שינוי במהירות UPLOAD בכבלים ובבזק - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינוי במהירות UPLOAD בכבלים ובבזק

avrahmvip

Recommended Posts

סליחה המשפט הזה מטומטם ברמות על.

האדם הממוצע לא משתמש באינטרנט רוב הזמן.

אז לא צריך אינטרנט?

הטמפרטורה הממוצעת ברוב ימות השנה סבבה.

אז לא צריך מזגן?

רוב הזמן אדם לא צמא, אז לא צריך לשתות?

כשאדם כן מעלה משהו, 2mbit לא מספיק, בדיוק!!!!!! באותה מידה שכשהוא מוריד משהו 2mbit לא מספיק.

חסר תשתיות?

הכבלים דקים מדי?

הסיבה אינה תשתיות.

היא גם אינה "חוסר צורך".

היא קמצנות ושליטה לצורך חליבה ע"י הספק, על פוטנציאל הפרודוקטיביות של משתמשי האינטרנט.

והנה בא האידיוט התורן ואומר: "המשתמש הממוצע לא צריך להיות פרודוקטיבי", "נשים צריכות לגדל ילדים ולהיות במטבח".

וממציא תירוצים למה זה בסדר לדכא את חופש הפרודוקטיביות של ציבור האינטרנט.

חחחחחחחחחח חזק

Art Tatum כל מילה בסלע!!! מסכים עם כל התגובות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מה זה הוגן? לגבות פר גיגה ולתקוע את כולם בתקופת הצנע?

למכור חמאה וביצים במחירי פרמיום בשוק השחור?

שאימא ואבא יצטרכו להגיד לילדים שלהם לא לצפות ביו-טוב כי זה יקר, ואם צופים אז רק באיכות נמוכה?

שיצטרכו לשים מנעול על הדלת של המקרר, ולספור כמה ביצים נשארו כל יום כדי לא לחרוג מהתקציב?

לחלק קנסות למי שרוצה להירגע באמבטיה במקום טוש במקלחת?

אף אחד לא סיפר לך שאתה משלם על אוכל, מים, חשמל ודלק לפי שימוש? אני אפילו שמעתי על אמא שהיתה צריכה להסביר לילדיה שלא תוכל לשדרג לילדיה לאיפון החדש כל שנה.

אבל חס ושלום, רק שלא נגיע למצב שאדון עם חשבון בטראקר האהוב שמוריד ומעלה מעל 500GB בחודש יצטרך לשלם יותר מסבא שגולש בווינט ושולח אימיילים לבת בטורנטו.

כשתתחיל לשלם לפי ג"ב תראה איך תגדל מהירות האפלואד בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטרנט זה לא נפט.

וגם לא אוכל ולא חשמל ולא דלק.

מתי תכניסו את זה לראש?

מספיק חגגו עלינו בענף הסלולר כשהקציבו דקות שיחה כאילו היו זהב נוזלי.

והיום איפה הם? 100 שקל בחודש ללא הגבלה.

איך זה קרה?

(א) לאנשים נמאס שמוצצים להם את הדם, עם חיוב לפי שימוש, חבילות נפח/זמן קבועות מראש, קנסות על חריגות, תעריפים משתנים, חשבונות מנופחים עם הפתעות, וכל הדאגה והעצבים שמגיעים איתם.

(ב) עם קצת השקעה, התשתית הדיגיטלית יכולה לקיים תעבורה חופשית, ועדיין להרוויח מספיק כדי להתקיים.

עובדה! קיימת.

אם מוכרים 100/2mbit ב20 שקל, אפשר גם למכור 100/20 ב30 שקל.

למה אתה לא רוצה שלאנשים תהיה גם אפשרות לתעבורה יוצאת?

מה מפריע לך? שיש כאלו שמשתמשים בתשתית יותר ויש כאלו שפחות?

