התוכנית הסנסציונית לשוויון בנטל - 4 שנים לא באמת נקדם משו ובעיקר נעביר את הזמן.. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התוכנית הסנסציונית לשוויון בנטל - 4 שנים לא באמת נקדם משו ובעיקר נעביר את הזמן..

ALÞHA

Recommended Posts

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב מאוד. שלא יגייסו אותם. אני לא מבין למה מתעקשים לגייס חרדים ולהאכיל אותם שניצלים על חשבון משלם המיסים. שיוויון בנטל עאלק. כאילו חסר חילונים שמגרדים את האשכים שלוש שנים בצבא. איזה נטל ואיזה נעליים.

צריך להוציא את החרדים לעבודה. צריך להכריח אותם ללמד לימודי . לא עובד? אין קצבאות ילדים, אין הבטחת הכנסה, אין הנחה בארנונה. לא מלמדים ליבה? אין תקציב לבית ספר. בדרך הזאת משלבים את החרדים במעגל העבודה וחוסכים כסף למשלם המיסים. כרגיל משקיעים בטפל ולא בעיקר רק בגלל הסגידה העיוורת לשירות צבאי במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת באיחור - VIC07 קיבל אזהרה על הסתה לאלימות. הבא שיקרא כאן להריגה של קבוצה זו או אחרת (או חלקה) מהאוכלוסיה יקבל באן.

תגיד, AG, ואם מישהו כאן יקרא להחלת עונש מוות על קבוצה אחרת כלשהי של פושעים שמצפצפים על חוקי ומוסדות המדינה ומבהירים בגלוי ששום אמצעי לא יגרום להם לחדול ממנהגם זה, גם הוא יקבל באן?

זכות הצבעה. וזה רעיון מצויין. הרבה יותר טוב מאשר לגייס אותם בכוח.

זה יכול היה להיות רעיון מצויין אם היו מתקיימים שני תנאים:

1. האופציה הנ"ל היתה מוצעת לכלל האוכלוסיה באופן שוויוני. לא התגייסת? לא תקבל זכות בחירה, אבל זכותך לא להתגייס, בין אם אתה חרדי או חילוני.

2. מדינת היתה מסוגלת לקיים המספיק להגנתה בנסיבות אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, AG, ואם מישהו כאן יקרא להחלת עונש מוות על קבוצה אחרת כלשהי של פושעים שמצפצפים על חוקי ומוסדות המדינה ומבהירים בגלוי ששום אמצעי לא יגרום להם לחדול ממנהגם זה, גם הוא יקבל באן?

כל עוד לא מדובר בחוקים שדינם מוות, כן. לצורך העניין - אם מישהו יקרא כאן להרוג את מעשני הקנאביס הוא יקבל באן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי למה לדעתך מדינה שבה רק למשרתי/יוצאי יש זכות הצבעה היא מדינה "טובה יותר". נמק.

לגבי עלות גיוס החרדים לצבא:

ברור שיש עלות (נעזוב לרגע את זה שאני מתנגד לכל ההתאמות שיש בצה"ל לכל תת-אוכלוסיה. התגייסת? תתמודד עם תנאי הצבא).

אבל גם יש עלות, לא רק כספית, לחברה משוסעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מאוד. שלא יגייסו אותם. אני לא מבין למה מתעקשים לגייס חרדים ולהאכיל אותם שניצלים על חשבון משלם המיסים. שיוויון בנטל עאלק. כאילו חסר חילונים שמגרדים את האשכים שלוש שנים בצבא. איזה נטל ואיזה נעליים.

לא מתעקשים לגייס חרדים, מתעקשים לדבר על זה. למה? כי זה מגנט לקבלת קולות בקלפי. תראו שלפיד לא יעשה כלום לגבי השוויון בנטל. ושכל הנושא ירגע מאוד בשנים הקרובות ויתעורר "לפתע" בעוצמה מחודשת לקראת הבחירות הבאות.

