עזרה במציאת מתג אלחוטי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במציאת מתג אלחוטי

yotam.m

Recommended Posts

אהלן,

יש לי בעיה קטנה שהאור בחדר שלי ממוקם מחוץ לחדר מה שעשוי להרגיז לא מעט אנשים :)

חשבתי על משהו בכיוון הזה:

http://www.ebay.com/itm/New-3-Ways-ON-OFF-220V-240V-Light-Digital-Wireless-Wall-Switch-Remote-Control-/370643718861?pt=UK_Gadgets&hash=item564c1652cd

על פניו נראה פשוט, חיבור השחור והאדום הקרובים זה לזה ל-220V ואת השחור העליון ביותר לשאר הצבעים במידת הצורך.

הצורך שלי הוא אך ורק להדליק ולכבות את המנורה של החדר ככה שלא יעשה שום שימוש בשאר החוטים ולא כזה המעמיס על המוצר.

האם יכולות לצוץ לי בעיות מסוימות? אולי עם טיב המוצר? האם אופן החיבור כל כך פשוט כפי שתיארתי אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך מתח קבוע בשבילו. בדרך כלל למפסק לא מגיע ניוטראל ואין לך מאיפה לקחת ניוטראל - אלא את אתה מחבר את זה איפה שהוא בקופסה במקום למפסק

אבל שאלה אחרת, אתה לא יכול לקדוח דרך הקיר ולשים את המפסק בפנים ? או להשאיר אותו דולק קבוע ולשים מפסק משיכה במנורה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קדיחות לא באות בחשבון מבחינת אסתטיקה מה גם שכיבוי ע"י שלט עדיף מבחינתי.

המפסק שלי משולב עם שקע מה שאומר שמבחינת חוטים יש לי שם את כל מה שנדרש נכון?

מה לגבי טיב המוצר יכולות להיווצר בעיות?

אגב,

תודה עד כה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יכול לקדוח בקו ישר מהמפסק הקיים דרך הקיר לא יראו כלום - המפסק השני יעמוד בדיוק על החור

אם השקע עובד אז כן,יש לך את כל מה שאתה צריך. אבל עדיין תצתרך להחביא את המודול הזה איפה שהוא, עכשו זה יהיה יותר מסובך בקטע של אסתטיקה

טיב המוצר - יכולות להיות בעיות, בין היתר מכיוון שהואאלקטרוני יכול לקרות שהוא יישרף במקרה של קפיצת מתח וכו. גם תלוי יזה רכיב מיתוג יש שם ואיזה סוג מנורה יש לך - מיתוג אלקטרוני ופלורסצנט אם צוק או מאוורר תקרה לא מתאימים אח לשני, מיתוג אלקטרוני ופלורסצנט קומפקטית יכולים לגרום לה לעשות פלאשים קטנים אחת לכמה זמן (רואים את זה בחושך). מיתוג מכאני עובד טוב אם הכול (תבדוק םא כתוב בנתונים של השלך שאתהרוצה לקנות אם המיתוג שם הוא מכאני (על ידיי relay) או אלקטרוני (solid state)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ebay.com/itm/350637703670?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

זה המוצר.

לא מוצא שום אזכור לגבי סוג המיתוג, בחדר יש פלורסנט סטנדרטי ללא מאוורר או תוספות מיוחדות.

אני מבין שהאדום והשחור הקרובים הם ל-220V קבוע והשחור העליון ביותר מחובר לאחד מהצבעים שאבחר שכמובן מחוברים במעגל עם חוטי הפלורסנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כתוב סוג המיתוג, אבל בכזה מחיר כנראה אלקטרוני (זול יותר ממכאני)

כתוב שהוא תומך בפלורסצנט, אבל..... לפלורסצנטים שנדלקים על ידיי סטרטר יש סיכוי גבוה יותר לשרוף בקרים אלקטרוניים (לפלורסצנטים אלקטוניים אין בעיה אם מעגל אלקטרוני)

מבחינת חיבור אני מקווה ש 2 החוטים השחורים מחוברים ביחד בפנים, כי אם הם לא אז אתה תצתרך לשנות חוטיםן נוספים בדרך למנורה או להוסיף ממסר חיצוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהרעיון מאחורי המוצר הזה הוא הפשטות שאמורה להיות ההרכבה שלו מה גם שהם מציינים שיש צורך בחיבור של שישה חוטים בלבד כדי להפעיל אותו.

