מטען קיר USB סיני (מeBay/DX) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מטען קיר USB סיני (מeBay/DX)

ToMeRv32

Recommended Posts

מה הסכנות בשימוש במטען כזה?

יש סכנה לפגיעה כלשהי במכשיר שמוטען או רק במטען עצמו?

בנוסף רציתי לשאול לגבי מתאם ל30PIN ל8PIN (של הכבלים של מכשירי אפל),

מה בתאכלס ההבדל?

אני לא מצליח להבין למה הם לוקחים 30$ על משהו שיש בדולרים בודדים בeBay,

מה ההבדל??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני קניתי אחד זול מאי ביי, כנראה הוא לא נתן מתח נקי כי חיברתי אותו לרדיו ואז היו הפרעות קבועות בשימוש עם המטען הזה.

מה שעשיתי, לקחתי מטען ישן של סלולארי שעומד בתקן מבחינת המתח והזרם, והחלפתי לו את הראש....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממטענים סינים זולים בדרך כלל לא יוצא מתח נקי, הם לא מוגנים מפני קצר או קפיצות מתח.

יש סיכוי גדול יותר שאחד הרכיבים במטען יכשל מה שעלול בתורו גם לשרוף את מה שאתה מנסה להטעין.

שוב יש סיכוי שהבית ישרף ויש סיכוי שהכל יטען כמו שצריך בלי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיות אם המטענים האלה :

ל

לפעמים מתח לא מיוצב - המטענים האלה עובדים ל current mode smps או על מתנד נורא פרימיטיבי על 2 טרנזיסטורים. במקרה הטוב יש איזה שהוא משוב ממתח היציאה למעגל בכניסה, ש "מכוון" ותו לתת יותר או פחות מתח וכך ניתן לקבל 5V מדוייק. חלק מהמטענים חסכו על המערכת זאת - המעגל בכניסה נותן מה שהוא נותן ו "מקווה" שהוא יהיה מספיק מדוייק. אלא מה, התקן המחייב של USB הוא 4.75-5.25V, אבל מטען כזה יכול להוציא גם 6V "בלי לדעת" ולך תדע אוליי הוא פתאום יחליט שגם 10V זה מספיק קרוב....

מתח לא נקי - הספק הזה מכיל סינון מתח ב 2 שלבים, שלב ראשון כשהוא ממיר 240V AC ל 340VDC, ושלב שני כשהוא מחליק את המתח ביציאה מהקפיצות המהירות של המיתוג. במקרה הראשון אם הסינון לא מספיק טוב המטען יכול להידפק או להתחיל להידלק/להתכבות 100 (ובמטענים זולים מסוימים אפילו 50 !) פעמים בשניה - איך הפלאפון / וכו שלך "יבין" את זה זה קצת לא צפוי. במקה השני - היות נפוץ והיותר חמור כי זה הסינון של המתח שיוצא ישר לפלאפון - אם יש שם קבל קצת דפוק (מה שיש ברוב המטענים הזולים), הוא יוציא מתח מלוכלך (מאוד !). אז כמו שאמר מישהוא מעליי, הוא חיבר רדיו ופשוט שמע את רמת הליכלוך של המתח הזה מהרמקולים. אבל "לכלוך" כזה במתחים פשוט הורס חומרה בצורה הגרועה ביותר. קח למשל ספק של מחשב שצריך להוציא 12V. ניתן לתת למחשב 14V מיוצב ונקי במקום 12V ולא יקרה כלום. אבל אם נותנים לו 12V של ספק גנרי שקופצים מהר ביו 12 ו 12.2 (ואני מדבר על מהירות של עשרות אלפיי קפיצות בשניה - זה לא מה שרואים ב או בתוכנות) הוא יישרף אם קבלים מפוצצים על הלוח.....

חוסר הגנות בכללי - המטען הזה יכול פשוט לעלות באש ולשרוף לך את הבית בכל רגע שבא לו. אפילו פיוזנורמלי אין שם. הם שמים איזה נגד פאתטי שבמקרה של קצר פשוט יתלהט ויהפוך לכדור אש בעצמו, או שהוא יישרף אבל אז המחק בין ההלחמות שלו במעגל כזה קטן שפשוט יתחיל לעבור שם זרם דרך ניתוץ וזה עדיין יעלה באש... מה שכן, זה לא בעיה בלעדית למטענים הזולים. בבסיס שלי התפוצץ למישהוא מטען מקורי של (השטוח הזה שיש לו צורה של משושה אם USB) - הוא חיבר אותו לחשמל במגורים, אחריי דקה המטען התפוצץ ועף למרחק שהכבל של האיפון איפשר לו, ונשארו רק 2 הברזלים של הפינים תקועים בשקע. ממה שבדקתי מהשאריות נראה כיאלו שהיתה קשת בין 2 רכיבים בפנים ופשוט התאדו מספיק גזים במהירות כדיי לפתוח את הגוף של המטען שהיה סגור בצורה אטומה

לא אומר שבכל המטענים הזולים זה מה שקורה אבל ברוב אלה שפתחתי יש בדיוק את התנאים המתאימים לכל הבלאגן הזה. רק כמה היו בנויים בצורה נורמלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה שלי ממיקודם, יש אפשרות פיזית לזהות מטען מזויף? או רק לאמין למי שמוכר לך אותו?

