שאלה בנושא חיבור מכשיר VOIP לנתב - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנושא חיבור מכשיר VOIP לנתב

shelley duncan

Recommended Posts

יש לי מכשיר מג'יק ג'ק העובד דרך voip לשיחות לחו"ל, ניתן לחבר אותו או דרך ה של המחשב, ויש גם אפשרות לחיבור הישר לנתב עם כבל רשת (ובנוסף זה מצריך חיבור לחשמל בשימוש באופן כזה). החיבור לנתב עדיפה מכל הבחינות, וזה גם מפיק איכות קול טובה בהרבה מאשר חיבור במחשב. הענין הוא שהתגלע בעיה עם החיבור לנתב של 6740, המכשיר מפיל את הנתב לעתים תכופות, האינטרנט מתנתק אך הנורות בנתב ממשיכים להראות שהכל תקין.

השאלה היא האם זה תרחיש הגיוני, ואם רכישת אחר (למשל ה tp-link המומלץ כאן) והתחברות של המגיק ג'ק דרכו, והפיכת ה D-LINK למודם יפתור את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני רואה את האשכול המבצע של באג, האם כדי לנסות את ה D-link 615 כראוטר לענין זה (אני לא צריך משהו עם טווח כיסוי גבוה כמו ה1043) או שסביר להניח שכמו שזה הפיל את ה 6740 כך זה יעשה גם לה 615?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטכנאי של שהיה אצלי העיר לי על כך שמכשיר כזה שתקוע בחשמל ומחובר לנתב יכול לעשות בעיות (חוץ מזה הוא החליף משהו מבחוץ) ואחרי שהלך היה לי עוד נפילה עם הנתב, אז חיברתי את זה במחשב ומאז זה עובד בלי שום בעיות כך שנראה שיש דברים בגו שזה היה המקור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בטוח כל כך. הטכנאי כן זיהה בעיות, ולכן טיפל בהם. אני מציע שתעבוד כמה ימים כשמחובר למחשב כדי לראות שאכן עכשיו זה יציב, ואח"כ תחבר חזרה לנתב.

אם הבעיה באמת נגרמת ע"י המכשיר, אז או שהמכשיר מציף בצורה מטורפת את הנתב. או שמשהו בחומרה שלו דפוק לחלוטין, והוא אולי אפילו מעביר מתחים לא תקינים על גבי הרשת.

אגב, הגדרת את המכשיר בדיוק לפי המדריך ? האם צריך לעשות עבורו הפניית פורטים או...? אולי תנסה להגדיר אותו ב DMZ בנתב. תגדיר לו כתובת IP סטטית קבועה, ובהגדרות ה DMZ בנתב תרשום את אותה כתובת IP שנתת לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטכנאי היה ביום שלישי בבוקר ובשלישי בערב הנתב קרס שוב כשהמכשיר היה מחובר לנתב, אך מאז זה אכן מחובר במחשב וזה חמישה ימים שזה עובד ברצף בלי ניתוקים.

מה שמצאתי ברשת זה שהמכשיר מתחמם מאוד כשהוא מחובר לחשמל והנתב (אכן שמתי לב לכך), ובעקבות זה יש איתו הרבה dropped calls בקיץ, אך לא מצאתי שום איזכור שזה גורם לקריסות בנתב, האם ההתחממות של המכשיר אכן יכול לגרום לכך?

הוא מוגדר באופן אוטומטי בצורת DHCP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחממות של המכשיר יכולה להסביר שהוא עצמו לא עובד תקין. אך לא אמורה לפגוע בנתב ולגרום לניתקו.

לגבי ה IP קבוע. תעביר אותו מ DHCP וIP סטאטי מחוץ לטווח ה DHCP (אבל עדיין באותו SUBNET) ותגדיר DMZ כפי שהסברתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אנסה לעשות זאת.