שע"י חזרה לטרור הגביה על פי מודל הנפט, אותם אלו שבקושי עושים באינטרנט שימוש ישלמו 10 שקל פחות?

בשביל מה, כדי שתוכל לגבות 200 שקל מאלו שמשתמשים יותר, ולגרום לתקופת יובש בשימוש באינטרנט?

אתה באמת רוצה לעשות די-אבולוציה לתחום ולהחזיר את סעיף (א)?

מוצצים להם את הדם, עם חיוב לפי שימוש, חבילות נפח/זמן קבועות מראש, קנסות על חריגות, תעריפים משתנים, חשבונות מנופחים עם הפתעות, וכל הדאגה והעצבים שמגיעים איתם.

זה החזון שלך? משפחות שיושבות לילדים על הווריד כדי שלא יבזבזו כסף בצפיה ביו-טוב?

הורים שנחרדים מלגלות חשבון מנופח בסוף החודש, ולא יודעים איך ישלמו אותו?

כן הסבא משלם אולי(בספק רב) יותר ממה שהיה משלם על פי מודל גביה פר ג'יגה.

אבל הוא לא משלם הרבה(20 שקל זה הרבה?).

ולא מחכות לו הפתעות בסוף החודש כי הנכדים שבאו לביקור ישבו שעות על היוטיוב כל יום.

או כי איזה האקר מסעודיה התקין לו כורה על המחשב בעזרת 30 פירצות האבטחה במחשב הלא מתוחזק שלו.

והשכנה למעלה יושנת טוב בלילה בידיעה שלחבילת התקשורת שלה יש מחיר אחיד, ושהיא יכולה להעלות חופשי סרטוני בישול של המתכונים המפורסמים שלה.

והשכן למטה מרוצה שהוא לא צריך לחכות שנתיים כדי לצפות בסדרה החדשה שמשודרת רק בחו"ל.

והאינטרנט הופך להיות כלי שימושי יותר ויותר מיום ליום לתושבי , ומביא איתו אין סוף אפשרויות מופלאות, שאינם מוגבלים ע"י תאגידים נצלנים חולי שליטה.

רגע... בעצם המשפט האחרון אינו נכון לזמן זה.

האינטרנט כיום כן מוגבל ע"י תאגידים נצלנים חולי שליטה.

עם שרשרת חנק על התעבורה היוצאת, שמגבילה אותה לאחוז וחצי מהתעבורה הנכנסת.

והכל רק כדי שיוכלו לגבות מחירי שחיטה מהענף העסקי, ולמנוע ממשתמשים ביתיים לעשות דברים בעצמם.

והפיתרון שלך? לגבות מהמשתמשים הפרטיים יותר, כך שיחשבו פעמיים שלוש לפני כל פעולה שהם עושים.

שחס וחלילה לא ישתמשו באינטנרט בלי שמישהו ידפוק עליהם קופה.

איזה יופי של פיתרון, להחליף בעיה אחת במאה בעיות אחרות. :facepalm:

ואתה מציג את המשוואה כאילו אם הUL בחבילות הפרטיות יהיה גבוה יותר, גם המחירים יצטרכו לעלות.

אולי זה בכלל לא נכון?

אולי אם הUL יהיה גבוה יותר, חברות האינטרנט פשוט ירוויחו פחות.

אתה יודע מה, שיעלו את מחירי החבילות ב10 שקל.

במקום 20 שקל, 30 שקל.

אפילו אותו הסבא ששולח מיילים לטורונטו לא יתלונן על 10 שקל.

UL אמור לעלות בדיוק אותו דבר כמו DL.

כמו מילות השיר המפורסם: "יש עליות בירידהההההההההההההההההה, אך את כל זאת המלך כבר ידע".

אינטרנט זה לא נפט.

אנחנו לא צריכים שחבורת גזלנים ייצרו לנו מדבר, ואז ימכרו לנו ארטיק במחיר עם התחייבות.

