בעיה עם מכשיר HPNA של יס (VOD) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם מכשיר HPNA של יס (VOD)

corolla9

Recommended Posts

אז ככה לאחר התעסקות של חצי שעה בעצמי ועוד חצי שעה עם התמיכה הטכנית של הגעתי למסקנה שיש לי בעיה במתאם

רשת האלחוטי.

הבעיה היא כזאת, בעת חיבור המתאם האלחוטי (שעבד לי כבר יותר משנה אני חושב) הכרטיס מזהה את הWIFI בבית, נרשם אליה,אך לא מצליח למשוך כתובת IP מהראוטר (או לפחות ככה הבנתי מהתמיכה הטכנית של בזק)

מערכת ההפעלה (W7) לאחר דקה של ניסינות כושלים של להתחבר לרשת ולאחר הרצת כלי אבחון תקלות מובנה של הוינדוס מודיעה

כי קיימת כפילות (conflict) בכתובות הIP ברשת.

למזלי היה לי מתאם נוסף בבית שמיקד את הבעיה על המתאם של TP LINK.(המתאם השני כן עובד)

השאלה האם יש משהו נוסף שאני יכול לעשות כדי לאפשר פעולה תקינה של המתאם?

לצערי ניתוק וחיבור מחדש, ריסטרט מחשב, החלפת יציאת , מחיקת הגדרות הרשת של המחשב דרך הCMD באמצעות פקודת NET TCP (משהו כזה), הסרה והתקנה של הדרייברים המקוריים (בדיסק התקנה) והעדכניים דרך אתר היצרן. שום דבר לא עזר לפתור את התקלה.

המוקד הטכני של יבואן TP LINK לא זמין עד ראשון וגם לצערי לאחר פתיחה מחודשת של מארז המתאם גיליתי כי יש צורך להעביר

מסמך מסויים יחד עם חשבונית קניה לbenda תוך 14 יום מרגע הרכישה. שזב כבר לא רלוונטי מזמן במיוחד שאין לי את הקבלה המדוברת. (על מארז המתאם בגדול רשום 3 שנים אחריות )

יש לי עילה לבקש שיחליפו לי את המתאם? האם האופציה היחידה לתקלה היא תקלה חומרתית של המתאם? האם יש אופציה

להבין מה התקלה נקודתית ולפתור אותה? יש לי ציוד מתאים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש התנגשות IP, תוודא שלא מוגדר לך IP סטטי (קבוע) בכ.ר. האלחוטי. (התחל - לוח בקרה- ואינטרנט-מרכז הרשת-שנה הגדרות מתאם-לחצן ימני על כרטיס הרשת-מאפיינים-לסמן IPV4 - מאפיינים - לראות שלא מסומן IP סטטי).

במידה וכן מסומן IP סטטי(קבוע) אז תשנה לאוטומטי ותעשה כ/ה למחשב ותראה אם זה עובד.

במידה ולא מסומן IP סטטי, תגדיר IP סטטי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש התנגשות IP, תוודא שלא מוגדר לך IP סטטי (קבוע) בכ.ר. האלחוטי. (התחל - לוח בקרה- ואינטרנט-מרכז הרשת-שנה הגדרות מתאם-לחצן ימני על כרטיס הרשת-מאפיינים-לסמן IPV4 - מאפיינים - לראות שלא מסומן IP סטטי).

במידה וכן מסומן IP סטטי(קבוע) אז תשנה לאוטומטי ותעשה כ/ה למחשב ותראה אם זה עובד.

במידה ולא מסומן IP סטטי, תגדיר IP סטטי!

תודה רבה עזרת לי מאוד :xyxthumbs:

הIP כן היה מוגדר אוטומטי אבל לאחר שהגדרתי אותו ידנית החיבור הסתדר.

שוב פעם תודה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

טוב העלילה קיבלה קצת תפנית

לאחר ההגדרה כמו שאמרת לגבי הIP הסטטי, כאשר אני מנסה לגשת לדף תפריט של הראוטר לפעמים אני נכנס בטעות לדף

הראוטר של מישהו אחר ברשת.

