אז יש או אין התחממות גלובלית? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז יש או אין התחממות גלובלית?

Art Tatum

Recommended Posts

לשאלה זו יש כמה רכיבים לחלוטין בלתי תלויים אחד בשני, למרות מה שנביאי הזעם למיניהם מנסים להציג:

1. האם העולם אכן מתחמם?

2. עד כמה זה רע?

3. האם בני האדם אשמים בכך?

רוב רובם של אותם נביאים מתמקדים בשאלה הראשונה. מיעוטם עוסקים ברצינות המדעית הנדרשת בשאלה השניה. כמעט אף אחד לא טורח להביא ראיות לתשובה אותה הם מציגים כנכונה לשאלה השלישית.

כדאי לזכור שכלל צריכת האנרגיה ע"י האנושות כולה בשנה קטנה פי 100 מהאנרגיה שהשתחררה ברעידת האדמה במזרח לפני כעשור ופי 10,000 מהאנרגיה שקלט כדור הארץ מהשמש תוך אותה התקופה.

1+

לגבי 3 אני רוצה לחדד. היו בהיסטוריה של כדור הארץ תקופות של חמות ותקופות קרח, וזה ללא קשר כלל לבני האדם. תקופת הקרח האחרונה היתה לפני 10,000 שנים ומאז כדור הארץ מתחמם. מי יכול לקבוע שאנו עדיין לא בליבה של תקופת ההתחממות?

ואני רוצה להוסיף עוד נקודה

4. מה הפיתרון ?

אף אחד מנביאי הזעם לא מביא פיתרון ישים שמצד אחד לא יגרום יותר נזק מתועלת. חיסול חצי מהאנושות זה יותר נזק מתועלת לצורך העניין...

ואף אחד לא מתייחס לעובדה הפשוטה שללא שלום עולמי אמיתי וממשלה אחת, לעולם לא תוכל למנוע מסין ומהודו, המדינות שיגרמו להכי הרבה זיהום של פחמן דו-חמצני, להפסיק לזהם.

תכלס הייתי מציע לנביאי הזעם להתחיל לתרום בעצמם לנושא ולהפסיק לנשום, ובכך לייצר CO2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^

העניין הוא שהוכח לכאורה שההתחממות בימינו מהירה עשרות מונים מאילו הטבעיות שהתרחשו בהסטוריה הרחוקה של כדוה"א. ולטענת המדענים הללו ניתן לקשור בין ההאצה הזו לבין פליטת הפד"ח המוגברת מאז המהפכה התעשייתית.

ארט: זה מעניין, מזכיר לי מאוד את הסיום של "רובוטים ואימפריה" של אסימוב. עם זאת, אני יכול להבין פעולות נקודתיות כמו התנקשויות, פיגועים וסבוטאז', אבל אתה לא חושב שמלחמה גרעינית לא ממש תשפר את מצבנו המדורדר ממילא? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרחונים מפשירים > כדור הארץ סופג יותר אנרגיה מהשמש > הטמפרטורות עולות מדי שנה > קרחונים נמסים, ושוב אותו תהליך רק מואץ יותר.

אי אפשר להפסיק את התעשיה או להפסיק לשחרר גזים, אבל אין ברירה, חייבים לצמצם ולמצוא חלופות לחלק מהדברים.

הציבור לא מתמצא בחלופות אפשריות, בטכנולוגיה קיימת, בהתוויית מדיניות, אבל דעת קהל יכולה להשפיע על אלה שכן מתמצאים ושהסמכות בידם.

ידעתי שקרחונים מפשירים, שדובי קוטב מתים בגלל זה, אבל הסרט מזעזע מבחינת הצילומים והזמנים. הכל קורה בקצב מפחיד ומול העיניים.

כדי להפריך את משמעות הצילומים צריך להוכיח שהם מזויפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

ארט: זה מעניין, מזכיר לי מאוד את הסיום של "רובוטים ואימפריה" של אסימוב. עם זאת, אני יכול להבין פעולות נקודתיות כמו התנקשויות, פיגועים וסבוטאז', אבל אתה לא חושב שמלחמה גרעינית לא ממש תשפר את מצבנו המדורדר ממילא? :)

מלחמה גרעינית רחבת היקף הגיונית רק כשהאנושות במסלול הרס גדול יותר לכוכב ולחיים שעליו.