624541512.jpg

אנחנו צריכים אנשים שיפריחו את השממה ויבנו גן עדן.

images?q=tbn:ANd9GcRkm-fDZepBu3iV7n4KwpQzP8iOY1O1HaXRL091Ym098jWyDg1t

שיר לסיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא סיפר לך שאתה משלם על אוכל, מים, חשמל ודלק לפי שימוש? אני אפילו שמעתי על אמא שהיתה צריכה להסביר לילדיה שלא תוכל לשדרג לילדיה לאיפון החדש כל שנה.

אבל חס ושלום, רק שלא נגיע למצב שאדון עם חשבון בטראקר האהוב שמוריד ומעלה מעל 500GB בחודש יצטרך לשלם יותר מסבא שגולש בווינט ושולח אימיילים לבת בטורנטו.

כשתתחיל לשלם לפי ג"ב תראה איך תגדל מהירות האפלואד בארץ.

לשלם על פי ג"ב לשניה? אתה משוגע?

לאינטרנט יש הרבה שימושים. מצד אחד אני לומד תכנות מה שכבר שולח אותי לחיפושים באינטרנט. ומהחיפושים אני מגיע לאתרים שאני לוקח מהם דברים לפי הצורך.

מצד שני אני מוריד דברים ומשתף דברים בשרתי FTP.

מצד שלישי אני משתמש בטורנטים ומוריד פרקים של סדרות שאני רואה ואני גם מעלה בחזרה.

מצד רביעי אני גם עושה הורדות רגילות.. התקנתי גנטו ואני רוצה להתאים אותו אלי.. או סתם לנסות משהו שראיתי שמישהו המליץ.

יוצא לנו פה גרוזיני קטן שכל פינה דוחפת יותר וצריכה להלחם עם פינה אחרת בשביל מקום משלה. למה לתת לפינות להלחם אחת בשניה אם אפשר פשוט להגדיל את המקום ולתת לכל אחת את המרחב שלה?

עוד דוגמא שלכל אחד זה בטח קרה.. יש לך הארד דיסק ופתאום אתה מגלה שיש לך רק 20 גיגה פנויים. אז אתה מנקה שטויות מחקת בסוף כמה, 5 גיגה של שטויות במקרה רע מאוד. אז אתה מתחיל למחוק דברים אחרים ואתה מתפשר על מה למחוק. אתה מוחק דברים שאולי יוצא לך פעם ב- להשתמש בהם אבל הפעמים האלה באות אליך בול.

אגב אפשר לקחת את האנלוגיה הזאת להרבה מקומות אחרים.

אז אולי אני לא משתמש בכל ה100 מגה הורדה שיש לי.. אבל לפחות אני יכול לישון בשקט שאני לא מוריד על 300 קילו ואני לא יכול לראות סרטון שמעניין אותי ביוטוב כי זה ידפוק לי את ההורדה. ומדבר אחד שעד לא ממזמן היה לו 3 ואתה לא יודע מה זה לבחור בין WINAMP לאינטרנט אקספלורר.

סך הכל, שאלה של סוף היום: מה ביקשתי? 100 סימטרי? זה יהיה נחמד ולי אישית לא יהיה אכפת לשלם מחיר "פרמיום" אם הייתי מקבל את זה. או שבכלל מהירות אפלוד שאני ירגיש שכמה HD לא יקחו חצי שעה. שאני לא ישחק חתול ועכבר עם עצמי על מה להקצות את רוחב הפס שלי לעכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוק התקשורת הסלולארית בישראל במצב נהדר, מחירים נהדרים למוצר טוב, אבל פריסת הרשתות החדשות כבר בפיגור של כמה שנים אחרי שאר העולם (המפותח, אך לא רק) ככל הנראה גם לא תראה בישראל בקרוב.

