סודני דקר שישה - למה אני, שדואג להתעדכן בחדשות כל צהריים וערב, מגלה על זה רק למחרת? - עמוד 18 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סודני דקר שישה - למה אני, שדואג להתעדכן בחדשות כל צהריים וערב, מגלה על זה רק למחרת?

vic07

Recommended Posts

אנשים שרואים טלוויזיה ולא איכפת להם הם חסרי משמעות.

כשהם כבר יוצאים להפגין נגד שלטון קיצוני הם לא מסוגלים לקרוא לדמוקרטיה וחוקה עם שוויון זכויות ללא הבדל דת גזע ומין.

במקום זה הם חייבים לשרוף דגל ישראל ולקרוא למוסד הישראלי כלבים ולצעוק "לא תצליחו לגרום למלחמת אחים".

כל דבר הוא או בעד ישראל ונגד האיסלם, או בעד האיסלם ונגד ישראל.

זאת רמת הקוטביות המוחלטת שלהם בכל המדינות האיסלמיות(חוץ מכמה מדינות אסיאתיות).

הם לא מסוגלים להוביל לכיוון אחר, גם כשהם מנסים להוביל למקום אחר.

אין טיפת מקום לדעות אחרות כשזה מגיע לאיסלם ולאג'נדה המוסלמית.

כולם בפחד מוות שיסמנו אותם בוגדים וכופרים באיסלם.

מנטליות שבטית של דיכוי שנאה ואכזריות.

זאת התרבות הערבית.

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=629872

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=629594

עם אנשים שלא קיימים במרחב הציבורי אי אפשר לעשות שלום.

מקסימום אפשר לפתוח שולחן ולשתות קפה.

תראה לי איפה יש במרחב הציבורי מנהיגים ועמים מוסלמים שאפשר לעשות איתם שלום?

הם לא קיימים במרחב הציבורי כי הם לא רוב, זה לא הנורמה, זה לא מקובל, וזה מסוכן לאללה!(תרתי משמע).

ולכן כל הבנה שתהיה לך עם אנשים פרטיים, היא חסרת משמעות בתמונה הגלובלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שלום בעבודה, כן.

שלום בבניין, כן.

שלום בשכונה, אולי.

שלום בין מדינות ועמים אי אפשר לעשות ללא בסיס מוצק, בדיוק באותה מידה שאי אפשר לבנות גורד שחקים על ביצה טובענית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה ואללה, אני חשבתי שהסכמי שלום נחתמים בין ידידי נפש. לא כי מתים עלינו בירדן וגם מצריים, ובכל צפון אפריקה.

הסכמי שלום נחתמים בין אויבים לשעבר, כלומר כאלו שהחליטו שאין הם רוצים להמשיך ולהיות אוייבים (בין עם עקב אהבה הדדית פתאומית ובין אם עקב ההבנה שהמלחמה אינה משתלמת, זה לא משנה). בין מדינות שעדיין עויינות זו את זו, לפחות בכיוון אחד, ייתכן רק הסכם אי-התקפה, מפורש או מרומז, והוא כמעט תמיד זמני באופיו.

היהודים היו שמחים לראות את הערבים בחוץ בעיקר כי הערבים, בחלקם, מנסים להרוג אותם (סיבה נוספת היא התרבות הערבית הנפלאה). הערבים היו רוצים לראות את היהודים נעלמים מהעולם בעיקר כי הם יאהודים. כל השוואה בין שתי הגישות הללו מופרכת מיסודה, ומראה על דגנרציה מוסרית מוחלטת מצד מבצע ההשוואה.

ואגב אלו שיושבים על הספה ורק דואגים לענייני היומיום, הרי שגם בקרב אלו הדעות הן אותן הדעות. לא סתם הצדדים השונים במצריים של היום, למשל, הזקוקים לתמיכת הקהל, מתווכחים בינהם על "מי שונא את יותר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצוב שמישהו שדואג להתעדכן בחדשות באדיקות שכזו מנותק לגמרי מהמציאות שסובבת אותו עד כדי הכחשה מוחלטת וחוסר יכולת לקבלת החלטות רציונלית.

הסכמי שלום נחתמים בין אויבים לשעבר, כלומר כאלו שהחליטו שאין הם רוצים להמשיך ולהיות אוייבים (בין עם עקב אהבה הדדית פתאומית ובין אם עקב ההבנה שהמלחמה אינה משתלמת, זה לא משנה). בין מדינות שעדיין עויינות זו את זו, לפחות בכיוון אחד, ייתכן רק הסכם אי-התקפה, מפורש או מרומז, והוא כמעט תמיד זמני באופיו.

היהודים היו שמחים לראות את הערבים בחוץ בעיקר כי הערבים, בחלקם, מנסים להרוג אותם (סיבה נוספת היא התרבות הערבית הנפלאה). הערבים היו רוצים לראות את היהודים נעלמים מהעולם בעיקר כי הם יאהודים. כל השוואה בין שתי הגישות הללו מופרכת מיסודה, ומראה על דגנרציה מוסרית מוחלטת מצד מבצע ההשוואה.

