שירות Hotspot, על קו טלפון סלולרי - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות Hotspot, על קו טלפון סלולרי

card

Recommended Posts

שלום

עברתי מחברה סלולרית אחת לאחרת,

ובחשבונות שמגיעים מהחברה החדשה, מופיע שם שירות שנקרא "שירות Hotspot אישי (Tethering)"

השירות מתומחר ב-0שח, כך שאין עם זה בעיה מבחינת מחיר,

רק מה שאני לא מבין הוא הדבר הבא:

היכולת לשתף את האינטרנט הסלולרי שלך עם מחשבים אחרים, היא יכולת של המכשיר שיש לך.

(אולי אפילו ליתר דיוק, זה לא יכולת חומרתית של המכשיר, אלא תוכנתית בלבד - מערכת ההפעלה ש-על המכשיר. אני צודק?)

בכל מקרה,

השאלה היא: למה זה מופיע גם כשירות על הקו?

האם מישהו שיש לו קו טלפון סלולרי, והשירות הזה לא מופעל,

יהיה שונה ממישהו שיש לו קו טלפון סלולרי, והשירות הזה כן מופעל?

למיטב הבנתי הקו לא אמור להשפיע פה בכלל..

שניהם אמורים להיות מסוגלים לשתף את האינטרנט שלהם בהצלחה, בהנחה שהמכשיר שלהם תומך ב-Tecthering.

אבל כיוון שהם רשמו את זה, אודה למי שיש לו את הידע כדי להסביר האם באמת חברת הסלולר "מוסיפה" פה משהו,

או לא.

תודה רבה

card

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה שלב, לפני כשנה, שחלק מהחברות חייבו עברו השירות הזה בכסף. מבחינת אותן חברות היכולת לשתף את חיבור ה-3G בין מספר מחשבים היה מותרות והן הרשו לעצמן לחייב לקוחות על כך. דרך אגב, חלק מהחברות הסלולריות בעולם - בעיקר בארה"ב - נוקטות את הפרטיקה הזו באופן קבוע למרות שזו תכונה של המכשיר. לפחות בישראל, משרד התקשורת אסר לגבות תשלום נוסף על השירות הזה או לחסום אותו בדיוק בגלל מה שכתבת - זו תכונה של המכשיר ולא של הרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בכלל הם יכולים לחסום אותו?

הרי כשלמכשיר יש את היכולת הזו, המכשיר בעצם מתפקד כמו NAT .

מבחינת הספק הסלולרי, הוא אמור לראות תקשורות יוצאות ונכנסות מ-IP אחד בלבד - ה-IP של הטלפון..

ולא אמור להיות לספק מושג שהתקשורות האלה הן בעצם מ-3 מכשירים שונים למשל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בכלל הם יכולים לחסום אותו?

הרי כשלמכשיר יש את היכולת הזו, המכשיר בעצם מתפקד כמו NAT .

מבחינת הספק הסלולרי, הוא אמור לראות תקשורות יוצאות ונכנסות מ-IP אחד בלבד - ה-IP של הטלפון..

ולא אמור להיות לספק מושג שהתקשורות האלה הן בעצם מ-3 מכשירים שונים למשל..

הם רואים את זה ברמת ה-PACKET-ים שעוברים -זו לא בעיה גדולה מדי.

- - - תגובה אוחדה: - - -

מה החברה שעושה היום דבר כזה? (אפ"ס)

היום אף חברה לא עושה את זה - משרד התקשורת הוציא תקנה שאסור לחסום את האפשרות הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא מגבלת הנפח...

התעבורה שלי בבית העלאה + הורדה יכולה לעבור בקלות את ה1 טרה בחודש , ואני לא מכיר חברה סלולרית שתתן לי ב120 שקל למהירות 30 מגה כזה נפח תעבורה...

אם השימוש שלך הוא רק אימיילים וקריאה מזדמנת , אז אתה יכול להסתדר בלי נוסף חוץ מהאינטרנט הסלולרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1TB?

פתחת חברה לשידורי מהבית? :)

ואכן, נושא הקיבולת מגביל עדיין.

רוב החבילות נותנות 3GB,

בוא נניח שזה יכול להיות יותר מבסדר גמור, למישהו שלא מוריד .

(או מוריד 2-3 גג, בגודל 700MB ולא מעל)

אגב, יש מודם-ראוטר כזה(מבוסס SIM) שמומלץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חי בסרט ולא באחד שרץ ב-HD. בשימוש סטנדרטי של מחשב באינטרנט (גלישה, דוא"ל וכיוב') אתה עובר 3G תוך מספר ימים. רק שתהיה לך תחושה, אני הורדתי מהבוקר (4 שעות) 1.7G על שימושים סטנדרטיים לחלוטין. אל תשווה שימוש במחשב (שבו התמונות יורדות באיכות) לבין שימוש בסלולרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דף YNET אחד במחשב יכול לצרוך 10MB. וזה לפני שמדברים על יוטיוב וכו'.

אפילו בשימוש קטן עוברים בקלות את ה 3GB. רק לשימוש מזדמן זה יספיק.

המהירות עצמה גם תלויה בריכות הקליטה באותה נקודה, ובעומס על האנטנה הסלולרית באותו רגע.

וזה לפני שמדברים על איכות האינטרנט הירודה הרבה יותר של המפעילות הסלולריות.

ובקיצור, אני מציע לך לשכוח מהרעיון. אלא אם ממש לא איכפת לך להיות רוב החודש עם צב, תמורת חיסכון של כמה עשרות שח מקסימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...