העברת נתונים כשלעצמה איננה דבר יקר, פריסת תשתית (ו\או רכישת רוחב פס מחברות זרות), תחזוקה ושירות הלקוח הם כן, ובמחירים הנוכחייים פריסת ושדרוג התשתית תמשיך להיות איטית. אני כרגע משלם (בממוצע) 30€ על של "עד" 100/6Mbps כשבפועל אני מקבל 50/6Mbps עם התחייבות לשנתיים, ואני בר מזל שאני גר באזור שהחבילה הספציפית מוצעת, רוב חברי משלמים אותה המחיר לחבילת 12 או 16Mbps עם אפלואד של 1Mbps (ישראל היא ממש לא המדינה היחידה עם קצבי אפלואד נמוכים), והאמריקאי הממוצע משלם כפול על קצבים דומים.

מה שאתה רוצה זה גם לשלם כמה חצי ממה שמשלמים במדינות אחרות, וגם לקבל את הקצבים הגבוהים ביותר, שזה נהדר, אבל זה פשוט לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא?

הרי יש מקומות בהן זה כן קורה.

עובדה שזה אפשרי.

הבאתי בדף השני אאל"ט הסבר על למה בסן פרנסיסקו האינטרנט זול, ובאיזורים מסוימים גם הUL סימטרי.

התשובה? הרבה ISP מקומיים, לעומת מונופולים במקומות אחרים.

הנוסחה היא: תשתית טובה, מספר שחקניות רב, והתחרותיות שנובעת מהם.

במקומות בעולם בהן הדברים מתקיימים, או שיש תשתית מצד אחד וחקיקה מצד שני, האינטרנט גם זול וגם מהיר.

אל תשכח שבמקומות אחרים בעולם אין הפרדה בין תשתית לאינטרנט, שניהם כלולים במחיר.

בהשוואה לזה המחיר של ה100/1.5 העלוב שלנו אפילו גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני מעוניין להעלות משהו כבד יחסית, אני מתחבר דרך הסלולרי ומעלה (תודה לאל על בורד עם WiFi). מגוחך, עצוב, אך עובד יופי, עם מהירויות שלעיתים אף מתקרבות ל 5 מביט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוק התקשורת הסלולארית בישראל במצב נהדר, מחירים נהדרים למוצר טוב, אבל פריסת הרשתות החדשות כבר בפיגור של כמה שנים אחרי שאר העולם (המפותח, אך לא רק) ככל הנראה גם לא תראה בישראל בקרוב.

התקשורת הסלולרית בישראל נמצאת במצב חדש יחסית של נורמליזציה, אחרי שמשרד התקשורת בראשו השר לשעבר משה כחלון הפעילו המון כוח נגד חברות הסלולר.

דווקא אנחנו האזרחים בישראל שסבלו מניצול קשה והתעללות(אמיתית לגמרי) מחברות הסלולר המתחכמות, יכולים להבין איך המציאות יכולה לשקף שני הפכים גמורים.

בצידה האחד של המציאות חברות עושקות חסרות רסן ומצפון שמתעמרות בלקוחות וקוראות לזה בחוצפתן "שוק חופשי",

ומצידה השני מציאות אחרת בה החבילות פשוטות ברורות וזולות, והמעבר בין חברות קל מהיר ולא מעניש.

ודווקא אנחנו האזרחים בישראל צריכים לדעת שגם באינטרנט בדיוק אותו הסיפור.

החברות, כמו חיות הטרף שהן, לא יוותרו על החלב בקלות, וגם לא על השומן, וודאי שלא על הבשר.

וכדי שזה יקרה צריך גם חקיקה והגבלות כדי שלא יתחכמו לנו עם התרגילים המרושעים, וגם סביבה תחרותית.

כרגע התחרותיות בענף האינטרנט לא מובילה לUL גבוה יותר, כי החברות ששולטות בענף ידיהם טמונות עמוק בצלחת שירותים התלוים בפס הUL.

