שאלה בקשר לרשת בין מחשבים. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לרשת בין מחשבים.

JediMaster

Recommended Posts

יש לי שני מחשבים. אחד לפטופ עם כרטיס והשני רגיל בלי כרטיס .

1) איך אני עושה את הרשת אלחוטית?

2) מה אני צריך בשביל כזאת? ראוטר? האב? שניהם? שמעתי שאפשר רק עם ראוטר...

בבקשה תסבירו לי

כמו כן שמעתי ממישהו שאני צריך פשוט לחבר את הכרטיס שלי לראוטר במחשב הנייד ובמחשב הנורמלי פשוט לחבר עם הUSB... זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לי יש הבנה ברשתות (עד כמה שהבנה בסיסית יכולה להגיע) לפי מה שאני יודע הראוטר בכלל לא מתחבר למחשב דרך וכדי לעשות שכזאת צריך האב וראוטר מחוברים. המחשבים האמת גם לא שלי הם של בן דוד שלי שרוצה שאני אסדר לו ואיזה איש תמיכה או משהו אמר לו שהראוטר מתחבר לUSB. אני כאילו WTF אבל אני רוצה לוודא, כדי לא לצאת מצב שסתם קונים ציוד שלא צריך. בכל מקרה, אני לא חושב ללכת על רעיון של אלחוטית כי יש לו מיסוך, אבל אם כן ובמידה ואני משתמש בהאב, ראוטר וכרטיסי נורמליים, מה אני צריך לעשות מבחינת חומרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו דיבר על USB?

אם אתה רוצה לעשות רשת חוטית אתה צריך ראוטר וסויץ. היום רוב הראוטרים שקונים מגיעים כבר עם Switch מולשב בהם כיחידה אחת ככה שאתה לא צריך לקנות Hub/Switch נוספים. חוץ מזה אתה צריך כרטיס רשת רגיל בכל מחשב.

ההבדל בין HUB ל-SWITCH די קטן ואם אתה רוצה לדעת בדיוק מה הוא תקרא את המאמר פה באתר על רשתות.

אתה דיברת על רשת אלחוטית ככה שהמצב קצת שונה. אתה צריך כרטיס רשת אחוטי בכל מחשב ו-access point (גם הוא אלחוטי) שבעצם מקשר בין כל המכשירים. רוב ה-access point שמוכרים היום מגיעים משולבים עם ראוטר ככה שאתה יכול לחבר אותו למודם לאינטרנט מהיר.

הדבר היחיד שאולי מתחבר ל- זה מודם ADSL/כבלים אבל להם בדרך כלל יש אפשרות להתחבר גם לרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בוא נצא מנוקדת הנחה כרגע שאני לא משתמש ברשת אלחוטית אוקיי? כי אז אני יצטרך להתעסק לו עם הלפטופ והכל ואני לא רוצה. נגיד שאני רוצה נורמלית אני צריך להוסיף כרטיס למחשב הרגיל ואז מה? לחבר את שני המחשבים להאב ומשם לראוטר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה בדיוק אתה רוצה מהרשת

אם אתה רוצה ליצור מצב של מחשב שרת/לקוח ככה שהמחשב הרגיל מתחבר לאינטרנט והמחשב הנייד מקבל אינטרנט דרכו (ככה שאם הרגיל מכובה אין אינטרנט בנייד) אתה צריך

אם יש לך מודם שמתחבר ל- רק כבל מוצלב לחבר בין שני המחשבים וזהו

אם יש לך מודם שמתחבר לכרטיס אתה צריך עוד כרטיס במחשב הרגיל (סה"כ 2) וכבל מוצלב

אם אתה רוצה שלא יהיה תלות בין שני המחשבים (רק בתנאני שהמודם שלך מתחבר לכרטיס רשת) אתה צריך

ראוטר ו-switch (בדרך כלל מגיעים משולבים במכשיר אחד), כרטיס אחד בכל מחשב ושני כבלים ישרים לחבר בין המחשבים ל-Switch

על הגדרות אתה יכול לחפש פה בפורום בסטיקי ובמדריך באתר (לפי סוג החיבור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...