מנסה לחבר כונן SSD - ללוח אסוס M2N-E --> אין אופציית ACHI ? מישהו הצליח ? עזרה? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנסה לחבר כונן SSD - ללוח אסוס M2N-E --> אין אופציית ACHI ? מישהו הצליח ? עזרה?

eitanbts

Recommended Posts

רכשתי כונן Intel SSD 330

הבנתי שכדי למקסם את הפוטנציאל והמהירות > אני חייב להפעיל את אופציית ACHI בסטאפ של הלוח ?

הנקודה היא שלא מצאתי כזה דבר בלוח שלי שנירכש לפני כ 5 שנים : M2N-E ASUS

על הכונן תותקן חדשה של WIN7 64 סיביות

האם למישהו יש רעיון או פיתרון לבעיה ?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי איך שנראה, ה NVIDIA 570 לא תומך ב AHCI.

כנראה 2 הכניסות של הבקר השני ה JMICRON כן תומכות, אך זה לא יהיה מייטבי. אצלי אותו עובד על הבקר הזה. כנראה תצטרך להעביר אותו ל RAID MODE.

מקסימום ניתן לקנות כרטיס בקר נפרד וזול SATA3 באי-ביי. יש כאלו טובים יחסית. אך תחת הלוח שלך, המהירות המקסימאלית תהיה מוגבלת ל 250MB/s עקב מגבלה של ה PCIe V1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: תודה איש על העזרה

1. בחיבור רגיל של ה לאחת מיציאות הSATA הקיימות >> מה תהיה המהירות לדעתך ?

לעומת המהירות של HD קונבנציונאלי של 7200 סיבובים?

2. מה התהיה המהירות בחיבור לבקר השני הJIMICRON >> איך ניראה החיבור הזה ? סורי לא יודע לזהות

3. איך אני מעביר את זה לRAID ? דרך הסטאפ בלוח ?

4. במצב RAID האם אני מוגבל בצורה כל שהיא בשימוש לעומת תצורה רגילה של HD קונבנציונאלי ?

למשל בהתקנת תוכנות משחקים וכו?

5. ולסיום יש כאן כתבה שטוענת שלא מומלץ החיבור הזה ....מה אתה אומר ?

http://www.tomshardware.com/news/ssd-jmicron-jmf602,7057.html

שוב תודה מראש על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. עדיין מהיר בהרבה יותר מאשר דיסק קשיח.

2. אני לא בטוח כמה הבדלים יהיו, אך הבקר השני תומך ב AHCI. החיבורים אמורים להיות בעלי צבע שונה, והמיספור שלהם אמור להיות בסוף.

3. כן

4. אני לא בטוח שמצב RAID יפעיל AHCI, תנסה. בכל מקרה, זה ישנה רק לחיבורי ה JMICRON, לא לחיבורים הראשונים של בקר NVIDIA.

5. ידוע שהבקר הזה לא מיטבי. אך גם אצלי לא הצלחתי להפעיל את ה SSD שלי בבקר אינטל כ AHCI, ולכן חיברתי ל JMICRON. אני לא בטוח ב 100% מה עדיף, אבל בכל מקרה אני מרגיש שיפור עצום בביצועים.

יש את הבקרים הנ"ל, המבוססים על ASM1061 שלא רע בכלל. הבעיה היא שהלוחות שלנו תומכים רק ב PCIe 1 ולא ב PCIe 2.0 שזה אומר, מקסימום העברת נתונים של 250MB/s... בערך כמו שהבקרים על הלוח יתנו. אך יכול להיות שבכל זאת הכרטיסים האלו עדיפים, כי הם תומכים בכל התכונות שצריך, והביצועים שלהם בקבצים קטנים ובגישה רנדומלית מעולים.

http://www.ebay.com/itm/PCI-E-Express-SATA3-SATA3-0-6Gb-s-eSATA-SATA-III-Card-ASMEDIA1061-/330717610533?pt=US_Drive_Cables_dapters&hash=item4d004e4225

http://www.ebay.com/itm/2-eSATA-2-SATA-3-0-to-PCI-E-PCI-Express-Card-Adapter-Converter-6-0Gbps-ASM1061-/180983993946?pt=UK_Computing_Drive_Cables_Adapters&hash=item2a237c965a

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. עדיין מהיר בהרבה יותר מאשר דיסק קשיח.

