רכישת מסכים למעבדת מחקר (תקציב פתוח) - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מסכים למעבדת מחקר (תקציב פתוח)

uriler_lab

Recommended Posts

שלום לכולם, אני קורא ותיק אך עד כה לא יצא לי להעזר בשירות חברי הפורום המנוסים ממני בתחום...

אני מתחיל בקרוב דוקטורט במעבדה חדשה לחלוטין, העוסקת בתחום הנדסי, וכחלק מהתפקיד אני עוזר למנחה בכל ההחלטות לקביעת הרכב ציוד המחשוב במעבדה...

שרשורים משלימים לשרשור זה:

עמדות עבודה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=556260.msg4742225#msg4742225

מדפסות - http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=556269

בנוגע למסכים, לכל עמדה יהיו 1-2 מסכים (במגבלת מקום ותפקיד במעבדה). אשמח להמלצות למסכים שמתאימים לעבודה ממושכת, טבלאות מורכבות ועתירות טקסט וכו'. אני יותר מכיר את עולם המסכים לצרכי מדיה, כך שאם יש דגמים שפונים יותר לשוק העסקי, אשמח לשמוע.

אני גם לא בטוח לגבי גדלי המסכים - האם כדאי לשים מסכים שונים בתלות בכמות המסכים בעמדה (עמדה עם שני מסכים קטנים יותר לעומת מסך אחד גדול יותר) וכו'?

תודה רבה,

אורי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

המסכים ישמשו לעיבוד כמויות גדולות של מידע, כנראה ברובו טקסטואלי (ערכים נומריים), ובחלקו ויזואלי.

אני לא חושב שדרוש מסך רחב במיוחד, ולגבי הגודל - אני לא מכיר מספיק עמדות עבודה עם שני מסכים...

האם קיים גודל שמעליו כבר לא נוח להשתמש בשניים (מבחינת המרחק מעמדת הישיבה), או שמהווה מכשול מבחינת מיקום המסכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אין שום דבר, מעבדה חדשה לחלוטין (את הריהוט הזמנו שבוע שעבר...).

לגבי הרזולוציה, אני מניח שכן, אבל אשמח לקבל אפשרויות גם לרזולוציות גבוהות יותר (אני מניח שזה הולך גם עם גודל המסך, לא?)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלוש אפשרויות מבית דל:

u2312hm מסך בגודל 23 עם רזולוציה של 1920X1080 - כ-900 ש"ח.

u2412m מסך בגודל 24 עם רזולוציה של 1920X1200 - כ-1300 ש"ח.

u2713hm מסך בגודל 27 עם רזולוציה של 2560X1440 - כ-3000 ש"ח.

לכולם ארגונומיה מעולה (Hub usb, פיבוט, כוונון גובה), פאנל איכותי ושירות טוב.

קי בחשבון ששני מסכים יכולים להיות פרודוקטיביים יותר אם המסגרת באמצע לא מפריעה (בגיימינג למשל זה אסון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dell Ultrasharp U2713HM

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=556215.0

השקעה במסך היא השקעה מצויינת לטווח ארוך, ודאי לשימושים שציינת.

היתרון הגדול מאוד של המסך הזה הוא הרזולוציה האדירה שלו שמשודכת לגודל מסך הולם.

עם זאת, אם התקציב לוחץ אני חושב שריבוי מסכים עדיף מבחינת פרודוקטיביות ועדיף לקחת שני מסכי DELL U2413 ממסך U2713 בודד.

תקבל 3840x1200 פיקסלים לעומת 2560x1440 וקל בהרבה לעבוד עם פתוחות במקביל.

זה ~54% יותר שטח צפיה בשני המסכים ו-46% יותר לרוחב שמתאים במיוחד ל-"טבלאות מורכבות ועתירות טקסט".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ בחום על שני מסכים לעמדה, הכי גדולים שאתה יכול להכניס.

עדיין עדיפים על מסך אחד גדול, הרזולוציות הגדולות הופכות את הטקסט לכמעט בלתי קריא. (קטן)

אני עובד עם שני מסכים של 1280, וזה הרבה יותר נוכח ממך גדול בזולוציית FULL HD.

(יש לי גם כזה, תלוי מה הצורך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התגובות :)

אני רואה שהנטייה החד משמעית היא לכיוון 24 או 27 של (המלצה שאני אוהב, יש לי מסך שלהם - 2312, ואני מאוד מרוצה ממנו), כאשר יש עדיפות חד משמעית לשני מסכים, גדולים ככל הניתן במסגרת התקציב.

אעביר את המידע הזה למנחה, ונראה מה הוא מחליט.

עכשיו רק נותר לחכות לתשובות בשני השרשורים הנוספים שלי...

חג שמח! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה29" החדש של גם מעניין.

הוא ממש קרוב לשני מסכים במסך אחד.

הרזולוציה אולי לא מהגבוהות, אבל עדיין נותנת שטח עבודה נוח וגדול (שוב, אם האלמנט של צמד מסכים), ולדעתי הרזולוציה תתמודד עם מירב המשימות (אלא אם כן יש לך מטרה ספציפית לשמה אתה צריך רזולוציה גבוהה יותר)

וכמובן - יש את היתרונות והחסרונות לכל צד (מסך יחיד מול שנייים) כמו, מחיר, אמינות, נוחות, צריכת חשמל (הופך להיות משמעותי כשמדובר במספר של עמדות) ועוד.

את השיקולים - אתם צריכים לעשות.

עריכה: במחיר של המסך הזה אפשר ללכת על קונפיגורציה של שלישיית 23 :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- 29 הוא אופציה מעניינת לעמדות של מסך יחיד, אם כי הוא מעט נמוך על סמך ההתרשמות שלי. ייבדק.

לגבי השאר - דווקא שני מסכים מעלים את האמינות (גם אם אחד הולך - המחשב לא מנוטרל), וצריכת חשמל הופכת לזניחה כשאתה מעבדה בתוך אוניברסיטה... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אכן מעניין, ובהחלט שווה בדיקה, שקלתי בעבר אפילו לשדרג את המסך המרכזי שלי לאחד רחב, אך בגלל שוני ברזולוציה בין המסך המרכזי לאלו הצידיים, הסראונד לא יעבוד.

לי גובה של 1080 בהחלט מספיק (אני עובד על 5760X1080).

כפי שאמרתי, לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות.

את השיקולים - רק אתם יכולים לעשות, אנחנו רק יכולים להמליץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא רואה בU2913WM מסך קונספט/גימיק, או משהו ששווה לקחת כשיש דרישות ספציפיות (למטרת צפייה בסרטי , או כאשר יש מגבלת גובה חמורה). בשאר המצבים, בטח לעבודה עם הרבה טקסט - מסכי ה"27 עדיפים מכל בחינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...