טבעונות\צמחונות - האם יש אמת בדבר? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טבעונות\צמחונות - האם יש אמת בדבר?

Kurt

Recommended Posts

אני טבעוני משיקולים אידיולוגיים

בקטע של : אני יוצא מהנחה (אוליי לא מוכחת, אבל לי היא נראית הגיונית מספיק כדיי להסתמך עליה) אם לא "משקרים" לגוף (על ידיי תוספי תזונה שמטרתם לגרום לו לחשוב שאוכל כלשהוא "רצוי" - כמו חומרי טעם וריח באוכל שאין לו באמת את התכונות שהגוף מצפה), אז הגוף אומר לנו בדיוק מה הוא חושב על איך שאנחנו מתייחסים אליו. הוא יתן הרגשה מתאימה כשהוא צריך משהוא - "בא לי תפוח", "בא לי חלב", "בא לי לישון" וכדומה, והרגשה מתאימה כשהוא מרוצה - "ואי איזה טוב אני מרגיש כמו חדש". אם מקשיבים לו טוב, הוא יודע לבקש כשהוא צריך משהוא ולהזהיר כשמשהוא לא בסדר גם אם הוא לא אומר בדיוק מה

עד עכשו, הרגשתי הרגשה חיובית בל מה שקשור למעבר מאכילת כל (חלב, בשר) לטבעונות (במכה אחת, לא היתה לי תקופת ביניים של צמחונות) - גם מבחינת אוכל וגם מבחינת הרגשה כללית. אני טבעוני כבר 6 שנים ועד עכשו לא היה לי שמץ של סימן לכך שההנחה שלי מוטעית

אתה מבלבל בין תוספי תזונה ותוספי .

תוספי תזונה = ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו וחומצות שומן (אומגה 3)

תוספי = MSG, צבעי מאכל, HFCS, חומרים משמרים (שחלקם מגיע ממקור טבעי דוגמת ויטמין E, והוא נחשב כתוסף תזונה)

כדי לסכם את הדיון ולמנוע שפיכת שטויות-

מותר לאכול הכל, כל עוד אתם שורפים יותר קלוריות ממה שאתם צורכים, נשארים בטווח המומלץ של חלוקת החלבונים, פחמימות ושומנים, צורכים את כל הויטמינים והמינרלים שדרושים לגוף, לא מכניסים רעלנים בכמות גדולה (הנפוצים ביניהם- ביספנול A מחימום בכלי פלסטיק שמכילים אותו, בוטולינום משימורים שלא טופלו כראוי, כספית מדגים גדולים, אנטיביוטיקה מבשר, חומרי הדברה מפירות וירקות), כמות מספקת של חלבונים מהצומח וסיבים תזונתיים.

הגוף זקוק לשומן רווי בשביל תהליכים הורמונליים.

הגוף זקוק לגליקוגן (רב-סוכר) עבור כמעט כל התהליכים הגופניים, החל מחשיבה ועד ריצה.

הגוף זקוק לכולסטרול עבור תהליכים מטבוליים רבים.

הגוף זקוק לנתרן (מלח) ופוספסטים אחרים עבור תהליכים מטבוליים רבים.

אני מסכים שצריכה מוגזמת (שחורגת ממה שציינתי מעלה) של כל אחד מאלה גוררת לבעיות, ולפחות 90% מהאוכלוסיה נמצאת בחריגה של לפחות אחד מהמרכיבים. כמו כן יש מרכיבים שיש לצרוך כמה שפחות כי ידוע שהם מזיקים (רעלנים, כפי שציינתי) וניתן להמשיך ולצרוך בשר וחלב ללא הרעלנים ממקורות אמינים (ויקרים) כי הרי כל אלה הם תוספות של האדם.

עריכה:

אני בטוח שיגיע החכמולוג שינפנף במחקרים על צריכה של בשר ועליה בתחלואות כמו סרטן וכו', העניין הוא שהמחקרים לא לוקחים בחשבון שצמחוניים לרוב מנהלים אורך חיים כללי בריא יותר מהאדם הממוצע שצורך אלכוהול, סיגריות, צורך יותר קלוריות ממה שהוא צריך, בעל עבודה מלחיצה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רוב הבעיות שנוצרות מאכילת מוצרי חלב ובשר זה בגלל תהליכים תעשיתיים

אם אתה אוכל את זה אורגני בלי חומרים זה לא יביא אותך למחלות קטלניות וכמובן במינון הנכון

יש שני דברים שראיתי הרצאות עליהם

TG-1 הורמון גדילה שמסייע לסרטן להתפתח

ורעלינים שיש בבשר שיוצרים בעיות בכלי הדם

זה אולי הגוף יכול להתמודד

מהתנסות שלי בשר חזה עוף... או פרגיות או בשר רך נקרא לזה

פחות עושה בעיות

חלב עושה לי אלרגיות ומחליש לי את המערכת החיסונית אז הפסקתי כמעט 3 שנים למעט פיצות פעם בחודש או משהו כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Alpha : צודק, התכוונתי לתוספים שהמטרה שלהם "לעבוד על" התחושות הטבעיות של הגוף (מה שיכול להופיע כחלק מה "עיבוד" של האוכל), לא לתוספים כמו ויטמינים

בקשר לאוכל התעשייתי וגורמים אחרים - נכון, בסך הכול מבחינה בריאותית זה הבעיה הכי גדולה כאן. עכשו מבחינת אוכל טבעוני או לא יש כאן מקום להביא טענות לכאן או לכאן

כטבעוני או שלא כטבעוני אתה יכול לאכול את כל מה שצריך ולהימנע ממה שמיותר, וזה יהיה בריא. הקטע של טבעוני או לא - ניתן להביא כאן טענות ואני חושב שכן יהיה יתרון לצד הטבעוני (על סמך הרגשה אישית שלי כשעברתי להיות טבעוני), אבל גם אם כן ההבדל הזה יהיה משני לחלוטין בהשוואה להבדלים העיקריים שכבר נאמרו והם אוכל "תעשייתי" vs אוכל טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...