וגם כי התקשורת משתפת איתם פעולה בהעלמת הנושא מהציבור.

מילא לחנוק את הUL ולהסתיר מידע באתרי הספקיות ובפרסומים, אבל שגם התקשורת תסתיר את המידע באופן שיטתי בכל הכתבות והידיעות?

הרצחת וגם ירשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשורת הסלולרית בישראל נמצאת במצב חדש יחסית של נורמליזציה, אחרי שמשרד התקשורת בראשו השר לשעבר משה כחלון הפעילו המון כוח נגד חברות הסלולר.

הנורמליזציה ממש לא החלה בתקופה של כחלון, אלא בזו של קודמו - אטיאס, שעיקר מטרותיו היו לקדם את האינטרסים של המגזר שלו ועל הדרך זה חילחל לטובת כלל האוכלוסיה. הציבור משום מה נוטה לשכוח את זה.

כחלון קיבל את המשרד כשחלק מהרפורמות כבר היו בהליכי קידום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות.

לא מעניין אותי במיוחד למי מגיע הקרדיט.

מה שחשוב לי זו התוצאה והמסקנות.

דרך אגב...

עשיתי חיפושים בגוגל על מהירות העלאה בישראל.

חוץ מכמה תלונות פה ושם, ואיזכור של המבצע של 3Mbit בהתחייבות לשלוש שנים של בזק(שהיה בעבר), כמעט ואין כלום.

חברות האינטרנט לא מעוניינות לדבר על זה(כמה מפתיע...).

מנכ"ל בינלאומי אמר בכתבה לגלובס:

איציק בנבנישתי, מנכ"ל בזק בינלאומי, בראיון מיוחד ל"גלובס": "מחירי האינטרנט צנחו כי המתחרה הוא כבר לא מונופול. בינינו, זה מוצר מאוד זול" ■ "אם יש חברות שרוצות לתת את המוצר שלהן בחינם, זה לא מפריע לי"

אינטרנט זה מוצר מאוד זול מסתבר.

אבל עם הUL אפשר להחזיק עסקים בביצים ואת שאר הציבור כבני ערובה.

tumblr_lxej7ePyzf1qlc4dc.gif

כאילו יש נהר עצום עם ים של מים, וחברות האינטרנט בנו עליו סכר, וגובות את משקלם בזהב כשמדובר בUL.

ואומרות לאנשים שמגיעים לקנות מהם מים:

"דלי אחד של מים מספיק למשפחה לשבוע"

"move along citizen"

עוד דבר מעניין בכתבה מ2010:

קובי שמש, יועץ שר התקשורת, אמר כי הלקוחות בארץ לא יודעים באמת איזו מהירות גלישה הם מקבלים בהשוואה למה שהוצע להם. עוד אמר כי המשרד ידרוש מהחברות שקיפות ופרסום של מהירויות ההורדה ומהירויות ההעלאה. מר חיים גרון, סמנכ"ל הנדסה ורישוי של משרד התקשורת

איפה??????!!!!!!!!

איפה?!?!?!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

שקיפות ופרסום של מהירות העלאה בדף השני של חוזה המבצע בלבד.

היום 2013 ואין מידע על העלאה בדף החבילה באתר.

לא בפרסומות.

לא בכתבות.

לא בידיעות.

זה מה שקיימתה מר קובי שמש עוזרו של כחלון.

שום כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, יחד עם תיבת פנדורה של רעות חולות, וחשבון תשלום בסוף החודש שאינו שונה מהמחיר הגבוה שהם גובים מעסקים על אותו דבר כיום.

אז מה הטעם בכלל להציע את מה שוודאי יגרום ליותר נזק מתועלת(וגם זו מוטלת בספק).

כל המטרה בהגדלת הUL ללקוחות הביתיים היא להסיר את השלשלאות שכובלות את היצירתיות, לא להחליף אותם בתיבת עינוים.

castle-torture-chamber.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...