עומד להגמר לי המקום ב-SSD לאחר התקנת מערכת הפעלה ושני משחקים - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עומד להגמר לי המקום ב-SSD לאחר התקנת מערכת הפעלה ושני משחקים

idanmal

Recommended Posts

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
תעביר את הPF לדיסק המכני.

קובץ hibernate אתה לא צריך אם אתה לא משתמש ב hibernate ואם כן אז ראה שורה מעל.

רק דיברתי על זה, לא להעביר כלום לקשיח, בייחוד לא את ה-PF, תקטין אותו ל-1GB כמו שאני עשיתי.

מחק את קובץ מצב השינה וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק דיברתי על זה, לא להעביר כלום לקשיח, בייחוד לא את ה-PF, תקטין אותו ל-1GB כמו שאני עשיתי.

מחק את קובץ מצב השינה וזהו.

מה המקסימום שנתת לPF?

או שהגדרת 1024-1024?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אור, למה הקטנת ולא מחקת?

לי יש 12 גיגה ראם, בעבודה שוטפת אני בקושי מגיע ל4.

http://lifehacker.com/5426041/understanding-the-windows-pagefile-and-why-you-shouldnt-disable-it

In addition to applications crashing anytime you run up against the memory limit, you'll also come across a lot of applications that simply won't run properly if the pagefile is disabled. For instance, you really won't want to run a virtual machine on a box with no pagefile, and some defrag utilities will also fail. You'll also notice some other strange, indefinable behavior when your pagefile is disabled—in my experience, a lot of things just don't always work right.

ע"פ הכתבה הבנתי שעדיף בכל זאת לשמור לפחות על קובץ PF קטן. לא מבין גדול בעניין ויכול להיות שכל הכתבה הזאת זה זיבולי שכל.

אבל בסופו של דבר זה ג'יגה או שניים, פאק איט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אגב בתור משתמש לפטופ, אני משאיר כרגע את ה Hibernate למקרים שנגמרת הסוללה, המחשב יוכל להיכנס למצב שינה אוטומטית ולא לקרוס.

לשיקול משתמשי הניידים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול לתאר עד כמה אני מסכים עם מה ש-OR2OOO אומר.

האינטרנט מלא בכ"כ הרבה מיתוסים לגבי SSD-ים, וחבל שמדריכים כאלה ואחרים גורמים לאנשים תמימים לעשות שטויות במסווה של מתן טיפים לשיפור ביצועים.

המיתוס הכי נפוץ הוא לגבי תוחלת החיים של SSD-ים.

זה נכון שכמות הכתיבות לכל תא זיכרון ב-SSD היא סופית (בניגוד, תאורטית, לכמות הכתיבות ל-HDD). אבל בשנתיים-שלוש האחרונות, לכל SSD שנמכר יש כמות כתיבות מקסימלית גדולה מספיק שהנתון הזה נהיה לא רלוונטי למשתמש הממוצע. כדי לסבר את האוזן: אפילו SSD-ים מסוג MLC (שכמות הכתיבות עליהם נמוכה משמעותית מב-SLC), ישרדו כ-8-10 שנים בכתיבה של כמה עשרות GB-ים כל יום. רוב הדיסקים המכניים לא ישרדו כ"כ הרבה זמן בעומס כזה, בגלל בעיות מכניות במחט או במנוע הסיבוב. וברור שרובנו לא מגיעים לשימוש כ"כ מאסיבי.

לכן, כל טיפ שמטרתו לצמצם את כמות הכתיבות ל-SSD הוא מיותר, במיוחד אם הוא גורם להעברת הכתיבות האלה ל-HDD במקום. נשמע לי נורא טפשי להשקיע כסף ב-SSD ואז לעשות הכול כדי לא להשתמש בו...

עוד טיפים מוזרים, ש"מדריכי SSD" מלאים בהם, הם עצות על איך לחסוך מקום על הכונן.

אז נכון שכונני SSD באים בגדלים קטנים יותר מ-HDD-ים באותו מחיר. אבל אם למישהו יש בעיית מקום פנוי על הכונן, יש מספיק מדריכים שמתמקדים בבעיה הזו ספציפית ונותנים שלל עצות בסיסיות יותר, מועילות יותר, ופחות הרסניות כדי לטפל בבעיה (נגיד, כמו ש-Chevy אמר בצדק, קודם כל למחוק את Temp...), וזה בלי קשר ל-HDD או SSD.