הדיאגרמה של החוטים די ברורה אפילו לבור באלק' כמוני שאומרת שהשחור העליון מחובר עם כל אחד מהצבעים (על השלט 3 מספרים שונים להפעלה\כיבוי של שלושה מכשירים שונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שלא. הוא לא מחבר את השחור אם כל אחד מהצבעים אלא הוא מיועד שתחבר מנורות בין שחור לכל אחד מהצבעים

עכשו לך תדע מה יש בין השחורים בפנים - יכול להיות אפילו סתם current sense כלשהוא (לך תדע מה הם תיכננו שם.....) וכבר תהיה בעיה

הבעיה היא שאין לך 2 חוטים שהולכים רק למנורה. אחד מהחוטים של הנמנורה ()הניוטראל) מחובר ישירות לניוטראל של המתח כךשכיאלו אין לך מה לחבר לחוט השחור השני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחת קצת לסבך אותי. אני אמור כאילו לחבר את החוטים של המנורה במקום המפסק הקיים פשוט בין אחד הצבעים לשחור העליון וזה תוך הנחה שהחוטים השחורים מחוברים בפנים אחרת אני אאלץ לזנוח הכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקולט הזה יוצא מהנחה שיש לך מנורה 1 אז יש לך 4 חוטים : +- של החשמל ו +- של המנורה. כלומר 2 החוטים של המנורה מחוברים ישירות לקולט

אבל במציאות זה שונה : ה - של המנורה מחובר אם ה - של כל הבית "איפה שהוא" (בדרך כלל בקופסה מעל המפסק או מאחורי גוף התאורה), ובמפסק יש לך רק + שנכנס ו + שיוצא (מפסק רגיל אם 2 חוטים)

במקרה שלך שהמפסק הוא גם שקע יש לך 3 חוטים (חוץ מהאדמה של השקע) : +- של החשמל ו + של המנורה. ה - של המנורה עדיין מחובר ביחד אם ה - של הבית "איפה שהוא"

אם בקולט הזה 2 החוטים השחורים (ה -) מחוברים ביניהם בפנים אז זה אומר שמבחינתו ה - של המנורה וה - של כל הבית אמורים להיות מחוברים קבוע, ואתה מחבר ל - (היחיד שיש לך שם) את אחד מהחוטים השחורים (ולא מחבר כלום לשני)

אם הם לא אז יש בעיה : בלי למשוך חוטים נוספים דרך הקיר הקולט הזה לא יכול לשלוט ישירות במנורה. אם זה המצב תצתרך לחבר גם ריליי - הקולט ישלוט בריליי על ידיי 4 חוטים כמו שהוא מתוכנן, והריליי ישלוט במנורה על ידיי חיבור וניתוק של ה + בלבד כמו שהמפסק עושה עכשו. או שתצתרך לחפש קולט אחר שכן יכול לשלוט אם 3 חוטים ולא 4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ידע או רצון להתעסק עם ממסרים.

אני אגיע הביתה אפתח את הקופסא ואבדוק אם 2 החוטים השחורים מחוברים, בהנחה שכן השחור שצמוד לאדום מחובר ל-220V

והשחור החופשי מחובר במעגל עם הפלוס של המנורה אחד הצבעים וההמשך של החוט שאמור להגיע למנורה, עד לפה נכון תוך הנחה שה - מחובר "איפשהו" בקופסא שנמצאת ליד התקרה של החדר שלשם אין לי רצון להגיע, עד לפה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא

אם 2 השחורים מחוברים, אתה מחבר לאחד מהם את ה -, לחוט כניסת המתח את ה +, ואחד מהחוטים של המנורות הולך ל + של המנורה

אם 2 השחורים לא מחוברים, אתה מחבר את ה + ו - ל 2 החוטים של ה 240V, ומחבר ממסר קטן (כמה עשרות שקל מקסימום בכל חנות ציוד חשמל) לשחור השני ולאחת מהיציאות של המנורה. לצד השני של הממסר אתה מחבר את ה +הרשי וה + של המנורה

(השתמשתים אם + ו - להבנה בלבד, במציאות אין + ו - כי זה AC)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...