שידרוג ספק בעקבות זימזומים - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג ספק בעקבות זימזומים

bneli

Recommended Posts

הספק שלי התחיל לזמזם SEASONIC X560 GOLD במיוחד במצב של אוברקלוק

אז החלטתי להחליפו..בגלל שיש לי צמות מוסלבות מקוסטמות לקחתי שוב ספק מודולרי של סיסוניק

אבל הפעם סידרה קצת שונה(פלטיניום)

לקחתי את seasonic platinum-660

האם הספק מספיק למערכת שלי ?ויש מרווח לאוברקלוק?(שרושמה בכרטיס בצד)

ואם תיהיה לי האופציה בעתיד והוא יסחוב לי עוד כרטיס נוסף עם ארצה ביום מין הימים להוסיף כרטיס נוסף?

תודה

וחג שמח! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא המאוורר היה זה היה בX560 וגם בחדש רוב הזמן המאוורר לא היה דלוק וגם שהיה נילדק לא הייתה שומע אותו)

זה היה צליל חשמלי כמו שריקה של קבל

אני צריך לבדוק אולי יש אליו אחריות(אבל בכל מיקרה גם אם יסדרו אותו זה אומר להיות שבוע בלי מחשב..)

בכל מיקרה הספק החדש כבר ניקנה

בהתחלה חשבתי לקנות את הX660 (אין לKSP יותר את ה560) אבל זה קטע מוזר ה660 פלטיניום יותר זול מה660 גולד (זאת הסיבה שכבר שידרגתי)

מעניין איך זה כהפלטיניום אמור להיות יותר יקר.. מוזר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בחול ה GOLD יקר יותר.... הגידים של ה GOLD ציבעוניים ומוסלבים כולם לעומת הפלטינה שלא אפילו חלקם סתם FLAT

CABLE

המהדורה של ה GOLD MK3 יותר דומה לפליטינה ושם הכבלים כבר גם פשוטים יותר והיא זולה יותר והיא נדירה בארץ הקודש

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story2&reid=326

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=169

ולגבי הזמזומים זאת לא ממש תקלה זה רעש של השנאי זה יכול לא להופיע עם אחר או רכיבים אחרים ויכול להעלם ולבוא..., בכל שנאי יש לוחיות מתכת שמזמזמות בהתאם לתדר בסליל לעיתים זה לא נישמע כי זה חלש ביותר ולעיתים זה חזק ומפריע...

בשנאים זולים הלוחיות בשנאי מרותכות אחת לשני ויש פחות אפשרות לרעש אבל בגלל הריתוך היעילות של השנאי יורדת ויש צימוד השראה בן כל הלוחיות שגם מתחממות קצת יותר עקב ההלחמה בנהם וזה יותר פשוט יותר לייצור

בשנאי יקרים אן ריתוך ויש לכה בן לוחיות ללוחית והיעילות גבוה יותר אולם יתכן זמזום אלקטרוני..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי שקוראים לתופעה (coil whine חלק רשמו בפורומים בחו"ל שזה בסדר וחלק לא)

הרעש ממש חירפן אותי אז בחרתי לשדרג

בקשר לקבלים יש לי קבלים מוסלבים מיוחדים(קאסטום) מהספק בקודם שאני משתמש בהם

מבחינת שידרוג בפלטיניום אמור להיות שידרוג בהשווה לגולד לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבלים זה לא הכבלים של הספק אלא רכיב פנימי במעגל

הבדלים בין סדרות platinum/gold וכו הם קטנים, כנל בין דרגות של "80+ gold" או 80+ אחר וכו. אם אתה רואה שינוי שמעניין אותך כמו כבלים מוסלבים קח את מה שאתה רוצה, מבחינה אלקטרונית לא הולך להיות הרבה הבדל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מיקרים שהרעש נעלם או נחלש שהספק מחובר למערכת אחרת בעיקבות תיאום עכבות וקיבוליות מוצלח יותר של הרכיבים צורכי האנרגיה מול הרכיבים מספקי האנרגיה... תנסה לחבר את הספק המרעיש למערכת אחרת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר קצר מה זה COIL WHINE. קודם כל הפירוש של COIL זה קפיץ\סליל. יש רכיבים, למשל ה VRM (ממירי מתח שליד המעבד, נראים כמו קוביות כאלה). בתוך כל קוביה כזאת יש סליל שרועד כאשר עובר דרכו זרם וזה מה שמייצר את הרעש\זמזום. למי שיש מנורת הלוגן עם דימר, אז אפשר בקלות לשים לב לתופעה הזאת (באופן עקרוני, ככל שהמנורה איכותית יותר הסיכוי לזה פוחת). בחומרה איכותית בדר"כ היצרנים דואגים להדביק את הרכיבים בצורה כזאת שהרעש יורד למינימום, לפעמים כמו בכל סטטיסטיקה, אפשר ליפול על יחידה שיצאה קצת פחות טוב מהפס ייצור. בכל מקרה, לי יש X-560 כרגע ולא שמתי לב לתופעה הזאת בספק הספציפי שלי.