הנה תמונה

http://i40.tinypic.com/2vrzw5j.png

אני יש לי בכלל מסך פתיחה כזה לראוטר

http://www.netcheif.com/Reviews/DSL-2650U/PICs/03.jpg

מה לעזאזל? בכל מקרה החלטתי לעשות סינון ע"פ כתובות על הראוטר שלי.

יכולה להיות אופציה של ההתנגשות של הIP היא ביני לבין הראוטר של "yoni" המדובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסך פתיחה הזה: שזה ראוטר דלינק 2650

http://www.netcheif.com/Reviews/DSL-2650U/PICs/03.jpg

כנס ADVANCE SETUP - ואז ל WAN - כנס לPPPOE - תעשה NEXTG -- עד שתגיע לשם משתמש של ספק. מה השם משתמש ואיזה ספק הוא?

כנס לWIRELESS - איזה שם רשת יש שם? מה הסיסמא שלה?

במסך פתיחה הזה, שזה נטגיר:

http://i40.tinypic.com/2vrzw5j.png

SETUP ואז BASIC - איזה שם משתמש של ספקית יש שם?

בWIRELESS - איזה שם יש שם? מה הסיסמא שלה?

איזה מהראוטר תואם את הראוטר שיש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז כך התחלתי לחקור מה לעזאזל קורה ברשת שלי והצלחתי להגיע לאיזושהיא נקודה שאני חושב שהעסק פה מתחיל להשתגע

התחלתי להפעיל "חסימות" על הרשת שלי נעילת דרך הWIRELESS וניתוק כל חיבור NET שמחובר בRJ לראוטר

לאחר משחק עם החיבורים בראטור גיליתי כי חיבור הראוטר לVOD של יס מאפשר לי גישה לרשת של בחור אחר באזור הגאוגרפי שלי ועוד יותר מוזר

זה שהוא נכנס לרשת הביתית שלי ויש לי גישה לכל דבר שיש לו על המחשב ובכלל אין לי מושג מי זה.

מה לעזאזל עושים?

לגבי שאלותך הראוטר שלי הוא של D-LINK ה2650 U

לגבי הפרטי רשת של הבחור הזה (לצורך העניין רשת הWIRELESS שלו נקראת yoni) והוא מופיע לי בוינדוס בתוך ה"רשת שלי" כ"מחשב של יונתן")

התקשרתי למוקד תמיכה של והם טיפה היו בשוק אמרו שהם יבדקו ויחזרו אלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

corolla9, האם הממיר של יס (שמחובר ל-VOD) מחובר לראוטר דרך HPNA (כלומר, דרך שתי קופסאות שחורות קטנות שיוצרות על-גבי הכבלים של יס)?

ושאלה נוספת: האם אתה גר בבניין עם צלחת לוויין אחת משותפת לכמה דירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

corolla9, האם הממיר של יס (שמחובר ל-VOD) מחובר לראוטר דרך HPNA (כלומר, דרך שתי קופסאות שחורות קטנות שיוצרות על-גבי הכבלים של יס)?

ושאלה נוספת: האם אתה גר בבניין עם צלחת לוויין אחת משותפת לכמה דירות?

טוב אז כך ממש עשיתי בדיקה.

מחבר את האטרנט מהקופסא השחורה/כחולה אל הראוטר רואה את yoni ברשת, מנתק את האטרנט yoni נעלם.

עכשיו אני מתחיל תכלס להיות לחוץ יש מצב שהמחשב שלי משותף לכל הדיירים בבניין דרך הVOD של יס? זה מש לא לעניין.

לשאלתך ThePorscher, אני לא יודע מזה HPNA, מה שיש אצלי זה 3 כאלה בבית

a_s_IMG_2035&91;1&93;_wh.jpg

שמתוך השלושה אחד מחובר לראוטר ישירות דרך כבל אטרנט (ניתקתי נכון לעכשיו)

לגבי השאלה השנייה, יש לי דרך איך לבדוק את זה?