יש אפשרות לבדוק אותו פיזית ואז לזהות אם מדובר בזיופ ברמת הדיוק שאני מקבל ממנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

11010010110 תודה רבה על התשובה, הרחבת את הידע שלי בנושא :) (ממה שהצלחתי להבין..:P)

בקיצור - לא לקנות מטען סיני.

עכשיו למתאמים למיניהם, למשל ה30PIN ל8PIN -

זה הרי עובד כמו כבל רגיל בסופו של דבר,

ולפי מה שהבנתי כבלים לא איכותיים לא אמורים לפגוע במשהו,

רק העברת מידע וזרם נמוכה יותר..

ובכל זאת, כבל כלשהו עשה לי בעיות בפלאפון (דיי בטוח שזה הוא. זיופים בסוללה, חוסר "יציבות" שלה וכו').

איך אני יכול לדעת שמתאם כזה לא יעשה בעיות כאלו?

אני רוצה לקנות למישהו מתאם ולא מוכן לקחת את הסיכון,

ומצד שני אני נגד זה שהוא יקנה את המקורי ב30$ (ובארץ בטח 400 ש"ח.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחוץ יש בעיה לזהות, כי יש אפילו כאלה שבנויים להיראות בדיוק כמו עותק של מטען טוב

מבפנים ניתן לראות דיי מהר מה יש או אין

כבל - אם הוא דפוק הוא יכול להוריד את המתח שמגיע לפלאפון, ואז הפלאפון יקבל מתח נמוך שלא מאפשר לו להיטען. אבל מה, יש פלאפונים שלא מצפים למצב כזה אז הם חושבים שהם נטענים, מסמנים שהסוללה נטענת, מסמנים סיום טעינה, ואחריי שניתקת את הכבל הסוללה שוב כמעט ריקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה.

האם אפשר לסמוך על כבלים שנמכרים למשל בksp?

הם חסרי מותג לפי מה שכתוב באתר (הם תחת המותג ksp).

והאם על כל מוצר כזה שנמכר תחת שם של חברה אפשר לסמוך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט מומלץ להתרחק ממטענים סינים זולים, גם לי התפוצץ אחד ביד (גם בצבא אגב) ובכללי הם ממש גרועים מבחינת יציבות מתח.

מה גם שזה לזרוק כסף לפח, הרבה מהם מפסיקים באיזושהו שלב לעבוד, החום גומר אותם והם מתים, ואז צריך לקנות עוד אחד.

מה גם שהם לרוב יטעינו לאט יותר.

לגבי מתאם פשוט אין מה לחשוש.

לגבי כבלים, יש הבדלים בין כבלים טובים, נגיד אלו המקוריים, לבין כבלים גרועים, אלו הסינים.

קודם כל הכבלים הזולים מעבירים זרם ומתח בצורה פחות טובה, חלק נאבד בדרך.

דבר שני ניתן להרגיש את זה במיוחד כמבצעים סנכרון עם המחשב, גם במכשירי וגם במכשירי נתקלתי בבעיות עם כבלים לא מקוריים, ברגע שהחלפתי למקורי הם נפתרו מיד.

אם תחתוך כבל של למשל ותשווה לעומת סיני כלשהוא אתה תראה שהכבלים בסיני דקים יותר ופחות טובים, לעומת הכבל של שהוא עשוי מנחושת עבה יותר וטובה יותר ובנוסף הכבל של הוא shielded, כל הכבל מצופה ופשוט ניכר שזה כבל איכותי יותר.

עוד דבר מעצבן זה שהכבלים הלא מקוריים שונים בצורה ובגודל שלהם ולא מתאימים לחלק מהכיסויים.

ולמרות זאת, הכבלים המקוריים במיוחד של אפל יקרים מאוד, אז אני במקרה הזה כן משתמש בזולים, ולסנכרון עם המחשב אני משתמש במקוריים.

רוב האנשים חושבים שהמטענים וכבלים שהם קונים ב10 שקל הם אותו דבר, כי הם עושים אותה עבודה, וכולם חושבים שאפל למשל לוקחת מחירים הזויים על אותו כבל בדיוק כמו הסיני, אבל זה לא נכון, יש ערך מוסף לאקסטרה שאתה משלם, פשוט במקרה של אפל הם באמת קצת מגזימים עם המחיר, אבל זה מותג פרימיום אז אני לא מבין מה אנשים מצפים, לא ראיתי מישהוא שמתלונן שהתיקונים של הפרארי שלו יקרים מדי לעומת מאזדה 3.

בכללי מה שאני עושה כמו שכבר הוצע כאן, אני ממחזר מטענים איכותיים אחרים, כל מיני מכשירי וסאמסונג ישנים שעבר זמנם, אני לוקח את המטענים שלהם, שהם מצויינים, ומחליף את הראש, נטו רווח, פחות זבל ואתה מקבל מטען טוב כמעט בלי כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכללי מה שאני עושה כמו שכבר הוצע כאן, אני ממחזר מטענים איכותיים אחרים, כל מיני מכשירי וסאמסונג ישנים שעבר זמנם, אני לוקח את המטענים שלהם, שהם מצויינים, ומחליף את הראש, נטו רווח, פחות זבל ואתה מקבל מטען טוב כמעט בלי כסף.

ואם הנתונים הטכניים לא זהים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם הנתונים הטכניים לא זהים?

אין מה לעשות.

אתה בסה"כ צריך מטען שהוא 5V - כל מטען .

האמפר זה כבר עניין של מהירות ההטענה.

הכי טוב זה 1A (רוב הסמארטפונים הטובים ולא הפשוטים נטענים כך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...