עזרה בנוגע לכדאיות לימודי מדעי המחשב - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בנוגע לכדאיות לימודי מדעי המחשב

Raamses

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני צריך עזרה\כיוון בנוגע ללימודי מדעי המחשב בפתוחה, הסיטואציה שלי היא כזאת.

כרגע אני עובד בתחום התוכנה (מנהל צוות פיתוח), אני בן 30 ללא שום השכלה פורמאלית.

האם יהיה שווה לי לקרוע את עצמי וללמוד בפתוחה תוך כדי עובדה משרה מלאה (כמובן עם פריסת התואר), האם יש לזה איזה שהוא תועלת משמעותית בקידום הקריירה.

אם אתם חושבים שלא צריך אבל אתם חושבים שצריך ללמוד תחום אחר או ללמוד לימודי תעודה כלשהם שיכולים לקדם אותי, או כל כיוון אחר שהייתם חושבים שיכול לקדם אותי.

תודה מראש לכלל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לענות לך

קח בחשבון לשרוב הגולשים באתר, לדעתי לפחות, האם ילדים או 20+ שעדיין נמצאים בלימודי תואר או שרק סיימו

ככה שלך יש הרבה יותר מידע וניסיון וגם לדעתי כישורים וכישרון אם הגעת לתפקיד כזה ללא השכלה פורמלית

עדיף לך לשאול חברים או בעבודה כדי לראות איפו אתה עומד

שיהיה בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אתה יכול לענות לשאלות האלו.

יש מקומות עבודה בהם להשכלה לא תהיה משמעות בקידום אם אתה תותח בתחום שלך וכבר עובד שם. (לדוגמה חברת סטרטאפ קטנה)

בחברות גדולות יותר יש משמעות לתואר ולכן אם זה המצב, כנראה שתואר יהיה נחוץ בשלב מסויים בעתיד המקצועי שלך.

תואר יכול להיות נחוץ גם אם תחפש עבודה בעתיד במקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקצוע שלך ניסיון משחק תפקיד הרבה יותר משמעותי מהשכלה. אני מניח שבחברות בינלאומיות גדולות אתה עלול להיתקל בתקרת זכוכית, אבל אין לי ניסיון בתחום כדי לדעת בוודאות. אתה תמיד יכול לכתוב בקורות חיים שיש לך תואר. אף אחד לא יבדוק כי אתה בן 30 ובעל ניסיון רב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, בתור בוגר מדעי המחשב הבנתי כמה דברים.

דבר ראשון אל תכתוב שיש לך תואר כי אם יגלו שאין לך זה יכול להיות מופץ דיי מהר (בהרבה חברות יש אנשים שלמדו איתי ככה שקל מאוד להפיץ דברים)

דבר שני בהרבה חברות זה יכול להוסיף לך כמה גרושים למשכורת וזה ישפר לך את המתמטיקה שחשובה לשיפור זמני ריצה.

דבר שלישי בהחלט יכול לגרום לך לתקרת זכוכית שתרצה להתקדם או במעבר עבודה בדרך כלל יעדיפו מישהו עם תואר גם אם יש לו פחות 1-3 שנות ניסיון לאחר שיהיה לך 5 שנות ניסיון..

בנוסף תשאל אנשים מסבביך זה ייתן לך הרבה אינפורמציה, בכל מקרה ממליץ לך בחום לעשות תואר במדעי המחשב או לפחות משהו משולב עם מדעי המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שבחברות קטנות\סטרטאפ אני יכול תמיד למצוא עבודה ולהתקדם כי שם באמת בודקים תאכלס ידע, ניסיון וכשרון, אבל בחברות גדולות אני אפילו לא יכול להגיע לשלב הראיון(אלא אם יש קומבינות) בגלל שאני לא עובר את דרישות המינימום שלהם מחלקת HR אפילו לא תמיין את קורות החיים שלי, אני לא יודע אם אני לא סוגר לעצמי המון אופציות שאני סוגר את אופציית החברות הגדולות.

מה שהכי מצחיק\מעצבן אותי שברוב המקרים לא בכולם תואר ראשון הוא בולשיט רוב העובדים איתי עם תואר ראשון ואפילו שני, ומבחינת עבודה תאכלס הם איך נאמר לא משהו.

משהו תמיד מציק לי ככה מאחורי הראש שאני חייב לחזק לעצמי את המעמד לקראת גיל 45+, זה מגיע אני מניח מההנחה שהייתה פעם שאנשי הייטק בגיל הזה מוחלפים באנשים צעירים יותר, והייתי רוצה לחזק לעצמי כמה שיותר את המעמד, לפי מה שאני רואה ושומע היום זה דיי השתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד בחברה דיי גדולה ויש לנו הרבה אנשים שהם 40+ ויותר מבוגרים ואני יכול להגיד לך שרובם מאוניברסיטה בכל מקרה אני ממליץ לך לעשות תואר באוניברסיטה או בפתוחה כל עוד אתה יכול, זה יקדם אותך.

אני מכיר גם הרבה שנראים לא מוצלחים שסימו אוניברסיטה וזה כי לפעמים הם טובים במחקר או משהו בסגנון ובכל מקרה תחשוב שכנראה שזאת הסיבה שקיבלו אותם לעומת אנשים מוכשרים אחרים...

ככול שיהיו יותר בוגרים ידחקו אותך החוצה ואז תרוץ בין סטארטפים במקום למצוא מקום יציב שלרוב רוצים בסביבות גיל 40-45+

בהצלחה עם מה שתחליט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ לך כן ללמוד.

שווה להשקיע עכשיו זמן ומאמץ, מאשר להצטער עוד כמה שנים שלא עשית את זה.

וכמו שאמרו לפני - בד"כ כמה שאתה תותח בפיתוח, אם לא למדת מדעי המחשב או הנדסה כלשהי - המתמט' שלך ברמה נמוכה יותר, וזה לפעמים נדרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מנהל צוות - אני מניח שאתה מפתח עם מספר שנות ניסיון. אין שום טעם לעשות תואר ראשון במדעי המחשב. מה שכן - תעשה תואר ראשון במקצוע הנדסי אחר / קרוב - בין אם במתמטיקה, חשמל, או ביו אינפורמטיקה (אם יש בכלל ראשון) וכדו' .

התואר יפתח לך חלון להתקדם בעתיד ואף להמשיך ללימודים גבוהים.

90% מהעבודה בתחום התוכנה בשוק המסחרי לא קשורה לתואר הראשון במדמ"ח ובודאי לא מחייבת לעשות אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאני מסכים עם דבריו של קיידני, יש הרבה מקומות שרואים תואר כסוג של תעודת בגרות וזה מאוד חשוב להרבה חברות וביחודות לגדולות.

אני בתחילת הדרך אבל שאני מסתכל על חברים עם ניסיון ומנהלים פה לכולם יש תואר כזה או אחר...

מומלץ לעשות תואר במדמ"ח אבל לא חובה הכי חשוב שיהיה מתמטיקה ברמה טובה בתואר ואולי תואר שקשור למה שמעניין אותך שתוכל לעסוק בו אחרי זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...