שאלה שאני מפנה חזרה, איך בדיוק היחידות האלה מחוברות לאינטרנט שלי? איך יש להם גישה לראוטר אם אני משנה סיסמא של הwifi לדוגמא?

לגבי הם אמרו לי לפנות לשירות הטכני של יס ועשו לי איפוס לראוטר והמצב עדיין אותו דבר,

נראה לי בימים הקרובים נזמין טכנאי של יס או נעשה קווית על החשמל.

תגידו יש פה עילה לתביעה? לא שאני הולך לתבוע אבל אם אני יאיים, אולי יעשו לי את הרשת קווית על החשמל בחינם?

מידע פרטי שלי שיושב על המחשב משותף בלי ידיעתי בלי שום דרך לראות ולבקר בגלל יחידת הVOD שלהם, נראה לא לעניין. יכול להיות שהשיתוף הזה היה קיים כמה חודשים עד שיום אחד שתי ראוטרים נתנו לו ולי אותה כתובת IP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, לזה בדיוק התכוונתי. המכשיר שבתמונה שצירפת הוא ה-HPNA של יס. אתה יכול להסתכל מאחורה, כתוב עליהם HPNA.

המכשירים האלה יוצרים לך ביתית על גבי הכבלים של יס. הכבלים של יס משמשים במקור להעברת מידע מהלוויין אל הממירים. המכשירים האלה בעצם "מלבישים" מידע נוסף שמגיע מחיבור הרשת שלהם על גבי אותם כבלים, כך שבצד השני מכשיר נוסף יכול להפריד את המידע שעל הכבלים חזרה לאות מהלוויין + ביתית. כך למעשה הרשת הביתית עוברת על גבי כבלים של תשתית אחרת.

על אותו עיקרון עובדים גם רכיבי HPNA על גבי כבלי טלפון, או רכיבי HomePlug (על גבי חוטי חשמל).

כמו שאתה מבין, כל התצורה הזאת לא קשורה ל-WIFI שלך, ולכן הרכיבים האלה לא צריכים להכיר את סיסמת ה-WIFI ולא מושפעים משינוי שלה.

הסיבה שיס יוצרים את החיבור הזה היא שתכני ה-VOD מגיעים דרך האינטרנט ולא דרך הלוויין. לכן הממירים צריכים להיות מחוברים לרשת הביתית ולראוטר.

לגבי השאלה השנייה: בבניין דירות, בד"כ יס מתקינים צלחת לוויין אחת על הגג ומחברים אליה את כל הדירות. לכן שאלתי אם זו התצורה אצלך. במקרה כזה, הכבלים של יס, אותם הכבלים שהרשת הביתית שלך כעת עוברת עליהם, מחוברים בין כל הדירות. לכן, אם בדירה אחרת יש מכשירים כאלה מחוברים, הרשתות הביתיות של שניכם מחוברות אחת לשנייה ומשותפות.

החששות שלך די מוצדקים. סביר להניח שהרשתות באמת היו משותפות כמה חודשים עד ששמת לב לבעיית הקונפליקטים של IP-ים.

האנשים שאמורים לטפל בבעיה הם אכן יס. לפי מה שהבנתי, בבנייני דירות הם אמורים לשים פילטרים על הכבלים שלהם בנקודות החיבור בין דירות שונות, כך שהרשת הביתית לא תוכל לעבור בין הדירות.

אני לא עו"ד ולא יודע אם יש פה עילה לתביעה או לא. אבל מה שבטוח, יס אמורים לוודא שדברים כאלה לא קורים כשהם מתקינים רכיבי HPNA. זו חוסר אחריות שלהם שהגעת למצב כזה.

בכל אופן, אני די בטוח שלא תהיה להם בעיה להעביר אותך ל-HomePlug (רשת על גבי חשמל) אם תרצה, ללא עלות. בד"כ הם מתקינים ציוד כזה (HPNA או HomePlug) "על הדרך", בלי לדרוש תשלום.

