האם יתכן שמעבדי הפנטיום החדשים תומכים בסתר בQUICK SYNC? התוכנות מראות לי שכן... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יתכן שמעבדי הפנטיום החדשים תומכים בסתר בQUICK SYNC? התוכנות מראות לי שכן...

HWgeek

Recommended Posts

שלום לכולם,

קניתי מחשב חדש מבוסס G2020 (פנטיום על בסיס IVY) בעל כרטיס מסך HD4000 מסורס (תומך OPENCL וDX11 וכו')

עכשיו- הפיצר המעניין של QUICK SYNC לא אמור לעבוד במעבד הפשוט אלא רק בגירסאות הI5~I7.

אבל משום מה כל התוכנות מראות לי את האופצייה כקיימת- איך אני מוודע סופית? לא יודע איך להשוות כי אין לי דרך ספציפית להשוואה.

בנוסף מצאתי סימוכין גם באתר יפני:

http://zigsow.jp/portal/own_item_detail/229252/

כניראה בטעות הפעילה פיצ'ר זה בדריבר האחרון- מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שאני לא יכול ליהיות בטוח שאכן האצת החומרה פועלת.

אבל עשיתי בדיקה קטנה עם התוכנה שאינטל תומכת http://www.movavi.com/intel-videoconverter.html

התוכנה מזהה את ההאצת החומרה של למרות שבאופן רישמי רק גירסאות I3 ומעלה אמורים ליתמוך,

לקחתי טריילר H264 והמרתי אותו לפורמט MPEG והעלתי לרזולוציית 1080P שיגרום לעומס גדול יותר.

התוצאות:

במצב ללא האצת אינטל: 3:18 דקות

במצב האצת תכונה של אינטל: 1:34 דקות

במצב האצת חומרה של אינטל: 1:26 דקות

אז מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כן- אבל מה שאני רוצה לדעת זה האם אכן אני מקבל משהו שאינטל לא אמורה הייתה לתת?

האם למרות שיש לי מעבד הייתי צריך לקבל אפשרות של האצת תוכנה של שמכפילה מהירות העיבוד?(במצב חומרה אני מקבל עוד תוספת של כ10% בקיצור זמן העיבוד) או שזה היה אמור ליהיות ככה, ואם QUICK SYNC באמת היה עובד הייתי מקבל ביצועים טובים יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא,

ניראה לי שהתשובה הסופית היא שלמעבד הזה יש מעין חצי תמיכה בQUICK SYNC, כי חלק מנצלות וחלק נותנות EROR.\

למשל בלי הכרטיס מסך המובנה אין לי אפשרות להאיץ במדיה אספרסו את העיבוד והתהליך לוקח פי 2 זמן,

אבל בסוני ווגאס הבחירה בקידוד QUICK SYNC מביאה לשגיעה שאין לי פי'צר כזה.

בקיצור- חג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון חשוב!

לכל מי שרוצה להנות מהאצת חומרה מלאה במעבדי הפנטים החדשים (אייבי-ברידג') חייב להוריד גירסת דריבר 15.26.1.64.2618.

לאחריו שימו לב שניתן לסמן האצת חומרה מלאה של בתוכנה MediaEspresso וליראות בGPUZ שהכרטיס מסך הכן עובד.

כעת עשיתי את הבדיקה מחדש- לפני המוד יכולתי להפעיל רק האצת DECODER והתהליך לקח 41 שניות, כעת בתוספת האצת ENCODER התהליך לוקח 24 שניות!

בSONY VEGAS זה גם עובד- אבל סימון הQUICK SYNC גורם לשגיאה כי זה לא ניתמך רשמית- אבל אם תסמנו GPU IF AVAILIBLE אז תיראה שההאצה מופעלת והכרטיס מסך עובד מעל 70% בייצוא הווידאו.

תהנו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...