זו אותו הדבר גם בצד השני. אין כמו ליבוי תחושת רדיפה (מוצדקת במידה מסויימת, ויעידו דברי vic) כדי לגייס את כל הציבור החרדי להצביע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד לא מדובר בחוקים שדינם מוות, כן. לצורך העניין - אם מישהו יקרא כאן להרוג את מעשני הקנאביס הוא יקבל באן.

ואם הוא לא יקרא "להרוג אותם" (מהנוסח שלך משתמע כאילו קראתי לאנשים לצאת לרחובות ולהרוג חרדים אקראיים) אלא לשנות את חוק המדינה כך שיהיה מדובר בעבירה שדינה הוא מוות על פי חוק, גם אז תחליט שהדבר הטוב ביותר שתוכל לעשות הוא להשתיק את דעתו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני האחרון שאפשר להאשים אותו באהדה יתרה לחרדים אבל ויק נדמה לי שהגזמת "קצת"..

בנוגע לתוכנית שתכנס לפועל עוד "חמש" שנים, מה ציפיתם מאדם שביסס את *כל* מצעו על ג'ל בשיער? (שלא תבינו אותי לא נכון, אחלה ג'ל ואחלה שיער אבל ראבק לא בפוליטיקה..)

מזכיר לי ויכוח שהיה לי עם חבר יקר שלצערי הלך בבחירות שמאלה מהליכוד והצביע בנט. הבחור דיבר איתי על שוויון בנטל ועל זה שכולם צריכים לשרת בצבא ובלה, בלה, בלה. כאשר שאלתי אותו אם הוא זוכר את התקופה שלנו בצבא והאם הוא זוכר את החיסרון המשווע בחיילים אצלנו בעורב אז בטח שהוא זכר. כאשר שאלתי אותו האם הוא זוכר את גדודי החיילים ששירתו בקריה, מפקדות ושאר יחידות עורפיות, הבחור החל לגמגם.

אני בעד שוויון בנטל ואני בעד שכולם יתגייסו אבל בתנאי שיעשו משהו ולא יעבירו את הזמן בלא לעשות כלום (ברור שיש תפקידים עורפיים חשובים אבל תסכימו איתי שעל כל חיל עורפי שעושה משהו יש עשרה שרק מחכים שהבית ספר יגמר ולחזור הביתה). הצבא צריך להפוך למקצועי או לפחות לחצי מקצועי ואולי להנהיג שירות לאומי בתור חובה אבל בטח שלא להוסיף עו עשרות (מאות) אלפים לצבא.

בנוגע לחרדים שצועקים. רוצים ללמוד תורה? תלמדו. לא רוצים לשרת? אל תשרתו. רק אל תבקשו מענקים כל חודש (אפילו אם זה מענק של מאה ש"ח בשנה, זה מאה ש"ח שאין לנו)

דבר אחרון לכל אוהדי הדוגמנן עם הג'ל, בפעם הבאה שהדביל פוצח את הפה, תזכירו לו שמעמד הביניים בישראל לא מרוויח 20K בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שכולם חזירים, עוורים, אדישים, ובעלי מוסר כפול.

במציאות כלכלית של כולם דופקים את כולם בדרך למעלה ואין מספיק לכולם, אפילו אלטרואיזם תחפושת לאגואיזם.

ערכי המוסר וגבולות החוק הם אשליה דקה המפרידה בין חוסר צדק לאנרכיה מוחלטת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"דפוקים. במקום לצמצם את ההוצאות על החרדים, אתם הולכים להגדיל את ההוצאות. הרי אתם הולכים לשלם את החשבון בסוף!"

אתה יכול להסביר?

כל חייל עולה למדינה כסף. עוד הרבה חיילים - עוד הרבה כסף שיצטרך להתווסף לתקציב הביטחון. את הכסף הזה גובים ממשלמי המיסים, בעיקר מהמעמד הבינוני, המעמד שאליו שייכים רוב מצביעי לפיד.

