא לא ביג דיל.

גם אני עם על בקר SATA II והביצועים מול הרדיסק הם שמיים וארץ.

מהירות המקסימום פחות חשובה לי ממהירות המינימום, וגם עם בקר SATA II יש למהירות המינימום עוד מקום להשתפר(עם הכונן שלי לפחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...