יש את הבקרים הנ"ל, המבוססים על ASM1061 שלא רע בכלל. הבעיה היא שהלוחות שלנו תומכים רק ב PCIe 1 ולא ב PCIe 2.0 שזה אומר, מקסימום העברת נתונים של 250MB/s... בערך כמו שהבקרים על הלוח יתנו. אך יכול להיות שבכל זאת הכרטיסים האלו עדיפים, כי הם תומכים בכל התכונות שצריך, והביצועים שלהם בקבצים קטנים ובגישה רנדומלית מעולים.

http://www.ebay.com/itm/PCI-E-Express-SATA3-SATA3-0-6Gb-s-eSATA-SATA-III-Card-ASMEDIA1061-/330717610533?pt=US_Drive_Cables_dapters&hash=item4d004e4225

http://www.ebay.com/itm/2-eSATA-2-SATA-3-0-to-PCI-E-PCI-Express-Card-Adapter-Converter-6-0Gbps-ASM1061-/180983993946?pt=UK_Computing_Drive_Cables_Adapters&hash=item2a237c965a

מצטער על החפירות ;)

אבל :

1 האם הכוונה שלך היא שהמהירות של הכרטיסים האלו = על הנייר זהה למהירות של כל אחד מהחיבורים הרגילים של ה SATA ?

2. האם הכרטיסים האלו יאפשרו אקטיביזציה של ACHI ? וזה מה שאמור לשפר את המהירות בסופו של דבר ?

3. האם זה בטוח להעמיס על כרטיס כזה עם ...וכל מה שמשתמע מיזה?

אני חושב שבכל מיקרה אני ינסה את זה - כי הכי גרוע קיבלתי כניסת USB3 - ורע זה לא יכול להיות

שתי האפשרויות / לינקים הן אותו כרטיס ...נכון ?

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כל כרטיס PCIe עם lane אחד, (הקטנים) מוגבל לרוחב פס של 250MB/s בסטנדרט PCIe 1.x או כפול מזה PCIe 2.0. הלוח שלך תומך רק ב PCIe 1.x בכל מקרה.

2. כן. זה אומר שתכונות כמו NCQ ו TRIM יעבדו.

3. בטוח.

הכרטיסים שהצעתי הם ללא USB3, יש כרטיסים אחרים שתומכים גם בזה, אך הם הרבה יותר יקרים. החיבורים החיצוניים זה eSATA. בנוסף, הכרטיסים שהצעתי תומכים רק ב PCIe 1.x.. יש כרטיסים מעט יותר יקרים שתומכים גם בגרסה 2.0, עם תמיכה לאחור במחשבים שלא תומכים. זה לדוגמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כל כרטיס PCIe עם lane אחד, (הקטנים) מוגבל לרוחב פס של 250MB/s בסטנדרט PCIe 1.x או כפול מזה PCIe 2.0. הלוח שלך תומך רק ב PCIe 1.x בכל מקרה.

2. כן. זה אומר שתכונות כמו NCQ ו TRIM יעבדו.

3. בטוח.

הכרטיסים שהצעתי הם ללא USB3, יש כרטיסים אחרים שתומכים גם בזה, אך הם הרבה יותר יקרים. החיבורים החיצוניים זה eSATA. בנוסף, הכרטיסים שהצעתי תומכים רק ב PCIe 1.x.. יש כרטיסים מעט יותר יקרים שתומכים גם בגרסה 2.0, עם תמיכה לאחור במחשבים שלא תומכים. זה לדוגמה

תודה שוב!

