אין "החלפה חמה" בכל לוח? למשל GA-EP43-DS3L - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אין "החלפה חמה" בכל לוח? למשל GA-EP43-DS3L

Gizmo_Gizmo_New

Recommended Posts

שלום,

הפעם האחרונה בה ניתקתי כאשר המערכת עובדת הייתה כאשר 13GB היה הכונן הקשיח בעל הנפח הגדול ביותר, ניתקתי אותו בזמן שהמערכת עובדת והוא מת.

לפני מספר ימים קיבלתי כונן SATA בתוך מגירת 5.25", זה עובד בצורה כזו שהמארז של המגירה מקובע בתוך סלוט 5.25" ובחלק הפנימי שלו מתחבר ליציאת SATA וחשמל SATA בתוך המארז.

בחלק החיצוני מתחבר הכונן הקשיח בצורה כזו שניתן לשלוף אותו בקלות יתרה.

השאלה שלי היא, האם כאשר אשלוף אותו הוא לא ימות?

ניסיתי לחפש קצת חומר ומצאתי שצריך להיות מוגדר AHCI, לפי מה שראיתי אין את זה בלוח שלי (GA-EP43-DS3L).

השאלות הן האם זה נכון שחייב להיות AHCI והאם אכן אין את זה בלוח שלי?

רב תודות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שכאשר פותחים את המגירה, הכונן הקשיח נשלף אוטומטית בו-זמנית גם מה- SATA וגם מהחשמל.

אני לא רוצה לקלקל אותו (2TB) כדי לבדוק.

יש לי עוד טראומה מהכונן הקשיח 13GB ששרפתי לפני מעל 10 שנים כאשר ניתקתי אותו מהמולקס כאשר המערכת עובדת והוא נשרף עם כל החומר החשוב שהורדתי במהירות 5K (אינטרנט באמצעות חיוג) במשך חודשים רבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה. הדבר היחיד שאני מעלה על דעתי הוא קצר בין הקשיח למולקס אם מוציאים אותו בשלומיאליות.

החיבור היום שונה. אתה צריך AHCI רק בשביל plug and play. זה כן אמור להופיע אצלך בביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז פשוט לפני הניתוק להסתכל שאין קבצים בשימוש בכונן הקשיח הספציפי שבמגירה, למשל ע"י Process Explorer, ובמידה ואין קבצים בשימוש בכונן, אפשר פשוט לנתק אותו ככה?

המחט תחזור לבד למקום בלי חשמל?

לא ישרף שום דבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...