עזרה בקניית מצלמה DSLR ראשונה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בקניית מצלמה DSLR ראשונה

kokomoko

Recommended Posts

שלום לכל חברי הפורום

לאחר התלבטויות רבות לגבי DSLR ראשונה

החלטתי לרכוש ניקון 5100.

יש לי מספר שאלות לגבי העדשות ועוד נושאים.

1) בתור עדשה ראשונה, התלבטתי איזה קיט עדיף. נראה לי העדשה הזו: Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G

האם העדשה הזו מתאימה לצלם מתחיל? או שאולי אתם ממליצים על משהו אחר (העלות שלה בסביבות 1400 ש"ח)?

2) פעמים רבות אני מצלם בתנאי תאורה לא משהו. האם כדאי לרכוש עדשה יקרה יותר (ולוותר על העדשה משאלה 1) עם צמצם פתוח יותר (תקציב באזור ה 2000 ש"ח)? מישהו יכול להמליץ?

או שאולי כדאי להסתפק בעדשת פריים ולשכוח מפוקוס אוטומטי?

3) הבנתי שמומלץ לרכוש עם העדשה פילטר להגן עליה. איזה פילטר אתם ממליצים? משתמשים?

4)האם כדאי לדעתכם לעשות ביטוח למצלמה/עדשה?

תודה רבה לכל העונים

דוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוד שלום,

המצלמה שבחרת טובה מאוד,

אומנם אני לא ניקוניסט, אבל יצא לך לבדוק את ה650D של קאנון? (ותסלח לי שאני מחזיר אותך אחורה לשלב הדילמה).

אם יש התקדמות בתחום לאחרונה, זה בגלל המצלמה הזו. היא מציעה בנוסף פיקוס אוטומטי בוידאו, ומסך טאצ' מוצלח.

בנוגע לעדשות, גם אני הקשבתי למומחים לפני שקפצתי וחיפשתי עדשה אחרת.

אני בהחלט ממליץ לך להתחיל עם העדשת קיט של המצלמה, שהיא באמת אידיאלית לצלם מתחיל.

עם הזמן, אתה תרגיש בדיוק מה "חסר לך", ומה אתה רוצה בעדשה הבאה. כך גם אני מגבש כבר דעה לגבי העדשה הבאה שלי.

חבל להשקיע כסף כרגע על משהו שאולי לא באמת יתאים לך.

בנוגע לפילטר, אני משתמש בTIFFEN, יש הגורסים שפילטר הוא שטויות, מבחינת סינון הUV ושאר הדברים, אני שם אותו פשוט כדי להגן על העדשה מפני שריטות או מכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

היתה לי התלבטות רבה בנושא המצלמה. ניקון 5100 זה פשרה מסויימת. העלות שלה היא בסביבות 2000 ש"ח.

מה שהפך אותה למשתלמת מבחינתי. הקאנון 650 גם אופציה טובה אך הניקון קרצה לי יותר.

בנוסף היא עולה בסביבות 2650 ש"ח - יקרה יותר.

אני נוטה לקבל את עצתך. אני ארכוש כרגע רק את עדשת הקיט.

פשוט אני מעדיף להימנע מלהשתמש בפלאש או ISO גבוה. בכל אופן אמתין קצת עם העדשה השניה.

מה הדגם של הפילטר שאתה משתמש?

תודה

ולילה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שההשקעה הראשונית היא החשובה, וכדאי מאוד להתמקד בגוף.

עדשות זה דבר יחסית דינאמי שתוכל תמיד לשדרג ולקנות.

אני התפשרתי על העדשת קיט במקום ה18-135 כדי לקחת את ה650D ולא את ה600D.

אני לא מתחרט על זה לרגע.

לגבי הפילטר , אני לא כ"כ זוכר.

פילטר UV בסיסי, ללא מקטב או משהו בסגנון, צריך רק להקפיד שהקוטר יתאים לקוטר העדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל D5100 כן יש פיקוס אוטומטי בוידאו לעומת ה 5000 שהייתה לפניה שאין לה.

