מצלמה וציוד היקפי - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמה וציוד היקפי

Guardian Spirit

Recommended Posts

לאחרונה יש לי התלבטות קשה איזה ציוד לקנות.

רמת הידע שלי בצילום היא מתקדמת יחסית לP&S ואני רוצה להתחיל לצלם דברים יותר מעניינים עם כלים שיתנו לי את האיכות/שליטה בהגדרות ותמורה כספית מקסימליים.

בכללי אני מתעניין בצלם נופים, בניינים מעניינים, וסתם לצלם תוך כדי טיול.

פחות אוהב לצלם אנשים, אומנם אשמח שהאפשרות תהיה שמורה למקרה הצורך.

צילום ווידאו פחות מעניין אותי.

כמו כן אני מתעניין בטכניקת ה , צילום לילי, וקצת מאקרו. (אני מניח שעל מאקרו אצטרך להתפשר לעת עתה)

מעדיף זוויות רחבות עד רגילות.

התקציב שלי מוגבל עד 6,500 ש"ח (ניתן לחרוג עד 500ש"ח נוספים אם המהלך שווה בצורה יוצאת דופן)

מצלמה

ובכן כבר הרבה זמן אני מתעניין במצלמת ניקון מדגם D7000. לא מזמן יצא דגם D7100 והמחירים על D7000 ירדו.

האם שווה להשקיע בגוף חדש יותר או להסתפק בגוף הקודם ואין הבדל משמעותי?

בעבר שקלתי גם את קנון 60D אך במהרה התאכזבתי מהנתונים שלה לעומת המתחרה.

עדשה

כמו כן אני צריך המלצות לעדשה אחת איכותית שתענה על רוב דרישותיי בתור התחלה.

בינתיים חשבתי על 2 עדשות אפשריות:

Tokina 11-16mm f/2.8 AT-X או הגרסה החדשה יותר עם המנוע.

Nikon af-s dx nikkor 35mm f/1.8g

(לדעתי עדשות קיט זה בזבוז כסף)

העניין הוא שהעדשה האולטרה-רחבה של טוקינה היא מאד יקרה ולא בטוח שתתאים לשימוש כללי פרט לצילומי נוף/בניין וכדומה..

והעדשה השנייה נשמעת כאופציה זולה ואיכותית שיכולה להתאים לשימוש כללי, אך אני לא בטוח אם 1.5X35MM יהיה רחב מספיק לדרישותיי.

כנראה שאצטרך להכניס את הטוקינה לwish list של סאנטה בתקציב הנוכחי :(

ולכן אשמח אם תמליצו לי על עדשה שתוכל לענות על רוב הדרישות.

חצובה+ראש

מחפש חצובה+ראש שיאפשרו לי צילום אופקי+אנכי, במשקל סביר לסחיבה לשטח ברגל, ויציבה.

תיק

מחפש תיק נוח למצלמה שאוכל לקחת לטיולים בארץ ובחו"ל, לא בומבסטי מידי ורצוי שיהיה מוגן גשם ועם אפשרות לקשירת החצובה.

אודה מאוד אם תמליצו :biggrinangelA:

נ.ב.

לא בהכרח לקנות את כל הציוד במכה, אוכל לחכות עם החצובה וניסיון ה בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום לקנות D90 זה פשוט מגוכח.

כבר עדיף יהיה לקנות אחת מה 5X00 ולקבל יתרון איכותי.

אין מה להשוות את איכות הבניה, התמונה והנתונים של D7000 ל D90, הבדלים גדולים מדי בכל פרמטר.

*אני לא מעוניין אף בסדרת ה 5X00 או ה 3X00.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העדשה היא בהחלט פרמטר מאוד חשוב, אבל מצד שני עדשה (אם נשים אותה עדשה לגופים השונים) לא תשפיע על התמודדות טובה יותר בתנאי תאורה ירודים, שם קובעים גודל החיישן/סוג מעבד תמונה.

העדשה שחשבתי עליה: Nikon af-s dx nikkor 35mm f/1.8g לא סתם - היא מאוד זריזה, מעולה בתנאי תאורה ירודים, לא רעה לשימוש כללי ומאוד חדה. והמחיר? מצחיק.

השאלה פה האם יש עדשה אחרת שאני לא מכיר אולי אפילו חברה צד 3 שמוכרת טווחים שיכולים להתאים לי בסטופים נמוכים, במחיר שפוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקלתי שוב את נושא עדשות ה KIT, דווקא מסתבר שהן לא כאלה רעות כמו שתיארתי לעצמי, והיום כל עיוות אפשר לתקן.

אני נוטה לעבר Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR

תכסה לי את רוב הטווחים שרציתי ואף הרבה מעבר.

מבחינת מהירות, טוב אולי היא לא הכי זריזה, מצד שני אם להשקיע בחצובה+ ראש טובים ויציבים אז ניתן יהיה להפיק ממנה דברים מאוד יפים גם במצב תאורה נחות..

נ.ב.

וכאן נכנס לתמונה גוף המצלמה, אם הוא מספיק טוב אז תהיה התמודדות טובה עם תנאי תאורה גרועים אפילו עם עדשה יחסית אטית, ללא יותר מדי הפרעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי למשל יש שלוש עדשות לכיסוי הטווח, עדשת קיט מיוצבת 18-55 עדשה יחסית טובה אך לא ממש רחבה 28-135 עם מנוע פוקוס ועדשה שקיבלתי במתנה מחמי(ישנה אך עובדת) 75-300 לא מיוצבת שלושת העדשות של קנון, חוץ מזה יש לי גם גריפ ופלאש חיצוני(צילמתי קצת באירועים,מגנטים ואתרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מושקע!