משום מה, רוב "מדריכי ה-SSD" בחרו לכלול דווקא את העצות הכי הזויות, הרסניות ומסובכות, שנכנסות לקרביים של Windows ומבטלות מנגנונים מועילים ונחוצים.

ספציפית המדריך פה באתר התחמק מרוב עצות האחיתופל מהסוג הנ"ל. אבל גם הוא לא חף מהוראות מיותרות או הרסניות. multicore, אני מסכים איתך שצריך להבין את המשמעות של כל פעולה במדריך. אבל למעשה, אחרי שמבינים את המשמעות, מבינים שרוב הפעולות במדריך אכן מיותרות.

אם לעבור עליהן אחת אחת:

1. שדרוג firmware של ה-SSD: בד"כ רצוי, אך לפעמים יכול להיות הרסני. כמו בכל עדכון גרסה, חייבים לקרוא ביקורות על הגרסה החדשה ולהבין האם היא באמת נחוצה. כשמדובר על כוננים שעלולים לשבוק חיים או מידע שעלול לאבד, אולי דווקא עדיף לדבוק ב: "If it ain't broken, don't fix it."
    אני, למשל, החלטתי להישאר עם גרסת firmware לא מעודכנת על ה-SSD שלי, בגלל הביקורות שיש על הגרסה החדשה.
  2. מצב AHCI: חשוב ונחוץ.
  3. בחירת מערכת הפעלה מתאימה והתקנתה aligned: אכן חשוב.
  4. עדכון דרייברים ל-Chipset: זה כדאי בלי שום קשר ל-SSD...
  5. פעולת TRIM: ראשית, ההסבר במדריך על הצורך ב-TRIM לא כ"כ מדויק. הסיבה הבסיסית יותר היא העובדה שתאי זיכרון ב-SSD לא ניתנים לדריסה במידע חדש לפני שהם נמחקים. אם מוסיפים על זה את ה-Garbage Collection ואת ה-Write Amplification שנוצר בגלל חוסר סימטריה בין גדלי כתיבה למחיקה, אז הבעיה רק מועצמת. אפשר לקרוא על זה עוד הרבה.
    כך או כך, בהינתן שבחרנו מערכת הפעלה מתאימה, זה נחמד לוודא ש-TRIM פעיל, אבל די מיותר. בחיים לא ראיתי Windows 7 או 8 עם TRIM לא פעיל כברירת מחדל. מה שכן, בניגוד לטיפים אחרים, לפחות הווידוא הזה לא מזיק.
  6. ביטול מאחה הדיסק: כדאי על Windows 7, חסר משמעות על Windows 8 שמזהה כונני SSD לבד וחוסם את המאחה בעצמו. אני מאמין שההתנהגות הזאת תתווסף מתישהו גם ל-Windows 7 (אם זה לא קרה כבר).
  7. קובץ Swap: טיפ גרוע שעדיף ולא היה מוזכר כלל. ההסברים מהכתבה ב-lifehacker שקישרו אליה קודם מעולים. כמו שאמרו כאן בדיון, Windows והתוכנות שרצות עליו מסתמכות על קיום קובץ Swap, וביטול שלו יכול להביא לתוצאות הרסניות (קריסות וכו'), גם במחשבים עם הרבה מאוד . העברה של הקובץ ל-HDD תפגע משמעותית בביצועים של המחשב (שוב, למה קנינו SSD אם אנחנו לא מנצלים את היתרונות שלו?). כמו שאמרו, אם יש בעיית מקום מאוד גדולה, אפשר להקטין את הגודל שלו. אם אין בעיית מקום, אין שום סיבה לגעת בקובץ הזה כלל. Windows יודע לקבוע לו את הגודל לבד לפי כמות ה- במחשב וכמות המקום הפנוי על הכונן.
    (אגב, דווקא במחשבים עם שני HDD-ים וללא SSD כן מומלץ להעביר את קובץ ה-Swap לכונן ש-Windows לא מותקן עליו.)
  8. ביטול Hibernate: שוב, נועד לחסוך במקום בלבד, ולא ברור שזה מתאים לכולם. גם כשיש SSD שעוזר ל-Windows לעלות מהר, יש אנשים שמעדיפים לשמור על תוכנות פתוחות בין כיבוי להדלקה. שכל אחד יעשה את השיקול שלו אם הוא צריך את המקום הפנוי או את יכולת ה-Hibernate. כך או כך, אין לזה שום קשר ל-SSD.
