אלתור כלי לשחרור פינים ממחבר מולקס נקבה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלתור כלי לשחרור פינים ממחבר מולקס נקבה

alianyn

Recommended Posts

כל מי שאי פעם ראה את סידור הכבלים שלי (אם באמת אפשר לקרוא לזה "סידור"), טען ובצדק שכזה בלאגן לא ממש תורם, לא לטמפ' ולא ליופי.

אז אתמול אחרי שעלה בידי להשיג (Love ya armaZ0R) ספק חדש וכבל IDE עגול החלטתי שהגיע הזמן לשלוף קצת בידוד מתכווץ, את אקדח החום ולהתחיל לעבוד!

אבל, בהיותי עצלן גדול מטבעי, לא ממש התחשק לי להתחיל לשלוף פין אחר פין ממחברי המולקס של הספק ומכיוון שאני קמצן ידוע גם לא ממש התחשק לי לשלם עבור "מכשיר" לשליפה. ישבתי עם האישה וחשבנו מה בבית יכול לשמש כשולף לפינים ???

מסתבר שהתשובה הייתה ממש מול עינינו (למען ההגינות והקרדיט יש לציין כי הרעיון של האישה, אני בכלל הייתי בכוון של כרסום עץ :-[) - סוכריה על מקל חצי אכולה...

חתכתי את מקל הפלסטיק החלול, שייפתי מבפנים טיפה עם הדרמל והרי התוצאות, עובד מצוין, בקלות, הפינים לא מתעקמים ולאחר ההוצאה הם במצבם ההתחלתי כך שלא צריך לכופף בחזרה בשביל להכניס...

תמונות

tool1s.jpgtool2s.jpg

tool3s.jpgtool4s.jpg

tool5s.jpgtool6s.jpg

tool7s.jpg

כניסוי - הכנסתי את החוטים לבידוד מתכווץ שנשאר גמיש גם לאחר הכיווץ והתוצאות

yellow sleeve1.jpg

כמובן שלבסוף החלטתי שהחוטים זקוקים להארכה כך שבכל מקרה הם יולחמו החוצה מהספק, אבל לכל מי שמחפש מכשיר יעיל...

(יצורף בקרוב לסטיקי המדריכים, לאחר תגובותיכם ושיפורים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה שיטה! ;)

אם אפשר רק לשאול שאלה אז :

במה עטפת את הכבלים של החשמל?

זה לא נראה כמו סליבים, זה שרוול בידוד מתכווץ בחום?

אם זה שרוול בידוד אז מאיפה השגת בצבע כזה, וזה לא יקר מידי? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו בעבר כבר הציעה את השיטה הזאת, רק שהוא הציא לקחת חלק מאנטנה טלסקופית. שכחתי את שמו של הבן אדם, אבל השיטה שומושית ביותר.

פשוט לוקחים אנטנה טלסקופית (כזאת שמחוברת לשלט של מכונית על שלט או על טרנזיסטור), מפרקים את כול השלבים שבאנטנה, ומחפסים את החלק שהקוטר שלו בדיוק מקיף את הפין.

אני הקרבתי את האנטנה של המכונית על שלט שלי בשביל להוציא את הפינים, שיטה מעולה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמחתי, התלהבתי, אבל אף אחת משתי האנטנות שיש אצלנו בדירה (אחת של , אחת של רדיו) לא מתאימה...

גם קצת חבל על אנטנה...

אני חושב שאדבוק בשיטה שלי, קל ונוח ולא צריך לפרק כלום. גם גיליתי שהשיוף עם הדרמל מיותר, אמנם צריך להפעיל קצת יותר כח ב2,3 פינים הראשונים (ממש קצת) אבל אח"כ אין שום בעיות...

אכן צריך לבדוק מה לעשות עם הזכרים אבל כרגע הם לא מטרידים אותי מכיוון שאין לי כאלה בספק :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאדבוק בשיטה שלי, קל ונוח ולא צריך לפרק כלום. גם גיליתי שהשיוף עם הדרמל מיותר, אמנם צריך להפעיל קצת יותר כח ב2,3 פינים הראשונים (ממש קצת) אבל אח"כ אין שום בעיות...

מקל של סוכריה על מקל הוא ממש צר.....בקושי אפשר להכניס את את הפינים של המולקס זכר....שיטה די מוזרה אבל אם היא עובדת...אז בכיף! ;D :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

לגבי הHEAT SHRINKS, הם מוצר בסיסי ומוכר בחנויות כמו ACE, הום סנטר, חנויות אלקטרוניקה וכו'. מוכרים בכמויות ובזול. אני מכיר קצרים, אבל בטח אפשר למצוא גם כאלה ארוכים באותם מקומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...