תיקון לוח אם ששבק חיים פתאום באמצע עבודה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיקון לוח אם ששבק חיים פתאום באמצע עבודה

crazydiamond

Recommended Posts

שלום לכולם.

יש לי לוח אם של אסוס מבוסס צ'יפסט P35 - דגם P5K-E/WIFI-AP.

לפני כמה ימים כאשר המחשב עבד, בלי שום דבר ברקע, הוא קרס בלי הודעה מוקדמת ולא עלה יותר, הוא ניסה להידלק אבל כל הזמן כשל, ניסיתי לבדוק האם זה קשור לרכיבי חומרה אחרים: , כרטיס מסף, מעבד, ספק כח, שום דבר, הבעיה בלוח.

ניסיתי עוד לבדוק: פרקתי את הלוח וניסיתי להפעיל אותו, כאשר מורכב עליו מעבד, הלוח מנסה להדלק וכבה לאחר כמה שניות וחוזר חלילה.

כאשר אני מנסה להדליק את הלוח ללא מעבד שמורכב עליו הוא נדלק ונשאר דלוק, אך זה כמובן חסר תועלת.

אי אפשר לבדוק ויזואלית את הקבלים שמולחמים על הלוח כי אלו קבלי אלומיניום קשיחים ולא מהפשוטים יותר שמתפקעים ונוזלים כאשר הם מזדקנים או שיש בעיה אחרת.

מישהו יעץ לי להחליף את כל הקבלים שמסביב למעבד - יש 11 קבלים קשיחים, אין לי בעיה להחליפם, אך האם זה יועיל?

האם יש למישהו רעיון מה לעשות?

אשמח לעזרתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה עושה את כל אלו יש בדיקות אחרות,

איך אתה יודע שזה לא הספק, מה דגם הספק?

האם המעבד עובד כמו שצריך ומחובר?

הזכרונות יושבים כמו שצריך בסלוטים?

כרטיס מסך יושב בסלוט כמו שמריך ומקבל מתח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל היה בסדר גמור: המחשב עבד באותו יום מהבוקר עד שהתקלה קרתה בערב, הכל היה בסדר גמור, הספק הוא HEC 500 WATT, ושאר המפרט מופיע בחתימה, בדקתי ספציפית את כל החלקים על מחשבים אחרים והכל תקין.

הבעיה היא בלוח ועשיתי מספיק בדיקות לוודא שהאבחנה הזאת היא נכונה.

אני רוצה לתקן את הלוח בעצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע על אילו קבלים אתה מדבר, יש לי כאלו על הלוח והחלפתי לחבר לכאלו לפני חודשיים..

עדיין לפעמים אפשר לראות טיפת נפיחות לפעמים..

http://www.lirtex.com/ru/he/פורומים/viewtopic.php?f=2&t=1241&start=0&sid=15161402d4a29090aead975d19266cf9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות להחליף, אבל זה רק ניחוש מושכל ותו לא. זה נכון, קבלים הם לרוב הראשונים שהולכים, אבל עדיין יכולות להיות תקלות נוספות אחרות בלוח אם. גם סוג התקלה כפי שאתה מתאר אותה, לא תואמת לצורה הרגילה שבה לוחות קרובים לסוף חייהם בגלל קבלים. אלו לרוב מעלים מסכים כחולים, תקלות מוזרות מדי פעם וכדומה, ובסוף הם באמת לא נדלקים גם. זה לא המצב אצלך.

בנוסף, הקבלים שיש לך באים לרוב בתצורת SMD, מה שאומר שיהיה די קשה לשלוף אותם בלי ניסיון. מספיקה תנועה לא זהירה אחת כדי לקרוע את המוליכים להלחמות שלהם. קח את זה גם בחשבון אם אתה עושה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבלי solid לא נוטים להידפק בלי "עזרה" מרכיבים שרופים אחרים. מה בדיוק קרה שם - האם המחשב היה במאמץ פתאומי אותו רגע (תקיעה של הפלאש בדפדפן למשל) ? היתה קפיצת מתח ?

מהניסיון שלי לוחות של מתים בדיוק ככה ויש לי כמה (ישנים יותר) ששוכבים ואין לי שמץ מה התקלה שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...