עזרה באוברקלוק למעבד QX9770 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה באוברקלוק למעבד QX9770

ron533

Recommended Posts

שלום,

יש לי מעבד QX9770 עם מכפלה פתוחה, 3.2 GHZ , ורציתי לעשות לו אוברקלוק על לוח אם של P5Q.

יש לי קרור אויר מתאים של OCZ.

זכרונות 800GHz

FSB 1600.

אין לי נסיון ממשי בזה ורציתי ייעוץ לגבי המתחים שצריך להעלות/לשנות באוברקלוק של המעבד בלבד.

שיניתי את המכפלה ל 8.5 (ברירת המחדל היא 8) בלי לשנות שום דבר אחר - וכמובן אין בעייה של 200GHz עלייה בתדר.

כמה מתח אני צריך להעלות לו עם כל עלייה בתדר? (מה מתח ברירת המחדל? רשום Auto בביוס )

האם אני משנה מתח רק ל CPU או גם למשהו אחר?

ל NB למשל? וכמה אם כן?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דרך לצפות במדויק כמה מתח תצטרך להעלות בשביל כל צעד. זה יכול להשתנות כתלות בלוח וביחידה הספציפית של המעבד שלך.

כשמגדירים Auto, הלוח ינסה להעלות את המתח בעצמו, אם כי אני לא בטוח אם הוא עושה זאת כשמשחקים עם המכפלה, אולי רק כשמשחקים עם הFSB.

לדעתי ל9 (תדר של 3.6GHZ) תוכל להגיע בלי בעיה עם Auto, מעבר לכך תלוי במזל ואולי תצטרך להתאים את המתח ידנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בכל OC תתחיל עם הבסיס, תנעל את תדר הזיכרון והPCIE ותתחיל לעלות את המפכלה לבדוק יציבות, ברגע שתגיע לחוסר יציבות תעלה מתח למעבד בהדרגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמשחקים עם המכפלה, אין מה לנעול את תדרי הזכרונות / PCIE, כי הFSB לא משתנה. משחק עם המכפלה הוא הכי פשוט - כמו שאמרת - מעלים עד שיש חוסר יציבות ואז מתחילים לשחק עם המתח עד שמגיעים לגבול רמת החום הרצויה, או עד שתוספות מתח לא עוזרות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצתי בכוונה לנהול שכן נתקלתי ולא פעם במצב שגם במקרה של מכפלה פתוחה, לוח האם לא מתנהג הכי יציב (ברגע שמגיעים לגבול מסוים) ולכן תמיד טוב לנעול כמובן שזה לא חובה אבל אני חושב שזה עוד V שכדי להשים ולהיות בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...