שאלה באינפי 2! - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה באינפי 2!

Noririco

Recommended Posts

יש לי כמה שאלות: אני יכול להבין את ההיגיון שX הוא 3R וכנל לגבי Y. איך חישבו את זה ?? כמו כן הR הוא בין 0 ל1 ולא בין 3 ל4. האם זה בעצם ההפרש שחשוב וההעברה ל0 היא מטעמי נוחות ? ושאלה אחרונה: למה הJ = 12R ?? איך חישבו אותו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כי התחום המדובר (D) הוא לא עיגול אלא אליפסה, ולכן צריך "לנרמל" את X ו-Y.

D הוא התחום בו X^2/9+Y^2/16 <= 1. תציב באי שוויון הזה את ערכי X ו-Y לאחר ההחלפה, ותקבל כי r <= 1 (וכמובן r>=0 כרגיל, כי הוא סכום של שני ריבועים).

את J אפשר לחשב פשוט באמצעות מטריצת היעקוביאן. תציב במטריצה, תחשב את הדטרמיננטה ותקבל את התוצאה 12R.

אתה יכול לחשוב על זה כהעברה בשני שלבים: קודם כל מגדירים X' = X/3 ו-Y' = Y/4. זה הופך את התחום לעיגול במקום אליפסה (כלומר מקבלים x^2+y^1<=1), ובשלב זה J=12.

בצעד הבא עוברות לקואורדינטות קוטביות כמו שאתה מכיר, כלומר התחום הופך למלבני ועכשיו J=r.

אם תבצע את השני השלבים אחד אחרי השני תגלה ש-J=12R.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין את האלגברה בכל הסיפור נדמה לי.. ואת היעקוביאן אני יכול לחשב רק בהחלפת משתנים לא ? ברגע שאני יוצר משוואת חדשות במקום X Y....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלי היא המעבר בין צד ימין של התמונה (למעלה) לצורה שהזוית בין pi/3 ל pi/6 .. איך עשו את המעבר אלגברית?? אני חלש בטירגו :( מבחינתי זה קוסיוט סיוטינוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש מצטער על אי ההבנה. אבל התרגיל נמצא שם. התרגיל הוא האינטגרל הגפול של X לחלק לY. ובקשר להעברה לקוטבי, זו השאלה שלי. ניתן לראות באי שיויון שrcos<rsix<rcos הופך להצגה בעזרת Pi. כמובן שבסך הכל החליפו את ה X עם Rcos ואת Y עם sin. אז השאלה שלי איך עברו מהcos ו הsin להצגה עם Pi.... תודה אגב אי אפשר לרדת שורה עם אנטר וזה מחרפן :)) ואם זה עוזר אז R={(x,y) | 1<=x^2+y^2<=16 , x(shoresh3)/3<=y<=x(shoresh3) } end

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...