רוצה לקנות מסך שלא מרצד וכבר מיואש - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לקנות מסך שלא מרצד וכבר מיואש

keewlngc

Recommended Posts

היי,

לאחרונה נדפק לי המסך Samsung 203B שהיה מסך מעולה לפי דעתי (אמנם לא גדול כמו המסכים שיש היום אבל איכותו הייתה טובה)

כיום הוא לא מצליח להידלק, ולתקן אותו יעלה יותר ממסך חדש.

בנוסף אני כבר יומיים תקוע בלי מחשב ואין לי מסך חלופי עד שאקנה מסך חדש וזה מאוד מקשה עליי, מכיוון שיש לי דברים שאני צריך לעשות במחשב ובנוסף המחשב הוא האמצעים להפגת שיעמום היחידים שיש לי בבית.

המסך הזה (Samsung 203B) לא ריצד, וכשהלכתי לבדוק מסך של פופולארי ראיתי שהוא מרצד כאשר הבהירות נמוכה.

אני מעוניין לקנות מסך ואני כבר מיואש, אתמול חיפשתי קרוב ל10 שעות באינטרנט ואני פשוט לא מצליח למצוא!!! מכיוון שאף מסך שיש היום בחנויות לא עונה לי על הדרישות.

הדרישות שלי הם :

* מסך שלא מרצד כאשר מנמיכים את הבהירות (ללא pwm) - לא מוכן להתפשר על הבריאות שלי.

* בסביבות ה2000 שקל מקסימום

* מסך glossy ללא ציפוי מונע השתקפויות - מוכן עוד איכשהו להתפשר

* שיהיה כמה שיותר גדול, המטרה שלי היא 27 אינץ' - מוכן עוד איכשהו להתפשר

* ללא ghosting שעלול להפריע משמעותית בפעולות שוטפות ובמולטימדיה - לא מוכן להתפשר

היה מסך שענה על כל הדרישות חוץ מאחת - S2750L - אבל אז ראיתי בביקורות ומתלונות של אנשים באינטרנט שיש לו overshooting מטורף ואי אפשר לכבות את מנגנון ה-overloading. זה רלוונטי לכל סדרת הS של שנת 2013 של דל.

ויש עוד מסך שענה על כל הדרישות - dgm -2701wph אבל אין אותו בארץ ואם אני אזמין אותו אני מתאר לעצמי שיקח מספר שבועות עד שהוא יגיע. בנוסף גם לא תהיה לי אחריות על המסך, כי התשלום עבור שליחה בחזרה לחו"ל זה כמו לקנות מסך חדש..

קשה לי להאמין שתגיע תשובה מהפורומים מכאן מכיוון שכבר חקרתי כל חור וסדק ואני לא מצפה לתשובות. (אלא אם כן, יש כאן אנשים עם מסכים כפי שתיארתי , וזה מידע שבעיקר מגיע מניסיון אישי, כי היצרנים לא רושמים אם יש pwm במסך או אין)

כרגע אני די נעול על קניית מסך זול מיד שניה, ובינתיים להזמין את dgm -2701wph מחו"ל.

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום הוא לא מצליח להידלק, ולתקן אותו יעלה יותר ממסך חדש.

סביר להניח שלתקן אותו זה לפתוח אותו, לזהות כמה קבלים נפוחים בספק ולהחליף אותם, כלומר עלות של כ10 שקלים וחצי שעת עבודה למי שיודע איך עושים את העבודה (אבל לא כולם יודעים, אני למשל לא :)).

כמובן, אם כבר ביצעת אנליזה של התקלה ופסלת את האפשרות הנ"ל, קבל ביטול.

* מסך שלא מרצד כאשר מנמיכים את הבהירות (ללא pwm) - לא מוכן להתפשר על הבריאות שלי.

אתה רוצה להגיד שבכל המסכים שבדקת, הבחנת בריצוד בבהירות נמוכה?

סביר להניח שאתה שייך לקבוצה יחסית קטנה של אנשים שמאוד רגישים לזה. משום שהרוב לא יבחינו בעניין, גם אין הרבה מודעות לזה ולא מפרסמים את הנתון. אשמח אם תעדכן פה לגבי מסך/מסכים שעונים על הדרישה - למקרה שאנשים נוספים עם בעיה דומה יבואו להתייעץ.

בהצלחה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

LCD מרצד ? :o

עד כמה שאני יודע

במסך שציינת יש תאורת פלורסנט אחורית שזו תאורה שלוקח זמן להדליק ויש לה סטרטר. זה לא תאורה מסוג שניתן להדליק ולכבות בקצב גבוה בכלל. מסך כזה לא יכול לרצד כי התאורה האחורית דולקת קבוע.

אשמח אם תתקנו אותי כי אני לא מתמחה בזה ואני מכיר LCD שמרצד בשניות הראשונות שמדליקים אותו, למרות שאני נוטה להאמין שזה כמו במנורת פלורסנט גדולה, שמהבהבת כמה פעמים בהדלקה שלה וזהו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שאתה שייך לקבוצה יחסית קטנה של אנשים שמאוד רגישים לזה. משום שהרוב לא יבחינו בעניין, גם אין הרבה מודעות לזה ולא מפרסמים את הנתון.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה נגרם הריצוד? כמו שכבר ציינו כאן תצוגת lcd היא קבועה ולא אמורה לרצד ( בניגוד לcrt למשל )

תצוגת הLCD היא קבועה במובן שהתמונה לא מצוירת מחדש, אבל הפלורסנטים עצמם מרצדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר שגם יש, שכן המסכים שהוזכרו כאן הם מסכי LED.

הנורות מרצדות בתדרים גבוהים (מאות הרצים), שהעין לא מבחינה בהם, אך לפעמים המוח איכשהו כן מבחין. ייתכן ששימוש בPWM מוריד את תדר הריצוד ואז זה יותר מובחן. אני לא בקי בפרטים הטכניים, לצערי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...