עריכה: אגב, הייתי מציע לשנות את כותרת הדיון, כעת כשאנחנו די בטוחים שהבעיה היא לא במתאם האלחוטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי ThePorscher

תודה שהקדשת מזמנך בלהסביר את הסוגיה הלא ברורה הזאת.

הפוסט שלך די סיכם כל מה שרצית להפיק מהאשכול הזה כך שאין לי יותר צורך באשכול :)

אני אצור קשר עם יס ויסדיר את הסוגייה איתם .

תודה רבה והמשך יום טוב.

נ.ב האם "הפילטר" (מניח שמדובר בסוג של מצפין ?) עושה את העבודה בצורה טובה? או שהרשת על גבי החשמל מאובטחת יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש מכיר את הפילטר הנ"ל. אבל אם לנחש, הייתי אומר שהוא לא מצפין אלא מסנן אנלוגי. הרעיון של "הלבשת" שני אותות שונים (במקרה הזה, רשת ביתית ולוויין) על אותם כבלים מתבסס על העובדה שכל אות עובד בתחום תדרים שונה. המסנן חוסם את תחום התדרים של אות אחד ומעביר את תחום התדרים של אות אחר. כך המידע מהלוויין ממשיך לעבור על אותם כבלים בין כל הדירות, אבל הרשת הביתית לא.

לדעתי האישית אפשר לסמוך על פילטר כזה.

אם אתה רוצה יותר רצינית, הצפנה היא אכן התשובה. אני מכיר מכשירי HomePlug (לא של יס) שאפשר לקנפג עליהם סיסמא כך שהתעבורה ביניהם מוצפנת בעזרתה. אולי אפשר לקנפג את ה-HPNA של יס עם סיסמאות באותה צורה, אין לי מושג. תשאל את הטכנאי של יס.

עוד נקודה קטנה: לפני שאתה עובר לרשת על גבי חשמל, מניסיון אישי, היא הרבה יותר רגישה להפרעות ולמרחק. לכן מכשירי חשמל שנדלקים בבית עלולים להוריד לך את רוחב הפס או אפילו לגרום לניתוקים. כמו-כן, ככל שהמכשירים רחוקים יותר אחד מהשני, המהירות תרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאמתי אם הטכנאי יום שלישי לצערי לא אהיה בבית לברר פרטים אבל הבנתי שהוא ייצור איתי קשר נדבר איתו על אופן הפתרון

בכל מקרה לפי דברייך אני אלך על כיוון הפילטר שהם מציעים ואסגור את הסיפור הזה.

סתם לידע כללי נגיד ורשת ביתית זה תחום תדר אחד ולווין זה תחום תדר שני, איך זה שהוא שם פילטר אנלוגי על תחום תדר של הרשת הביתית מונע מהרשת הביתית של השכן להיכנס לרשת שלי?זה לא אותם תדרים (שלי ושל השכן)? כי אם זה תדרים שונים אז סימן שכן יש קידוד של ערוצים בקו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אותו תחום תדרים עבור הרשת שלך ושל השכן. בתוך אותו תחום יש קידוד ערוצים.

כאמור, אני לא בדיוק מכיר את הפילטר הנ"ל, אבל אפשר לשים משהו בסגנון פילטר דו-כיווני שימנע מעבר של כל תחום תדרי הרשת הביתית מצד אחד לשני ולהיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אותו תחום תדרים עבור הרשת שלך ושל השכן. בתוך אותו תחום יש קידוד ערוצים.

כאמור, אני לא בדיוק מכיר את הפילטר הנ"ל, אבל אפשר לשים משהו בסגנון פילטר דו-כיווני שימנע מעבר של כל תחום תדרי הרשת הביתית מצד אחד לשני ולהיפך.

רציתי להגיד משהו כזה....

הVOD של יס מאוד בעייתי.

והם חטפו על זה ביקורת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...