צריך להוציא את החרדים לעבודה. צריך להכריח אותם ללמד לימודי . לא עובד? אין קצבאות ילדים, אין הבטחת הכנסה, אין הנחה בארנונה. לא מלמדים ליבה? אין תקציב לבית ספר. בדרך הזאת משלבים את החרדים במעגל העבודה וחוסכים כסף למשלם המיסים. כרגיל משקיעים בטפל ולא בעיקר רק בגלל הסגידה העיוורת לשירות צבאי במדינה.

קח בחשבון שזה ידפוק גם המון ערבים וכמה יהודים חילוניים. ומה תעשה עם מי שלא עובד כי אין עבודה? איך בעצם מגדירים אין עבודה? אם יש עבודה אבל במרחק של 120 ק"מ, אז יש או אין? אם יש אבל היא מחייבת נשיאת משאות כבדים ולאדם יש ב עיה בגב, יש או אין? אפשר להמשיך כמה עמודים על גבי עמודים אבל אין צורך, זה כמובן לא יעבור בג"צ.

לא ברור לי למה לדעתך מדינה שבה רק למשרתי/יוצאי יש זכות הצבעה היא מדינה "טובה יותר". נמק.

לגבי עלות גיוס החרדים לצבא:

ברור שיש עלות (נעזוב לרגע את זה שאני מתנגד לכל ההתאמות שיש בצה"ל לכל תת-אוכלוסיה. התגייסת? תתמודד עם תנאי הצבא).

אין קשר להתאמה, זו עלות חד פעמית. זו העלות של החזקת חיילים בצבא. מדים הם לובשים? אוכל הם אוכלים? כדורים הם יורים? הם ישנים במיטה/שק"ש במבנה/אוהל? הם חולים לפעמים? הם מקבלים משכורת? כל הדברים האלו ואחרים עולים לא מעט כסף.

מתנגד להתאמות, מה? אוקי, מעכשיו אין יותר צמחונים יחוייבו לאכול שניצלים. חיילות יכולות לשכוח ממקלחות נפרדות (רגע, הרוב כאן בטח יהיו בעד). יש לך בעיות בריאותיות? זבש"ך. להמשיך? צה"ל כבר מתאים את עצמו לדרישות החיילים, אבל כמובן שקל מאוד להחליט שההתאמות שנעשו בשבילך הן טבעיות אבל ההתאמות שנדרשות בשבילו הן כבר מוגזמות.

אבל גם יש עלות, לא רק כספית, לחברה משוסעת.

אה, וברגע שהחרדים (והערבים) יגררו בכח לצבא, החברה הישראלית תהיה מאוחדת? :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בין רגע, אבל זה יגביר את האחדות. בהחלט. צה"ל הוא "כור היתוך" דיי עצבני.

ההתנגדות שלי ל"התאמות" לא קשורה לכסף ולא קשורה לדברים שאינם מפירים את השוויון בין האנשים. אני מדבר על זה שקווקזים לא עושים מטבחים, דרוזים לא שוטפים, חרדים לא יכולים לשמוע נשים וכן הלאה. זה לא כל כך קשור לנושא, האמת.

לגבי עבודה:

בסופו של דבר, אם אין לבן אדם ברירה אלא לעבוד כי אם לא יעבוד, לא יהיה לו אוכל - הוא יעבוד כמו גדול. אני רואה רוסים וערבים שוטפים חדרי מדרגות. מעולם לא ראיתי חרדי שוטף חדר מדרגות. אני כמובן לא מדבר על אנשים בעלי מוגבלות וכדומה.

כסף:

ברור לי שיותר חיילים = יותר כסף. אני לא אומר שבהכרח צריך לגייס יותר חיילים. זו החלטה מקצועית שאין לי ידע לגביה. אני פשוט אומר שלא צריך להביא פטור גורף לבן אדם כי אורח חייו הוא X. זה לא הגיוני וזה מצב שחייבים לשנות. לא הכל בחיים נמדד אך ורק לפי שיקול כספי מיידי. זה שיקול חשוב. אבל זה לא הכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...