הזמנתי את ההמלצה האחרונה שלך בסופו של דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

טוב...כאמור הזמנתי את המוצר הזה

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310413424695

התקנתי עליו מערכת WIN8 חדשה = הכל עובד כמו שצריך

(כמובן שחיברתי את הכונן דרך הכרטיס החדש)

1. התחושה שלי = הלא מבוססת כי אין לי למה להשוות = שזה לא הכי מהיר בעולם

או " עולם אחר מדיסק רגיל "

2. איך אני יכול ליבדוק שה ACHI עובד ....?

או איך אני יכול לוודא באילו מהירויות אני נימצא בהתיחס לדיסקים אחרים

תודה מראש לכל מי שעוזר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת הפעלה עולה מהר?

איך שהיא עולה אתה מיד יכול להריץ דברים והמערכת תגיב מהר?

בכל מקרה תריץ AS-.

ותעלה תמונה של התוצאה שנראה.

אממ.....התקנתי את זה כרגע באיתחול כפול - עד שנייצב את הכל

שלב ראשון עד המסך של בחירת מערכת ההפעלה = לוקח איזה 30 שניות

שלב שני = מרגע בחירת WIN8 = לוקח 4 שניות

האם זה אומר "שאני שם " :) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

30 שניות לPOST?

זה קצת הרבה, אבל אין קשר לSSD(אלה אם כן יש עיקוב מוזר בזיהוי הSSD).

או שהלוח פשוט ישן ואיטי בקטע הזה, או שיש משהו שמעכב כמה שניות נוספות מעבר למה שאמור להיות.

בכל מקרה 4 שניות לטעינת זה טיל בליסטי.

בלוחות חדישים שעושים POST מהיר(של שניות בודדות) מרגע הפעלה המחשב ועד התחלת עבודה במערכת הפעלה, אולי היה לוקח 10 שניות.

אצלי עם לוח יקר ולא כל כך ישן(אבל עדיין לא מהיר בPOST כמו החדשים), לוקח איפה שהוא באמצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

30 שניות לPOST?

זה קצת הרבה, אבל אין קשר לSSD(אלה אם כן יש עיקוב מוזר בזיהוי הSSD).

או שהלוח פשוט ישן ואיטי בקטע הזה, או שיש משהו שמעכב כמה שניות נוספות מעבר למה שאמור להיות.

בכל מקרה 4 שניות לטעינת זה טיל בליסטי.

בלוחות חדישים שעושים POST מהיר(של שניות בודדות) מרגע הפעלה המחשב ועד התחלת עבודה במערכת הפעלה, אולי היה לוקח 10 שניות.

אצלי עם לוח יקר ולא כל כך ישן(אבל עדיין לא מהיר בPOST כמו החדשים), לוקח איפה שהוא באמצע.

כן...תודה איש

בכל מיקרה - בשורה התחתונה? זה סבבה

אבל בקונפיגורציה שלי (מחשב בן 6) = אני לא מרגיש " עולם אחר"

אני משווה את זה ללפטופ שלי = שהותקן בו WIN7 לפני חודש = והוא בן 3

ישומי ואינטרנט די מהירים. לפחות מספק אותי וזורם מעולה

או אם אני משווה ( סליחה על החוצפה) לP4 של הילדים עם וHD בן שנה - שעולה בתוך דקה

ומגיב ממש מהר כולל ואפילו LIGHTROOM או פוטושופ

בשורה התחתונה = סבבה = אבל לא עולם אחר.....לפחות על פי ההתרשמות כרגע

יכול להיות שאני גם טועה ויכול להיות שצריך גם חומרה חדישה

ולא קומבינציה של כרטיס בקר יעודי ( כי אין AHCI) על לוח בן 6 שנים

אם הייתי יודע = היתי קונה HD רגיל ולא ( כרגע)

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...