הגנת מפני פריצות דרך הרשת. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגנת מפני פריצות דרך הרשת.

eido300

Recommended Posts

אני לא יודע אם זה קשור לכאן (לא הגיע הזמן באמת לפתוח פורום לאבטחת מידע?) אבל אני לא ממש מוצא מקום יותר טוב .

שמעתי שאפשר (דרך הרשת האלחוטית שאני מחובר אליה (wifi)) לפרוץ לי למחשב ברמה שאפשר לראות מה אני עושה במחשב, איפה גלשתי בעבר ואיפה אני גולש עכשיו, לראות סיסמאות, לראות/למחוק לי קבצים במחשב, ליזום פריצות שונות דרכי, ובכללי ממש לשלוט לי במחשב.

האמת היא שזה קצת (קצת הרבה) מפחיד אותי, אז איך מונעים את זה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבטחת WPA2 על הרשת האלחוטית ואין לך מה לדאוג.

וכמובן לעדכן את כל עידכוני האבטחה של וינדוס.

ועוד טיפ שכדאי לתמיד לזכור, אתרים שאתה מחובר אליהם עם חשבון, רק דרך HTTPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם שאלות כאלו רק חסר לפתוח פרום אבטחת מידע.... באמת שלא כדאי להפוך לFXP.

אני מעבר את הדיון לתת פורום המתאים כי אין פה אפילו טיפה קשר לIT.

לגבי השאלה שלך:

א. לדאוג לאבטחת מידע ברשמת הCPE שלך. אם זה ע"י הגדרת אבטחת מידע על הרשת בסיסמא שהיא מספיק מורכבת ופרוטוקול WPA2.

ב. לחשוף במחשב רק שירותים שחיוניים לעבודה. אם אתה יודע מראש גם מי יצרוך אותם, אז אתה יכול לבנות סט וחקים בFW שלך.

ג. תפסיק לקחת את כל מה שאתה רואה בסרטי הוליווד כאמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.קודם כל תודה רבה לכולם.

ב.בעיקרון לרשת שלי יש סיסמא של WPA, אבל כמו שהבנתי, היום עם תוכנה פשוטה זה די פשוט לפרוץ לwpa, חוץ מלעשות סיסמא ולעדכן את המחשב אין מה לעשות?

ג.

עם שאלות כאלו רק חסר לפתוח פרום אבטחת מידע.... באמת שאל כדאי להפוך לFXP.

אני מעבר את הדיון לתת פורום המתאים כי אין פה אפילו טיפה קשר לIT.

בפירוט של התת פורום IT כתוב ש"

זה המקום לכל אנשי ה-IT והמקצוענים בתחום - אנשי סיסטם, DBAs, מנהלי מערכות מידע, מומחי אבטחה ומהנדסי רשתות. פה המקום לדבר על רשתות ו-Storage מההיבט המקצועי",

מספיק טוב, לא? וחוץ מזה אני חושב שזה די חשוב לדעת איך מתמדדים עם דברים כאלה, במיוחד בימינו שהטכנולוגיה כ"כ מתפתחת וכל הזמן מוצאים פריצות חדשות.

לגבי השאלה שלך:

ג. תפסיק לקחת את כל מה שאתה רואה בסרטי הוליווד כאמת.

מוקדם יותר היום ראיתי את זה וזה הלחיץ אותי, לא סרטי הוליווד, אם בעזרת פלאפון פשוט עם מערכת הפעלה אפשר לפרוץ למחשב והפריצות האלו כ"כ טובות עד שהם צריכים "לסרס" את המערכת כדי שלא יוכל להזיק עם זה, אז מה אפשר לעשות עם מחשב?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורום IT מיועד לתחומי הIT. מה שאתה מתאר זה סתם צרכן ביתי עם הציוד המלווה שלו.

אתה לא יכול להשוות את זה לשימוש בציוד כזה.

אני מרגיש שחזרנו לסוף שנות התשעים כאשר כולם כל כך אהבו לדבר על hacking ומעט מאוד בכלל הבינו על מה היה מדובר...

כמובן שניתן לנספות לפענח סיסמאת רשת אלחוטית עם WPA2 עם GPU מספיק חזק ומספיק זמן לבזבז. אך עם סיסמאת non dictionary מספיק מורכבת וארוכה זה יכול לקחת חודש (אם לא יותר).

לכל מערכת יש חורי אבטחה שניתן לדגום אותם אחד אחד עד שעולים על משהו שלא דאגו לסגור. במקרה של זה כל מה שמסביב לנושא של NetBIOS over TCP/IP שכבר שנים אנשים לא מבינים את הפרצה שבדבר. אך עם מערכות הפעלה ממשפחת NT6 זה כבר לא בעייתי וב 7 דאגו לזה מאוד יפה.

אם אתה כזה פאראנואיד - תפעיל AP isolation בציוד שלך וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב.בעיקרון לרשת שלי יש סיסמא של WPA, אבל כמו שהבנתי, היום עם תוכנה פשוטה זה די פשוט לפרוץ לwpa

הפרוטוקול שאפשר לפרוץ דיי בקלות זה WEP, וזה למה אף אחד לא משתמש בו יותר.

כמו כן יש הבדל דיי משמעותי בין WPA לWPA2.

והסיבה היחידה שיש לך לדאוג לגבי פריצה זה אם יש לך סיבה להיות מטרה. בימינו עם מערכת מעודכנת ואבטחה ברמה בסיסית זה כאב ראש גדול מדי לנסות לתפוס מטרות אקראיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...