על איזה GTX770 ללכת? - עמוד 8 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על איזה GTX770 ללכת?

ori24

Recommended Posts

• תגובות 137
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מחירי כרטיסי high end לא צונחים ככה. תראה כמה עולה היום GTX8800, 4890, GTX480, GTX580 אם הם בכלל זמינים לרכישה.

ודווקא בעוד שנתיים שלושה יצא משחק שתומך רק ב- 12 ותהיה מבואס תחת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צפוייה קפיצת מדרגה בתחילת 2014? ירידה ל20ננומטר אם אני לא טועה.

אכן צפויה:

בכל פעם שמתרחשת קפיצת דור טכנולוגי, וזה בכל פעם שהליטוגרפיה קטנה ביחס לדור הקודם,

חלה עליה גדולה בביצועים. האמור מתרחש בממוצע גס אחת לשנתיים כאשר הביצועים משתפרים בממוצע גס פי 1.5 .

מחירי כרטיסי high end לא צונחים ככה. תראה כמה עולה היום GTX8800, 4890, GTX480, GTX580 אם הם בכלל זמינים לרכישה.

ודווקא בעוד שנתיים שלושה יצא משחק שתומך רק ב-directX 12 ותהיה מבואס תחת

הרשה לי לחלוק על טענתך:

אם נתבונן על שוק היד השניה - שכן אלו כרטיסים ישנים, נוכל לראות כי כיום ניתן לרכוש אותם במחירים הבאים:

GTX580 - סביבות 700-800 ש"ח.

GTX 480 - הבודדים שמצליחים להמכר עוד כיום (שכן זהו דגם לא מבוקש כל כך כמשומש), זה באזור 400-500 ש"ח.

HD4890 - זה בעצם HD4870 עם תדר טיפה מהיר יותר ו- 1GB זכרון, ואלו נמכרים סביבות 150-200 ש"ח (שוב, אלו

שמצליחים עוד להמכר וגם זה כבר די גבולי כיום).

GTX8800 - בין 50-100 ש"ח למחשב זול לילד הקטן או ל- HTPC לסלון.

בקיצור, לא הצלחתי למצוא קורלציה בין העובדה שכרטיס הוא "כרטיס דגל לשעבר", למחיר שבו ניתן להשיגו כמשומש.

בדר"כ המחיר הגבוה באופן טיפוסי של כרטיסי דגל בכל דור חדש, הוא גבוה כל עוד הם חדשים (ומהחנות).

ברגע שהדור נדחק אחורה, אין להילת הכותרת שלו "כמוצר דגל לשעבר" כל השפעה על התמחור כמשומש.

GTX580 ימכר תמורת 700-800 ש"ח בשעה ש- GTX570 ימכר תמורת 600-700 ש"ח.

יחס לינארי למדי ליחס הביצועים השורר בין שניהם (בתדר ברירת מחדל כמובן), מה שלא היה כך

כאשר שניהם היו חדשים (GTX580 עלה 2600 ש"ח, GTX570 עלה 1700 ש"ח).

אפילו אאתגר זאת עוד יותר:

כיום סדרת 7000 של היא עודנה הדור החדש ביותר ולא דור מיושן, ולמרות זאת כרטיסי הדגל HD7970

מנצליחים להמכר כמשומשים, רק כאשר המחיר יורד לסביבות 1200 ש"ח.

אפילו כרטיסי HD7950 נמכרים תמורת 1000 ש"ח.

קרי: הנה לנו "כרטיסי דגל עדכניים" - ונשים לב שכמשומשים, נמחק שווים באופן מהיר ביותר, 40% (ויותר) כמו כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני לא דיברתי על יד שנייה.

אז איזו משמעות יש "למחיר גבוה של כרטיסי דגל לשעבר" ?

הרי אלו אינם בנמצא בחנויות מזה שנות דור כך שהמקור היחיד להשיג דגלים לשעבר הוא בשוק המשומשים.

ב. אתה לא יכול לסמוך על זה שתמצא כרטיסים כאלה.

GTX580 יש לפחות 3 בלוחות. לפני חודש היו 5 אפילו בו זמנית.

GTX8800 או 4890 לא מצאתי

ראשית מה זה משנה בכלל כיום ?

הרי גם GTX8800 וגם GTS8800, הן הי נוח מבחינת סדר גודל ביצועים. וודאי לא ימצא אחד שירכוש כיום את זה על פני

האחר בשל פערים ביצועיים. כל אלו טרנטות שעושות אותו הדבר ושווים ללא חשיבות הדגם, 50 ש"ח לכל היותר - כך שאין

לכך כל משמעות.

המשמעות בביצועי כרטיסים רלוונטית עד דור אחד מקסימום שניים אחורה. קרי עד לדור 5000 של ו- 400 של NV.

לעניין HD4890 - אלו דווקא יש בשפע, למעלה מ- 4 כרטיסים פורסמו בשבועיים האחרונים.

(GTS8800 או GT8800 למשל כן וכך גם 4850 או 4870)

אגב, אל להתייחס למחירים הזויים לעיתים שמבקשים מציעים בלוחות:

הרי ברגע שאתה כלקוח פוטנציאלי מציע הצעה נגדית של מחיר ראלי,

מרבית המציעים שהתייבשו עם הכרטיסים הללו שבועות או חודשים בהעדר מתענינים ברמות תמחור הזויות,

חוזרים ואומרים OK להצעה ראלית - (מנסיון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביררתי עם IQPC והוא אמר לי שהייתה טעות בתימחור של היבואן,האמת שגם אני לא הבנתי איך זה היה כזה זול.

עם זאת המחיר עדיין אטרקטיבי לGTX770.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...