לספר אין ממש סוף טוב.

מקסימום הסוף הטוב הוא שהכוכב שרד את האנושות, לפחות לכמה אלפי שנים.

בספר/סרט earth (שדרך אגב נכתב ע"י מייסד הסיינטולוגיה) האנושות שרדה דווקה איפה שהיתה קרינה גרעינית כי הציוד של החייזרים לא עבד שם.

קצת באותו סגנון קרינה גרעינית יכולה להגן על הכוכב מover expansion של האנושות למשך אלפי ואולי עשרות אלפי שנים.

האפקט שיש לקרינה(מחריד ככל שיהיה) על האנושות יהיה בדיוק מה שצריך כדי לצמצם אותה ביעילות הכי גדולה שאפשר לדמיין תוך זמן קצר.

לא בלתי הגיוני להניח שב2050 חלק קיצוני מאותה קבוצה אקטיביסטית אנרכיסטית תבחר באפשרויות חריפות יותר.

לא רק כדי למנוע שינויים הרסניים בלתי הפיכים לכדור הארץ למשך 200 אלף השנים הבאות, אלה גם כדי לפתור את בעיות העולם(האנושות) האחרות שהולכות ומחריפות.

את השיחה ביני לבינך על השימוש באטומים כדי לפתור את הבעיה הם בעצמם ינהלו.

ואולי רובם ישתכנעו שיש קווים אדומים שאסור לחצות גם כשחוצים קווים אדומים, ומעטים אחרים בארגון יהיו קיצוניים יותר.

קצת אירוני כשבקבוצת מיעוט קיצונית שמטרתה לפגוע באנושות כדי להציל אותה מעצמה, יש קבוצת מיעוט קיצונית עוד יותר שמטרתה לחתור נגד קבוצת המיעוט כדי להציל אותם מעצמם ולהבטיח תוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה עם העלאה משמעותית של הרדיואקטיביות של האוויר והמים, היא שלא רק בני אדם יפגעו ממנה, אלא גם חיות וצמחים. יווצר מצב שאינו מאפשר להחזיק חיים על כדור הארץ, כל האקוסיסטמה תלך קאפוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה עם העלאה משמעותית של הרדיואקטיביות של האוויר והמים, היא שלא רק בני אדם יפגעו ממנה, אלא גם חיות וצמחים. יווצר מצב שאינו מאפשר להחזיק חיים על כדור הארץ, כל האקוסיסטמה תלך קאפוט.

האדם לא יכול להשמיד את החיים על פני כדור הארץ, אפילו לא יכול באמת להשמיד את עצמו, ותהיה מלחמה תרמו-גרעינית קשה ככל שתהיה.

תמיד ישארו מליוני בני אדם שורדים כדי להתחיל הכל מחדש. וגם כל השאר יתאושש בסופו של דבר.

כל סוף הוא התחלה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי בונה על זה, אבל גם אם אתה צודק בעניין השני, תיאורטית קיים מספיק גרעיני בכדי לפגוע אנושות עד להשמיד כליל את האנושות, ולא רק ישירות ע"י הפיצוצים עצמם, אלא דברים יותר מתוחכמים כמו הפעלת מספר רב של הרי געש בו זמנית, באמצעות פצצות מימן שימוקמו אסטרטגית. הדבר מן הסתם יגרום, פרט לרעידות אדמה הרסניות באזורים שונים, להעלאת כמות אפר גדולה דיה לאטמוספירה בכדי למנוע מספיק אור וחום מצמחים ובני אדם כך שלא יוכלו להתקיים. סתם אופציה אפוקליפטית אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת כרגע התקווה הגדולה ביותר של האנושות בנוגע למקור אנרגיה כתחליף לשריפה פחמימנית וכורים גרעיניים סטנדרטיים.

אם הרעיון יעבוד, יפתר משבר האנרגיה בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...