מה דעתך על העדשה האחרונה שציינתי, שווה לקחת טווח 18-105 מיוצבת יקרה יותר עם אופציה לטווחים שאינני יודע אם אשתמש בתכיפות גבוהה.. או לחלופין להסתפק ב 18-55 מיוצבת וזולה יותר? (שזה אומר כסף פנוי לחצובה למשל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי דווקא עדשה נחמדה של ניקון 18-200 או 18-250, שווה את ההשקעה.

18-55 זה נחמד לבית וכאלה, 18-105 זה מגביל אותך במצבים שאתה הכי צריך את זה.

לפני 8 חודשים הייתי בברצלונה(נופש מסובסד חלקית מהעבודה) ובמקרה נפלתי על קלאסיקו.

כיוון שהמטרו לא עבד עקב שביתה, תפסתי את המצלמה עם עדשה אחת 28-135 ורצתי למגרש שהיה 25 דקות ריצה.

כל כך התבעסתי שהעדשה לא מספיק רחבה וטיפה הגבילה אותי למרחק.

בא נגיד שאם כבר אתה קונה ולא הולך על עדשה לצילום מקצועי, קח משהו שיתן לך מענה ראוי כמעט לכל מצב, לפחות 18-200 ואפילו 18-250, בטיולים זה תענוג, אני בטיולים מוצא את עצמי נלחם עם שלוש עדשות וזה מציק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאני כנראה לא אשתמש באורך כזה.. 18-200 זה כבר ממש Overkill בשבילי.

כמו שציינתי לפני כן, אני מאוד אוהב זוויות רחבות, בעצם מאז שקניתי את המצלמה הדיגיטלית הראשונה שלי(sony cybershot w70), רוב התמונות היו תמונות של נופים/בניינים ותמיד אהבתי לתפוס עצמים מגובה הרצפה כלפי מעלה מה שמאוד לא פשוט לעשות עם המצלמה הפשוטה שהייתה לי, הרבה עצבים.

לפני כמה שנים טובות הכרתי את תחום ה והצילום המקצועי מהתבוננות בתמונות של אמן אחד (Zardo), ומאז רציתי לקנות ציוד ברמה גבוהה שיאפשר לי לעשות משהו בסגנון.

אני חושב שאצטרך ללכת בכיוון של 2 עדשות:

אחת לצילום אומנותי, והשנייה לצילום כללי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שכדי להוציא צילומים כמו מי שציינת (Zardo) תצטרך לא רק לקנות מצלמה יותר טובה אלא ללמוד הרבה על PP.

אם אתה עדיין מתלבט, אתה יכול ללכת על mirrorless, גם יותר זול,גם יותר קל משקל (יתרון גדול לצילומי רחוב) וגם חיישן מקביל באיכות ל-d7000. חסרון לעומת DSLR הוא בעיקר במהירות של הפוקוס האוטומטי, אבל בשביל בניינים וצילומי נוף אין לזה משמעות.

לדוגמא, אתה יכול להסתכל הצלם הזה שהשתמש ב-sony nex7 כמצלמת גיבוי ושוקל לעבור להשתמש בה גם כמצלמה עיקרית:

http://stuckincustoms.smugmug.com/

בשביל המטרות שציינת, הייתי מסתכל אם ה- 5R מתאימה לך, או לחכות קצת, עקרונית אמור לצאת דגם חדש עוד מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצלמות מאוד נחמדות!

דור המצלמות הבא הוא ללא ספק mirrorless.

הבעיה עם המצלמות האלה היא שהן נראות כלכך עדינות ובעלי כושר אחיזה לא משהו, יש בהן הרבה גימיקים יפים ונוחים. אמנם אם אני לא טועה אין להן אפילו weather sealing ויש להן בעיות עיוות קשות בזוויות רחבות, כמו כן ההתמודות שלהן עם תנאי חושך יחסית נחותה נכון לרגע זה.

כמו כן המצלמה שהכי דומה לקריטריונים תהיה nex7 רק שחוץ ממכמות מגהפיקסלים מוגברת וכמה גימיקים נחמדים, אינני רואה אותה עוקפת את ה d7000 בביצועים. (סטילס)

ובמחיר דומה אני מעדיף לקבל מצלמה שתאפשר לי חופש פעולה מלא בכל מצב.

ד"א

אמנם אפשרות מובנה זה נחמד אבל לדעתי התוצאות הטובות באמת יושגו רק בדרך הידנית הקלאסית.

בתור מצלמת גיבוי לטיולים עירוניים צפופים שבהם צריך נוחות מקסימלית היא באמת מעולה, כעקרית לכל מצב..ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי מציע לך ללכת על mirrorless: מכמה סיבות -

1. תחום שעדיין לא הבשיל

2. לא לכולם קיים חיישן apsc

3. באותו מחיר בדרכ אפשר להשיג רפלקסית עדיפה

תקציב של 6500 הוא מכובד להתחלה - הייתי מציע לך על d7000+18-105 בתור התחלה

העדשה אחלה עדשה, ולקחת את הd7100 לעומת ה7000 אין טעם בהפרש מחירים

את ה5xxx/3xxx לא הייתי לוקח מהסיבה שהן עולם שלט (ונחות) בהרבה - ובין היתר חסרי מנוע פיקוס בגוף.

זאת חבילה שתספיק לך בהתחלה ועם עגשה ורסטילית שתוכל להמשיך איתה לתחומים אחרים..

אם אתה רוצה עדשה אחת יש לך את 17-50 2.8 של סיגמה שתעלה באזור ה2000 - טווח קצר יותר אבל עדשה 2.8 לכל הדרך

אבל תתחיל עם החבילה שלמעלה - נכנס לך בתקציב ותספיק לך להתחלה

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...