  9. ביטול שירות האינדקס: מיותר מאוד. אם המטרה היא לחסוך על הכונן את המקום של קבצי האינדקס, אז שוב אין קשר ל-SSD, וכל אחד צריך לעשות את השיקול שלו אם הוא צריך את המקום על הכונן או את יכולת החיפוש המהירה. אם המטרה היא לחסוך גישות לדיסק, אז התוצאה היא בדיוק הפוכה. במקום לקרוא את הקבצים המאונדקסים פעם אחת כדי לבנות אינדקס, ואז בזמן החיפוש להשתמש באינדקס, כעת הקבצים המאונדקסים ייקראו בשלמותם בכל חיפוש מחדש, מה שיטחן את הכונן הרבה יותר ויגרום לחיפוש איטי הרבה יותר. לרוב המשתמשים עדיף להשאיר את האינדוקס מאופשר ולא לגעת בזה.
  10. מטמון כתיבה: במקרים די קיצוניים, מטמון הכתיבה אכן יכול לחסוך קצת בלאי מכונן ה-SSD. אבל זה לא אמור להטריד 99% מהמשתמשים. בלי שום קשר, מטמון הכתיבה זה מנגנון שמייעל את הכתיבה לכונן (גם ב-SSD וגם ב-HDD) ע"י שימוש ב"חתיכות" מידע גדולות, ולכן הוא פעיל כברירת מחדל וצריך להישאר פעיל, גם על מחשבים ניידים וגם על נייחים (נפילות חשמל הן נדירות מספיק והמטמון הזה מתנקה מהר מספיק, אז הסיכוי לאיבוד מידע הוא אפסי וממש לא שווה את הפגיעה היומיומית בביצועים).
    לעומת זאת, ביטול הריקון של המטמון כמו שמוצע במדריך היא פעולה מסוכנת ולא מועילה בשום צורה. היא לא חוסכת כתיבות לכונן, אלא רק גורמת למידע לחכות ב-cache הרבה יותר זמן לפני שהוא ייכתב (ולאו דווקא במובן שמייעל את הכתיבה), לכן היא לא עוזרת כלל ל-SSD. בנוסף, היא גורמת למטמון לא להתנקות מהר מספיק, מה שמגדיל משמעותית את הסיכוי לאובדן מידע (שהיה אפסי לפני ההתעסקות עם זה).
    שורה תחתונה: פשוט אל תגעו בזה.
  11. ביטול PreFetch ו-SuperFetch: במדריך עצמו מוסבר שהמטרה של המנגנונים האלה היא העלאה מוקדמת של תוכנות ו-data ל-, כי טעינה מ- מהירה יותר, הן מ-HDD-ים והן מ--ים. נשמע לי כמו מנגנון מועיל. ביטול שלהם יחסוך לכאורה מקום בכלל ב-RAM, אבל RAM לא בשימוש זה לא חיסכון אלא בזבוז! שוב, אין שום קשר ל-, ואין שום תועלת ממשית.
  12. ביטול שחזור מערכת: רעיון ממש גרוע! אני לא יכול לציין כמה פעמים נתקלתי ב-Windows-ים שהפסיקו לעלות (בד"כ בגלל דרייבר לא תואם שהותקן, במודע או לא במודע), ו-System Restore היה פותר את הבעיה בקלות, אבל היה מבוטל בגלל טיפים מהסוג הזה, ואז לא נותרה ברירה אלא לפרמט.
    עשו ב-Windows מנגנון Fail-Safe למקרים הרסניים ולא צפויים. למה לבטל אותו?! שוב, כל המטרה של הטיפ הזה היא לחסוך מקום על הכונן, בלי קשר ל- או לא. אבל פה אין שום שיקול. לאף אחד לא עדיף לוותר על יכולת השחזור בשביל לחסוך כמה גיגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק במאה אחוז לגבי כל מה שכתבת. רוב הסעיפים בכלל נוגעים לדברים שקשורים לניהול של איחסון בכללי או תחזוקת מערכת מחשב ולא .

אני רק חייב לציין שאם הPF יושב על דיסק מכאני, לא מרגישים שום הבדל.

בקונפיגורציה שלי יש שני דיסקים מכניים בנוסך לSSD ופשוט זרקתי אותו על אחד מהם עם האפשרות שמערכת ההפעלה תנהל את התצורה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...