עזרה לפני רכישת מצלמה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה לפני רכישת מצלמה

warezon

Recommended Posts

1. מה התקציב שעומד לרשותך ? 1000-2000 שקל

2. מה רמת הידע שלך ? נסו להעריך את רמתכם ונסיונכם. בדקו את עצמכם מול מושגים בסיסיים כגון: קומפוזיציה, פוקוס, עומק שדה, צמצם, תריס, חשיפה, ISO, אורך מוקד, עבודה עם תאורה. ---מינימלי לחלוטין מעדיף שלא להתעסק ולכן מצלמת poin and shoot היא הכיוון

3. באילו מצלמות התנסת בעבר ? מה הגביל אותך בציודך הקודם ?אין ניסיון

4. אילו נושאים אתה מצלם כרגע / מעוניין לצלם, ובאילו תנאי תאורה ? (העריכו במידת האפשר גם שימושיות - למשל: הרבה תמונות חברה בטיולים באור יום, הרבה תמונות של הילדה בתוך הבית, מעט תמונות ברחובות חשוכים באמצע הלילה, מעט מאוד תמונות של הילדה במופעי ריקוד באולם חשוך, מעט תמונות ציפורים ממרחק רק בשעות הערביים) -------הייעוד העיקרי הוא לצילום עבודות איפור, חברה שלי מאפרת והיא רוצה מצלמה שתוכל לצלם את העבודת שלה, תנאי תאורה הם לא קבועים. ממה שאני קראתי חשוב שיהיה מאקרו איכותי צבעים טובים עדיפות למסך מתכוונן ורגישות טובה לאור.

5. האם אתה מתכוון להדפיס את תמונותיך לגדלים גדולים (> 20X30) ? לאיזה גדלים ומה יעוד ההדפסה ?יותר לכיוון של לעלות תמונות טובות לאתר ולפייסבוק,הדפסה פחות הכיוון כרגע

6. מהו טווח אורך המוקד בעדשות הנחוץ לך ? (ניתן להתרשם כאן

מאורכי מוקד שונים. רצוי לא להתחזר, כולנו היינו רוצים עדשת פלא, אנא היצמדו למה הכרחי לכם. הסבירו למה, וציינו האם את הטווח יש לכסות ע"י עדשה בודדת או כמה עדשות, ולמה.)

אין לי מושג מזה וגם מהלינק לא הבנתי מה.

אם הגודל / משקל המצלמה חשובים לך ? רלוונטי במיוחד לאנשים עם ידיים גדולות / קטנות במיוחד, מצלמה גדולה וכבדה תהיה פחות נוחה לנשיאה.

פחות קריטי הגדול והמשקל הדגש יותר על חדות ואיכות8. האם יש לך ציוד אחר ? איזה ?לא

9. האם יש לך העדפה לייצרן מסויים ? מדוע ? שמעתי שcanon וניקון מתמחים בעדשות סטילס,מעבר לזה אין לי שום ידע מוקדם.

10. האם יש דגם שמצא חן בעיניכם מראש ? מדוע ?מרוב דגמים הלכתי לאיבוד בגלל זה אני כאן

11. האם מצב צילום ברצף של מספר תמונות בשניה נחוץ לכם ? לאילו נושאים ? ככל הנראה שלא

12. האם אתם מעוניינים במצלמה בעלת יכולות וידאו (ובעלות אילו תכונות ? ייצוב תמונה,

, פוקוס אוטומטי) ? יהיה שימוש משני לחלוטין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...