האם עדיף שני כונני 2TB במקום 1 של 4TB?מה הכי משפיע על בלאי של HDD? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עדיף שני כונני 2TB במקום 1 של 4TB?מה הכי משפיע על בלאי של HDD?

deluxe

Recommended Posts

דיסקים חיצונים הם עגלות, בגלל הממשק.

כמה שהדיסק גדול יותר כך ההבדלים ניכרים.

SSD מתים ממש מהר ובאחוזים גדולים אבל דיסקים קשיחים לא מתקלקלים יותר מהממוצע של חלקים אחרים.

בסה"כ תופעה מענינת מאחר ומדובר בחלק זז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חלק גדול מהדיסקים הם 5400 תבדוק לפי המודל באתר היצרן אם לא צויין מפורש 7200 הם 5400....

חוץ מזה דיסקים 4 טרה מכילים הרבה צלחות ולכן הם איטיים יותר ואמינים פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

רק הבהרה, חלק מהדברים מתבססים על נסיון אישי שלי ולא על סטטיסטיקה עולמית ויש להתייחס אליהם בהתאם.

1. קודם כל אמינות, אני יודע שעובדתית יש לא מעט שנכשלים אך מהנסיון שלי 0 כשלו וקרוב ל 10 HDD כשלו. כמובן שיש דיקים קשיחים הרבה יותר זמן בשוק אבל לומר ש מתקלקל יותר זה ממש לא מבוסס. בכל מקרה אינו משמש לאחסון מידע ואינו מופיע בגדלים אלו.

2. שחיקת דיסק קשיח מתבטאת בעיקר בספין אפ (spin up) אשר מתבצע כשמדליקים את המחשב או כאשר יש ניהול צריכת חשמל ומערכת ההפעלה מכבה אותו. עדיין לא מצדיק מבחינתי לשמור אותו מסתובב קבוע. חשוב להבין שמדובר בסטטיסטיקות ויכול להיות שתבחר בטוחה יותר ועדיין הדיסק יכשל.

3. עלות של 4 טרה היא עדיין בשמיים ו 1 לא משתלם, הדילמה בעיני בין 2 ל 3 טרה. אין כלל אצבע, 2 יאפשר גמישות רבה יותר מאחר ותוכל גם לחבר למכשירים שאינם תומכים ב 3 טרה (מחשב ישן או סטרימר) אך בגדול לקנות דיסק גדול יותר אכן אומר שיתאים ליותר זמן (למשל אם תרצה לאחסן 4 טרה של מידע ויש לך 4 דיסקים של אחד לא תמיד יהיה מקום במארז / לוח / ספק והם ייצרו חום ורעש רב יותר מ 2 דיסקים של 2 טרה, להם יש מקום)

4. ככל שהדיסק יגדל המהירות הפיזית שלו תגדל, זאת משום שעל אותה המסילה תהיה צפיפיות מידע גדולה יותר והמגבלה לרוב היא מהירות הסיבוב, למרות זאת זה נכון רק באופן ממוצע כי יש תלות בצורת העבודה עם הדיסק. (2 דיסקים יהיו מהירים יותר תיאורטית אך רק אם תשתמש בהם במקביל לאותה הפעולה ולא כאשר אחד עובד והשני במנוחה)

5. מהירות היא לא המאפיין הקריטי ביותר, אם מדובר במשהו שמאחסן סרטים עדיף דיסק איטי שקט וקר מאשר מהיר רועש וחם.

6. רולטת האמינות של שני דיסקים או אחד רלוונטית רק עבור חברה שיש לה מאות דיסקים, אם יש סיכול של 5% לתקלה בדיסק אבל לך התקלקל הדיסק, 100% שהמידע שם נפגע, והסטטיסטיקה אינה רלווטית.

7. לכן תמיד מגבים, אם יש מידע שלא ניתן לשחזר אותו מהרשת (כמו סרטים וכיו"ב) מגבים אותו בדיסק מפרד! עדיף אם יש דיסק חיצוני. (במיקרים קיצונים יכול לשרוף דיסקים המחוברים אליו - נדיר בספק כוח איכותי) עלות דיסק גיבוי תמיד קטנה יותר מכאב ראש של איבוד מידע ולבטח שחזור שלו. לכן תדאג לגיבוי - לפחות למידע אישי!

* נאלצתי לקבל החלטה דומה לאחרונה עבורי וקניתי 2 טרה

** דיסק חיצוני אינו אמין יותר! אבל תמיד צריך לחלק את הסיכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק גדול מהדיסקים הם 5400 תבדוק לפי המודל באתר היצרן אם לא צויין מפורש 7200 הם 5400....

חוץ מזה דיסקים 4 טרה מכילים הרבה צלחות ולכן הם איטיים יותר ואמינים פחות

אוקי בוא נראה

hitachi http://www.hgst.com/internal-drives/desktop/deskstar/deskstar-7k4000

WD http://www.wdc.com/global/products/specs/?driveID=1208&language=1

עכשיו אני מחכה לראות את הדיסקים של ה5400

וזה שיש 4 פלטות של 1G לא אומר שזה יותר איטי

מה שמשנה זה גודל הפלטה, לא מספר הפלטות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להעריך אמינות של כונני כאשר הטכנולוגיה עוד בחיתוליה והתפוצה הביתית החלה לא מזמן.

מאז הדור הראשון כבר תוקנו הרבה תקלות והבקרים האחרונים עושים רושם טוב מאוד בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שכך, בכל מקרה ברור שבינתיים כוננים קשיחים רגילים נהנים מאמינות גדולה יותר.

אישית הלכו לי שלושה מתוך שלושה שרכשתי

כל אחד מתוצרת אחרת ושהיו מותקנים על מחשבים נפרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שכך, בכל מקרה ברור שבינתיים כוננים קשיחים רגילים נהנים מאמינות גדולה יותר.

אישית הלכו לי שלושה מתוך שלושה שרכשתי

כל אחד מתוצרת אחרת ושהיו מותקנים על מחשבים נפרדים.

אני מהמר על ספקים ג'נריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...