קניית ראטור חדש זול (WR740/741?) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית ראטור חדש זול (WR740/741?)

MoRtZkInG

Recommended Posts

היי,

הראוטר אצל ההורים שלי (EDIMAX BR-6204WG) עומד להתפגר (הוא נפל והאנטנה נשברה לו).

גם הקליטה האלחוטית ממנו לשאר הבית לא חזקה במיוחד (מעולם לא הייתה לדעתי, לחלק מהבית הקליטה לא הגיעה גם לפני שהאנטנה נשברה).

הדרישות מראוטר אצלהם הם מאוד נמוכות - רוב העבודה היא מול 3 מחשבים ישנים יחסית שמתחברים חוטית, ולפעמים גם מול לפטופ לא חדש במיוחד.

אין דרישה לחיבור התקן ב-.

השימוש הוא גלישה רגילה באינטרנט - לא הורדות ולא כלום.

ראיתי בעיתון פרסומת ל-TP Link TL-WR741ND ב-65 שקל.

א. מה ההבדל בין ה-740N ל-741N ל-741ND?

ב. בנושא טווח - יש סבירות ששדרוג הראוטר מהאדימקס ל-TP ישדרג את הטווח קליטה (במעט... לא יכפיל)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,אבא שלי הלך היום לאייבורי לקנות את ה741nd, והמוכר שם אמר לו שזה ראוטר פחות מומלץ אם טווח זה משהו שחשוב לו.לפי המוכר, ראוטר עם שתי אנטנות או שלוש, עדיף מבחינת טווח.

הוא המליץ ללכת על ה841nd במשהו כמו 180 שקל עם שתי אנטנות או על 941nd ב210 שקל בערך, ולטענתו הטווח קליטה יהיה הרבה יותר גבוה.

הבית של ההורים שלי זו דירת חמישה חדרים, אבל בלי ממד. מה שכן, הראוטר ממוקם באחת הפינות של הבית.

באמת הראוטאים האלו הרבה יותר טובים ויש מה לשלם פי 3-4?

איזה ראוטר מומלץ לצרכים שלהם (מצד אחד,בגלל שהדרישות לא גבוהות מבחינת קצבים וכו אין צורך במשהו יקר במיוחד, מצד שני, אין באמת בעיה של תקציב ואם ה941 (או כל דגם אחר במחיר הזה) יותר טוב בטווח, אין בעיה ללכת עליו)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי עם אבא שלי,והוא אומר שהמוכר בחנות התעקש שה741 יהיה טוב לרשת לחדר אחד, אולי שניים. זה נכון?

הראוטרים שהוא המליץ באמת יותר טובים מבחינת טווח?

יש ראוטרים מומלצים יותר בסגמנט הזה של המחירים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינה אלחוטית - לדירה לא גדולה - דירת סטודיו או מקסימום דירת 3 חדרים, עם מעט קירות מפרידים וללא ממ"ד, ה-740/741 יתאים. לא הייתי קונה אותו לדירה גדולה או דירה עם מספר קומות.

אם השימוש העיקרי הוא קווי - אין הבדל בין ה-740/741 ל-841 ואפשר ללכת על הזול יותר.

למרות מה שכתבתי לעיל, אם בעתיד הקרוב אתה מתכוון להגיע לדירת ההורים עם טלפון אלחוטי/מחשב מודרני עדיף שתהיה תמיכה אלחוטית רצינית יותר ובמקרה הזה שווה להשקיע עוד 40 שקל ולרכוש 841.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין, אז כן יש משמעות לטווח.

אבל זה לא 40 שקלים..

ה-741ND עולה 65 שקל

ה-841N עולה 135 שקל

ה-841ND עולה 171 שקל

ה-941ND עולה 209 שקל

אז זה תוספת של בין 70 ל-105 שקל... :)

תודה על התשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של טווח - הטווח של כל הנתבים הוא פחות או יותר דומה. העניין הוא באיכות הכיסוי -- ככל שיש לנתב יותר אנטנות הוא יכול להתמודד טוב יותר עם מכשולים והפרעות. באופן זה בטווח שהוא פועל יש פחות "חורים" עם בעיות שידור או קליטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...