המהדורה של ה GOLD MK3 יותר דומה לפליטינה ושם הכבלים כבר גם פשוטים יותר והיא זולה יותר והיא נדירה בארץ הקודש.

לא הבנתי על איזה דגם אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גרסאות חדשות לסדרת ה-X, ממותגות באופן זהה אבל זו מעין רביזיה חדשה.

זו הפלטפורמה שלהן (חיפשתי את המילה), גם קורסאיר משתמשים באותה פלטפורמה לסדרת ה-AX החדשה (בלי I)

הם גם מגיעים עם כבלים שחורים כמו הקורסאיר, שזה יופי. אבל בעיקרון אותו ספק, עדיין 80+ גולד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה לי אני אתן את הספק הישן בכל זאת לבדיקה KSP(אני חושב שיש אליו אחריות) למרות שלא ניראה לי שאני ירוויח הרבה מהבדיקה שלהם..

סך הכל ניראה שזה שקט וטפו טפו טפו לא עושה רעש כמו הX560

יכול להיות שזה עניין של מזל ..

נקווה שאולי הכל זאת בKSP יוכלו לסדר שלא יזמזם

בכל מיקרה אני כבר לא אשתמש בו למחשב הזה אבל יכול להיות אחלה ספק רזרבי או למחשב אחר שאבנה בעתיד אולי

קשר לכבלים המוסלבים בנתיים השתמשתי בצמה השל 24PIN הקודמת (שיש לי מMODDIY)

ובמולוקס והSATA בסטוק של הגולד

השאר זה הצמות מספק הפלטינום

יש שם שוני בקונקטורים! בגלל זה לא יכולתי להשתמש בשאר צמות(הייתי בטוח שגלל שזה סדרות דומות מודולרית זה יתאים פיקס אבל.. :nixweiss: )

אני הזמנתי כלי לפירוק קונקטורים ואני ינסה להחליף את הקונקטורים עם הקונקטורים של הספק הזה לצמות של הCPU +GPU

מקווה שזה יצליח..

לא מצאתי שירטוט של הכניסות אז כניראה אני יילך וישים חוט חוט באותו מקום כמו באורגינל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע עם סיסוניק התייחסו כי בזמנו שקניתי את הספק שמתי לב שאין עליו מדבקה של מספר סידורי (כמו בתמונה הזאת)

PSU-l-2.jpg

בגלל שהייתי דיי חייב בזמנו את הספק לא ייחסתי לזה חשיבות

זה סתם הנחה אבל אני מניח שיכול להיות שנפלתי על ספק משופץ? (כי הם הסתכלו עליו בזמנו והדביקו מדבקה של מספק סידורי משלהם בצד השני ליד השקע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב.. זה בגלל הייבוא המקביל וכל החרטה הזאת. אני זוכר שמישהו בדק את זה בזמנו וקיבל תגובה מסיסוניק שאין להם מושג מי זה KSP ושמבחינתם לספק יש 5 שנים אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ננסה קודם בKSP...ונקווה לטוב

לפחות יש לי את הספק החדש שאני דיי מרוצה ממנו שקט מאוד(ואני הגדרתי אותו לפעול עם מאוורר כל הזמן והוא שקט)

אגב ראיתי את המודינג שלך! ממש יפה!

אני מנסה בקטנה לשפצר (בזמנו הזמנתי את הצמות לספק המוסלבות בצבע שחור אדום כמו הלוח שלי)

מקווה שני אסתדר עם להתאים את הצמות לקונקטורים החדשים הצמה הראשית הקונקטור אותו דבר אבל של הCPU שונה והGPU בא פה עם 8 פינים ובX560 יש יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...