קירור לפנטיום 3 ישן - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור לפנטיום 3 ישן

mr_orion

Recommended Posts

ברור לי שה-31 מעלות שאני מקבל עם המעבד שלי בעת מנוחה נפלאות, אבל אובר קלוק לאיזה 800 מגה הרץ (600 מגה הרץ נוכחי) זה לא רע, ורצוי.. למה לא?

יש לי היטסינק SECC2, אז הוספתי לו שני מאווררים משני הצדדים, וזה לא רע. מה שכן, הייתי רוצה סופסוף לסגור את המחשב ולהתפלא ממנו סגור ושקט, למי שלא מבין על מה אני מדבר, תסתכלו:

computic.JPG

אני בספק שיש משהו מתאים בשוק כיום לפנטיום 3 הישן שלי, אבל אפשר לאלתר, לא? הרי זה פה.

ממה שאני יודע, מים זה חתכ'ה מערכת יקרה ולא שקטה במיוחד, וגם המחשב הזה ישן מדי כדי להשקיע בו עד כדי כך.

כל מה שאני רוצה, עקרונית, זה להוסיף צג LCD, לגזור לי חלון יפה ולהוסיף נורות לד למאוררים שאני אוסיף (בעזרת השם, אם צריך) ואולי אפילו נורות למולקסים.. מי יודע, בכל אופן, העניין זה שכשאני מוריד את המאוורר עם הקליפס שרואים בתמונה, הטמפ' עולה עד לכ-30 מעלות

ואיתו הטמפ' היא על 25 בערך.. בדר"כ קבועה.

המארז הוא מארז קטן בטירוף, אבל עשיתי "כבלים מעוגלים" והורדתי עוד אחד מהפנלים האלה שמכסים את הסלוטים הלא תפוסים בקדימה (איפה ששמים את הסידירומים וכאלה).

אם למישהו יש הצעות, זה יהיה נחמד נורא.

בתודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד שלך הוא סלוט 1 לפי הדגם של הלוח במפרט שלך, אין להיום היטסינקים לתושבת הזו.. אך תוכל להחליף את המאוורר שיושב על ההיטסינק למשהו יותר חזק (או אפילו גדול עם אילתור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאורר הוא מאוורר חזק יחסית, אבל אם אתה מכיר את ההיטסינק הזה, הוא מיוחד כזה.. יש לו שקע כזה שבתוכו יושב המאורר

אם אני לוקח מאורר גדול יותר, זה לא יכנס בתוך השקע הזה..

ועל איזה מאוררים אתה ממליץ? הרעש הוא גורם פחות חשוב, כי המחשב מרעיש פחות או יותר הרבה. (עם המאורר הגדול עם הקליפס הוא עושה המון רעש) ואיזו "טקטיקה" צריך להשתמש לקירור נכון? הכנסת\הוצאת אוויר וכו'.

תודה שוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון, מארז מאוורר באופן בסיסי צריך מאוורר מכניס אויר מקדימה ומאוורר מוציא אויר מאחורה.

*סידור חוטים גם עוזר לתנועת אויר יעילה במארז שזה גם מוריד בטמפ'..

שוב, אני יודע איזה תושבת יש לך עצם זה שאני אמרתי כבר.. סלוט 1 (Slot1 באנגלית) - אין היום היטסינקים לתושבת הזו, רק אילתור טוב יעזור לך לקרר עוד את המעבד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובתי בתגובה האחרונה הייתה ל iakovl .

אליך, כמה אפשרויות:

1. תחורר חור עגול בקוטר 78מ"מ ששם תרכיב מאוורר 80מ"מ בדלת שינשוף אויר לכיוון המעבד.

2. תוסיף עוד מאוורר לייד כונני התקליטורים שיזרוק אויר לכיוון המעבד.

3. תתפוס על ההיטסינק של המעבד מאוורר 60מ"מ (לא תוכל 80) עם דבק חם או אזיקונים.

יעזור יותר אם תיתן תמונה של סביבת המעבד שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מגבלה פיזית ליכולת לעשות אוברקלוקינג

כלומר, אני לא בטוח שתוכל בכלל להגיע ל800 כי הבנתי שב600 הוא כבר באוברקלוק !

אוברקלוק של 25-50% זה טוב , יותר מזה אלה מקרים מיוחדים בעיקרון.

לכן חשוב לך לדעת למה לצפות מהמעבד, ואתה יכול לשרטט גרף של ולטאז'-מהירות ולראות לפיו מה סביר שיהיה.

אצלי למשל, המעבד עד 46% צריך תוספת של 0.05V ומכאן הדרישה לוולטאז' גדלה כפונקצית חזקה וב56% הוא כבר דורש תוספת של

0.25V . הדיפולט הוא 1.6V .

אם יש לך סוקט ולא סלוט מצבך טוב ולדעתי תשקיע בקירור מים כי הוא יהיה טוב גם למחשבים הבאים שיהיו לך.

אם אינך רוצה אז תסתכל אם יש בלוח , ליד המעבד, 4 חורים שאפשר להעביר בהם ברגים, תשקיע בהיטסינק טוב שתוכל להשתמש בו עכשיו גם אם אינו בנוי לסוקט370, ושעם הברגים תוכל להצמידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...