דיסקים - כמה באמת החברה משנה? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיסקים - כמה באמת החברה משנה?

Camperboy

Recommended Posts

שלום לכולם :hat:

בתור אחד שצורב המון באופן קבוע (ערוך וידאו) - לפי דעתי דיסק זה דיסק.

המחירים המשתנים בעולם הדיסקים הם לפי דעתי רק בגלל מותגים. אני לא חושב שיש הבדל, לכן החלטתי לקנות דיסקים זולים על מנת לחסוך בהוצאות.

אולי החברה משנה אם צורבים אותם מהר, אבל בתור אחד שצורב רק - אני צורב אותם לאט (X8).

מה אתם אומרים, לפי הניסיון שלכם, החברה באמת משנה? או שזה סתם עניין של מותגים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צורבת על דיסקים של Verbatim.

לדעתי אם רוצים לגבות חומר חשוב אז עדיף ללכת על מדיה איכותית, אבל יש כאלה שצורבים על מדיות זולות ומסתפקים בזה.

מועבר לפורום אמצעי .

כנ"ל פעם הייתי צורב גם על סילבר ליין וחברות אחרות אבל מאז שאני עם אקסבוקס אני צורב רק וורבטים

החברה הזאת מאד אמינה והאמת עד היום לא הייתה לי בעיה עם הדיסקים שלהם

אבל אם אתה כבר קונה עדיף לך להזמין לעצמך איזה פאק של 50 -100 דיסקים מחו"ל כי המחיר בארץ שוחק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן Verbatim עושה דיסקים טובים מאוד.

אני לא זוכר מתי פעם אחרונה תקבלי דיסק ולכן גם לא זוכר אפילו את היצרניות למעט סילברליין שהם לא משהו בכלל וTDK שנעלמו..

ההבדלים יהיו באיכות הצריבה שזה בכמות המידע שנצרב בפועל, באורך חיים ועמידות הדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סילברליין - מתוך איזה לפחות 100 דיסקים שצרבתי במהלך כמה שנים, רק אחד לא היה 100 אחוז תקין כשהעתקתי את המידע בחזרה למחשב , מכיוון שנפתרתי מהכונן דיסקים.

באופן כללי דיסקים לא נחשבים לאמינים במיוחד בשביל מידע חשוב , ולגבות רק עליהם זה לא רעיון טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה הכונן אמור להחזיק בכללי, יש כוננים שנשרפים סתם (או נדםקים מכאנית) ויש כאלה שעדיין תקינים כשכל המחשב מוחלף במחשב חדש כך שייתכן שזה מקצר אבל בתחום שלא משנה לנו

אבל כנראה שפחות או יותר קשור לזמן העבודה הכולל...... נראה לי.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה סיבה להשתמש בCD/DVD-ROMS לאחסון מידע רב.

השימושים היחידים שנשארו הם:

אוסף תוכנות וכלים לטכנאי.

מדיה זולה שאפשר לתת לאחרים במקרה הצורך.

ניגון בהתקנים ישנים שאינם תומכים בUSB/BT.

באף אחד מהמקרים האלו איכות המדיה לא משנה כל עוד הם לא פגומים.

איכות המדיות כיום מספיק טובה כדי לא להשקיע בהם מעבר למינימום, או להעדיף חברה ספציפית.

כל מה שתשימו על CD/DVD קיים על ההרדיסק או באינטרנט.

אם מדיות BLURAY היו זולות מספיק כדי להוות פיתרון משתלם ונוח לאחסון מידע רב, אז אולי היה מה לדבר על איכות מדיות.

וגם אז, אם המידע קיים באינטרנט, זה באמת לא ביג דיל אם מדיה תחיה 5 או 10 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נוטה להסכים עם Art Tatum

כיום אני בקושי משתמש במדיה אלקטרונית (DOK\דיסק קשיח) - שלא לדבר עם מדיה אופטית שהשימוש בה קרוב לאפס

הגיע זמנה של המדיה האופטית להיעלם

יתרה מזאת - יותר סביר שתמצא מחשב ללא כונן אופטי מאשר מחשב שאינו מחובר לאינטרנט.

לעניין גופא - ורבטים יוצרים אחלה מדיות

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה ממשיכים לשווק מוזיקה על CD?

כי אין מדיה ניידת מסחרית קטנה זולה אחרת.

מבחינה אישית כמעט כולם מחזיקים DOK קבוע בכיס.

להעברות CD/DVD נהיה כמעט מיותר.

גם מי שקונה CD עם מוזיקה יעדיף להעביר את הקבצים לשמיעה בMP3 player / סמארטפון / מחשב וכו...

אנשים מעדיפים לבנות ספריות מוזיקה וסרטים על כוננים קשיחים לגישה מהירה ונוחה.

כל התוכן זמין להורדה באינטרנט במקרה הצורך, כך שאפילו אין טעם להתעקש לשמור הכל באוסף.

עם TL אפשר להוריד פרק בסדרה תוך דקה, סרט FHD תוך 10 דקות, bluray תוך 15-20 דקות.

וגם אם כן רוצים לעשות אוסף עצום, מה הטעם להשקיע בCD/DVD איכותיים שיחיו 15 שנה, כשלהרדיסקים יש מחיר פר גיגה טוב יותר, והם פי אלף יותר נוח לעבודה?

הCD/DVD אולי היו מדיה שימושית לאחסון בעבר.

כיום הם לא יותר ממדיה ניידת זמנית קטנה וזולה, שאין בה שום יתרון או תועלת למי שמשתמש בDOK+מחשב+נגני .

אפילו לאוטו, אחד המקומות האחרונים שאנשים עוד השתמשו בCD/DVD לניגון , כבר יש נגנים עם תמיכה בUSB וBT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...