אך נראה לי שהבעיה היא לא הצפות אל הנתב אלא האפשרות השנייה שהעלית, בעיה במתח, כי אף פעם לא קרה קריסה כזאת באמצע שיחה אלא בזמן מנוחה, באם זה כך האם צריך להיות שהמכשיר דפוק (במקרה כזה נדמה לי שיש אחריות מהחברה כל זמן שמשתמשים בשירות ה VOIP שלהם), או שיכול להיות שהמתאם שקע שאני משתמש בו (מאמריקאי לישראלי) עושה את הבעיות? אמנם זה רק מתאם ולא ממיר אבל זה מתאם גנרי שעלה 10 ש"ח, (ונדמה לי שזה בכלל מיועד למדינה אחרת כי רשום עליו 250V ), אפשרות שנייה שעלה בדעתי היא שהמכשיר בעצם לא מיועד באמת לעבוד על 220V (על אף שעל המתאם שמגיע איתו כתוב 100-240 AC) כי בעיקרון זה נמכר רק בארה"ב, אז אולי יש לנסות עם ממיר המוריד את המתח ל110V?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח בישראל הוא 220V.. הספק שהגיע איתו אמור להתאים.כנראה המתאם שכתוב עליו 250 בעצם אומר את המתח המקסימלי לשימוש עם אותו מתאם. אז הבעיה גם לא אמורה להיות כאן.

יכול להיות שהספק לא תקין ללא שום קשר, אבל סיכוי קלוש שזה מה שגורם לתקלה. אם אתה רוצה, נסה למצוא ספק תואם ממכשיר אחר לשם הבדיקה. כל עוד מתח ההספקה לכיוון הציוד זהה (12V, 5V וכו') והאמפר לאותו כיוון זהה או גבוה יותר, זה צריך לעבוד.

וכן, בהחלט יכול להיות שהמכשיר לא תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכתבתי מקודם חיפשתי בגוגל ולא מוזכר שם בעיה כזאת.

האם ממיר אינו הופך את המתח מ220V ל110V?

בכל אופן היום חיברתי את זה שוב לנתב דרך מתאם אחר, ו So far so good, אם זה יקרה שוב אנסה להגדיר אותו כפי שהצעת על dmz. (ואם זה ימשיך אז, אשלח אותו בחזרה לחברה)

באופן כללי (לאו דווקא במקרה שיש בעיות) האם יש יתרון ב DMZ על פני DHCP במכשיר כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נתת למכשיר IP קבוע והגדרת את אותו IP ב DMZ, זה בסדר.

הסיבה שמופיע כי עדיין הכתובת מוקצת עבורו בשרת ה DHCP בנתב. לא רלוונטי לאחר שנתת כתובת קבועה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

כפי שכתבתי מקודם חיפשתי בגוגל ולא מוזכר שם בעיה כזאת.

האם ממיר אינו הופך את המתח מ220V ל110V?

בכל אופן היום חיברתי את זה שוב לנתב דרך מתאם אחר, ו So far so good, אם זה יקרה שוב אנסה להגדיר אותו כפי שהצעת על dmz. (ואם זה ימשיך אז, אשלח אותו בחזרה לחברה)

באופן כללי (לאו דווקא במקרה שיש בעיות) האם יש יתרון ב DMZ על פני DHCP במכשיר כזה?

לא יודע על איזה ממיר אתה מדבר. כפי שכתבתי, שרשום עליו 100-250V מתאים לך, כי הוא מכסה את המתח שבארץ (220V) וממיר את המתח מ 220V אל מה שהמכשיר דורש. (12V ? )

ה DMZ שעשית חושף את מכשיר ה VOIP ישירות לאינטרנט. תקשורת יזומה מבחוץ אל כתובת ה IP החיצונית שלך, תנותב ישירות אל מכשיר ה VOIP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש סיכון בטחוני בהגדרת המכשיר על DMZ?

עשיתי את זה כפי שמופיע כאן http://zaxa.ca/magicjack-plus-not-working-plugged-directly-in-the-router-solved

(לא דרך ה אלא האופציה השנייה) אמנם במקרה שלי הראוטר נותן לי לבחור IP ב DMZ רק כזה שמתחיל ב 10.0.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונתת למכשיר את אותה כתובת שרשמת שם ?

בגדול, יש סיכון מסוים. המכשיר כך ללא הגנת FW וניתן לגשת אליו ישירות.

אבל תבחר בסיסמה חזקה עבורו. ובדוק בהגדרות שלו אם ניתן לחסום כל גישה אל כל ממשק שליטה אצלו דרך האינטרנט, ולהשאיר אותם פתוחים רק דרך כתובת IP ברשת הפנימית.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אגב, אם תבחר DMZ דרך , תוכל להחזיר את ה DHCP במכשיר. אבל עדיף איך שעשית.

עדכן בהמשך אם הבעיה נפתרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...