שרשור התוכנות המעצבנות ביותר - עמוד 5 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור התוכנות המעצבנות ביותר

Zeev86

Recommended Posts

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל כל תוכנה שדוחפת זבל אם לא בוחרים במיוחד שלא להתקין אותו מגיעה להיות ברשימה כאן. משתמש תמים (ולצורך העניין, אם לא הייתי IT שמכיר את הדברים האלה אלא משתמש ממוצע שגדל על ולא רגיל ליציאות כאלה) היה מצפה ובצדק ש "התקנת ברירת מחדל" היא ההתקנה המועדפת על רוב המשתמשים

שנית כן נכנסתי ל advanced options כדיי להחליף שפה, אם זה היה בולט הייתי קולט את זה ובוחר שלא להתקין. נראה שהם גם שמו את זה ברשימה הכללית של הפיצ'רים של התוכנה ולא בנפרד, ועל זה מגיע להם מקום אפילו יותר גבו ברשימה השחורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשניות אלו ממש Avast! הוסיף את עצמו לרשימה. אף אחד לא ביקש ממנו לדחוף על הדרך כרום

התקנתי עכשיו AVAST והוא שואל בעמוד הראשון של ההתקנה אם להתקין את הכרום. זה אולי לא הכי מובלט אבל לפחות זה לא מוחבא בתוך הEXPRESS INSTALL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מחשב שהגיע אליי לתיקון, כשהתיקון מסתכם בפירמוט והתקנה מלאה מחדש אחריי שוירוס אכל אותו (וכנראה לא אחד בהתחשב במשתמש של המחשב הזה)

אין לי היכרות עצמאית אם אנטיוירוסים (לא משתמש וינדוס וגם כשהייתי על וינדוס לא היה לי אנטיוירוס ולא נכנס אליי כלום, ובמקומות עבודה שבהם עבדתי היה mcafee/norton enterprise אז גם לא היתי צריך להכיר אנטיוירוסים חינמיים)

על המחשב של ההורים מותקן AVG. מאז היה לי איכשהוא דיון על זה אם חבר והוא אמר ש Avast טוב יותר מ AVG אז התקנתי Avast על המחשב הזה

מייד אחריי סיום ההתקנה של ה Avast (אחריי שראיתי שהוא מתקין כרום) החלטתי שלא מתאים לי אנטיוירוס שדוחף איתו תוכנות אחרות בלי לשאול אז העפתי אותו (ולא בגלל הכרום, המשתמש הזה בכל מקרה רגיל לעבוד אם אז שמתי לו, פשוט לא רוצה מוצר שמרשה לעצמו דברים כאלה אם יש אלטרנטיבות - את ה flash player התקנתי בחוסר ברירה כי אין אפשרויות אחרות)

בסוף שמתי לו MS Security Essentials נראה שהוא בסדר

אז עכשו אם יש 2 אנטיוירוסים שנראים לי בסדר מבחינת "מראה חיצוני" (לא יודע על איך הם מוצים/לא מוצאים וירוסים) זה AVG ו MS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שפיספסתי את זה, ובכל מקרה, למה ?????

למה תוכנות שאני מתקים בשביל תפקיד מסויים (וכמה אירוני, בשביל להגן על המחשב מזבל) צריכות להתנהג כמו סוכן מכירות שעובר מדלת לדלת, וחמור מכך, לסמן בברברת מחדל שהמוצר כן יותקן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. התוכנה סקייפ חופרת בפרופילי פיירפוקס, קבצי סיסמאות של מערכת ההפעלה, קוראת שת הסריאל של הלוח, וםוטנציאלית עוד דברים שאין כל הסבר הגיוני למה שהיא תצתרך לגעת בהם

2. התוכנה מכילה כמויות הזויות של הצפנה וסיבוך קוד, נראה שיש להם הרבה מה להסתיר שם. הרבה יותר מכל תוכנה ממוצעת

מסקנה מתבקשת ?

די בזה שסקייפ נמצאת בבעלות מייקרוסופט

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/1,7340,L-3607448,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרוב המוחלט של שירותי האינטרנט הנפוצים - גם גוגל ויאהו והרבה אחרות - משתתפות בתוכנית

מה שעושה את סקייפ לבעיה חמורה היא, שכשאני מחפש משהוא בגוגל או שולח מייל בג'ימייל אני בוחר במודע לשתף את המידע הזה אם גוגל (וכל מי שיכול לקבל אותו דרך גוגל). כשאני משתף מידע אם אתר כלשהוא (שיכול להיות, למשל, אתר הוראות לבניית נשק) זה עניין שלי ושל האתר הזה בלבד (ואני אשתמש בהגנות שצריך כמו https, tor וכדומה) וסקייפ לא אמורה לחפור בקבצים של הפיירפוקס ולדעת על זה

וסקייפ היו עושים את זה גם לפניי שהם נקנו על ידי - היה להם אינטרס כלשהוא גם לפני זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר עדכנתי את ה-YTD Video Downloader (העדכון בוצע בשקט ללא אשפי עדכונים/התקנות), בעת כניסה לפייפוקס, פיתאום הדפדפן מתריע כי Ask Toolbar רוצה להתקין את עצמו על הדפדפן. בחרתי ב"לא". ווידאתי ש-Ask לא מופיע באינטרנט אקספלורר, תוכנות מותקנות וכן ב-Program files, ואכן כך היה.

כמה ימים לאחר המקרה, הכרזתי על הסרת התוכנה. עם סיום הסרת YTD, ברגע שהתוכנה נעלמה מרשימת התוכנות המתקנות ב-Revo Uninstaller, משום מקום, Ask Toolbar, שעד עתה לא היה ברשימה, מופיע ברשימה (כלומר הטולבר הוסווה ע"י YTD, כך שלא יהיה ניתן לראות אותו מותקן במחשב ולא יהיה ניתן להסיר אותו, אלא רק אם מסירים את YTD). מאז אני לא משתמש ב-YTD Video Downloader ואף הכרזתי עלייה כנוזקה (במובן שהיא מתקינה תוכנת צד שלישי בלתי רצוייה (PUP) ללא ידיעתך + מסווה אותה כך שלא יוכלו לראות אותה מותקנת במחשב [ממש כמו וירוס]).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...