ואגב אלו שיושבים על הספה ורק דואגים לענייני היומיום, הרי שגם בקרב אלו הדעות הן אותן הדעות. לא סתם הצדדים השונים במצריים של היום, למשל, הזקוקים לתמיכת הקהל, מתווכחים בינהם על "מי שונא את יותר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נזכר בנאום של אובמה, איך הוא אמר:

"אני יודע שאין צעד אחד שיכול לשנות את שיש בליבם של מיליוני אנשים, אני יודע שאין צעד אחד שיכול בן לילה למחוק עשרות שנים של תעמולה, ואם זאת אני בטוח שהשגת התקדמות עם הפלסטינים היא דרך עוצמתית להתחיל"

אם אפילו נשיא ארה"ב יכול להיות עד כדי כך מטומטם, מה אתה רוצה ממנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נחלק את העולם לשני סוגים - האנשים שקודם קובעים עובדות ואז מגינים עליהן, ואלו שקודם מפעילים את השכל ואז מקבלים החלטה. עכשיו בוא תקרא את הת'רד הזה ובבקשה ספר לי איזה סוג אתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא שהוא טוען שזה בדיוק המצב שלי ושלך. אמת היא, שרבים מן האנשים לא מסתכלים על המציאות כולה אלא רק על חלק ממנה - העניין הוא, שיחס הגדלים בין חלק זה לשלם ממש אינו קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולנו, ללא יוצא מן הכלל, רואים רק מה שקורה בזווית מרחבית צרה מאוד. יש כאלו שיודעים להרכיב תמונה יחסית מדוייקת מהזזת ראשם וחשיפה לשאר הכיוונים, יש כאלו שהתמונה בראשם נשארת מעוותת ולא מדוייקת, וחלקם אף לא מזיזים את ראשם בכדי להחשף למלוא התמונה. אבל אף אחד לא מסוגל לראות את הכל, ביחד ובזמן אמת, בצורה הכי מדוייקת.

אינני מתיימר להתאים מי בדיון הזה לאחת הדמויות הללו. אני אפילו לא חושב שזה קשור בהכרח לעמדה פוליטית. אבל אני מניח שיש קשר נסיבתי בין השניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש קשר והוא יותר מאשר נסיבתי. אדם א' משתדל לראות את המציאות כולה ומצליח בכך די טוב. אדם ב' רואה בהתחלה רק את מה שמולו, אבל אם תראה לו גם את מה שסביב, הוא ישנה את השקפתו בהתאם. אדם ג' רואה רק את מה שמולו, ולא יתייחס למה שמסביב למרות שהוא מכיר בכך שיש גם דברים סביב. אדם ד' יתייחס רק למה שמולו ויסרב להכיר בכך שיש גם דברים סביב, ולרוב גם ישכנע אחרים שאין דברים סביב.

מנקודת המבט שלי, השמאל הוא ג' או ד'. מנקודת המבט של השמאל, גם אני ג' או ד', שכן גם אני מתעקש להתייחס בעיקר לטענה העיקרית שלי ומבטל טענות הגורסות שיש גם ערבים שלא רוצים במותי, למשל. ההבדל הוא בהיקף המציאות שאני והם בוחרים להתעלם ממנה ומידת השפעתה עלינו.

אדם שהולך ברחוב בשכונה רעה, יכול לחשוב "20% מהתושבים המקומיים ינסו לדקור אותי" בעוד שאחר במקומו עשוי לחשוב "80% מהתושבים המקומיים לא יפגעו בי", ושניהם יהיו צודקים. עם זאת, אדם המבסס את החלטתו בעניין האם ללכת או לא ללכת בשכונה זו דווקא על האמירה השניה הוא אדיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אני לא מתיימר לקבוע זאת. אני לא יודע את האמת, אף אחד לא יודע אותה. אני יודע מה שאני חושב שנכון, ואני גם יכול לטעות, ולטעות חזק. אולי אתה צודק במה שכתבת, אבל כמו שאתה רואה (תרתי משמע), השמאל מבטל אותך בתור מי שרואה את התמונה הצרה, ואף על פי שיש לי אמונות ודעות משלי, אינני יכול להכריע מי "מתעלם ממציאות בהיקף גדול יותר", וגם אתה לא. זוהי דעתך, אך דעתם הפוכה, וכמו שאתה חושב שהם טועים, הם חושבים שאתה טועה, ובמקרה הזה אף אחד לא ישכנע את האחר. אולי שניכם ג' ו-ד'? אולי שניכם א' ו-ב' שפשוט קולטים דברים שונים מהסביבה?

זו הבעיה בהכרעת עניינים כאלו על סמך "האמת"- אין אמת שאפשר להסכים עליה. ולכן לדעתי צריך פשוט למצוא דרך לצאת מהברוך הזה עם הכי מעט נזק, כל צד והאינטרס שלו. שלנו זה הפתרון שימנע הרוגים ומינימום החזרת שטחים, שלהם... מי זה הם בעצם? הם לא הכי מאורגנים... אוי, איזה ברוך מזרח תיכוני בחרנו לעצמנו. למה אי אפשר כמו אירופה, ההוא רצח את הרוזן השני ואנחנו בעד הצד הראשון/השני, אז יאללה מכות, עד שאחד הצדדים יכנע/יכבש? מלא הרוגים, אבל הסיכסוכים הללו נגמרים בסוף עד שמתחיל סיכסוך אחר. או שאולי זה אותו הברוך רק באפיזודות?

טוב אין לי כוח לשטויות שלי, מוות לערבים! שלום עכשיו! יאללה בית"ר! תנו לשמש לעלות! Give piss a chance!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...