בעקרון ה 5000 מקבילה ל 90, וה 5100 מקבילה ל 7000, רק בלי המנוע פוקוס ועוד כמה דברים, אבל החיישן זהה.

לדעתי כן כדאי לקנות עדשה קצת יותר טובה מהעדשת קיט, שיש לה גם יותר טווח כמו ה 18-105 שדיברת עליה..

מהר מאד תגלה שחסר לך טווח, ותרצה לקנות עוד עדשה.

נכון שהעדשות עם הטווח הגדול הן פחות אכותיות, אבל לדעתי ומהנסיון האישי שלי בהתחלה אתה תרצה את הטווח הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שאולי כדאי להסתפק בעדשת פריים ולשכוח מפוקוס אוטומטי?

מי אמר שאין פוקוס אוטומטי בעדשת פריים ? פריים = אורך מוקד קבוע.

מה אתה מצלם בתנאי תאורה קשים ?

צריך להתאים פתרון לבעיה..

עדשה עם טוח זום מצומצם יותר, עם צמצם 2.8

זום כללי + פריים מהירה

עדשות ידניות..

יש אינסוף פתרונות. מה אתה צריך ?

ברוב שעות היום, ה 18-105 שימושית ביותר. היא בטח לא קניה שתתחרט עליה אם זה מה שמדאיג אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שאין פוקוס אוטומטי בעדשת פריים ? פריים = אורך מוקד קבוע.

מה אתה מצלם בתנאי תאורה קשים ?

צריך להתאים פתרון לבעיה..

1) תודה על התיקון. לא התבלבלתי בין המושגים. פשוט חשבתי על עדשת פריים הבאה, ומשום מה היה נדמה לי

שאי אפשר לבצע פוקוס אוטומטי עם הניקון.

http://www.erlich.co.il/ViewProduct.asp?src=zap&ID=686

2) חלק מהזמן אני מצלם בלילה (תאורת רחוב) וממש רוצה להימנע משימוש בפלאש.

התקציב הכללי שלי לעדשות עומד על כ 2000 ש"ח.

בגלל זה חשבתי ללכת על הקיט 18 - 105 (כ - 1400 ש"ח) ועדשת הפריים (כ 500 ש"ח).

אשמח לשמוע אם יש לך רעיון אחד?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם עדשת פריים כזו לא תוכל לעשות פוקוס אוטומטי כי ל 5100 אין מנוע פוקוס בגוף ולעדשה אין מנוע פוקוס.

עדשה כזו עם מנוע עולה כפול.. ויש לך את ה 35ממ שהיא יותר ישנה ועולה קצת פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תמיד יכול לקנות עדשות יד שניה, יש מציאות לפעמים.

לטמרון יש עדשה לניקון, 17-50, אמנם הטווח יותר קצר אבל הצמצם הוא 2.8 . יש לה כמה גרסאות, אני חושב שהגרסא החדשה פחות "טובה".

בכל מקרה, היא עולה כ 1600 חדשה, ויד שניה אתה יכול להשיג אותה אפילו ביותר זול, ובנוסף גם עדשת 70-300 יד שניה אתה יכול לקנות בעתיד, אם תרצה טווח או אפילו 70-200 אם של טמרון/ניקון.

יש הרבה קומבינציות שאפשר לעשות, אבל זה הרבה תלוי בך. בכסף, אם אתה מוכן לקנות ציוד יש שניה, ואופי הצלום כמובן.

אם עיקר הצילום הוא לילה, אז אולי באמת כדאי ללכת על עדשת פריים עם צמצם 1.8. מצד שני, היום עם החיישנים החדשים וכל המעבדי תמונה אפשר לצלם ב ISO גבוהה יחסית בלי הרבה רעשים.

כל עניין העדשות זה הרבה העדפה אישית. אני מכיר אנשים שמבחינתם אין הרבה הבדל בין 17-50 של ניקון ל 18-200 ולכן הם מעדיפים להסתובב כל הזמן עם 18-200 מבלי להחליף כל פעם עדשה. כל אחד מסתכל על זה בצורה שונה, וכל עד זה תחביב אולי באמת לא תראה את ההבדל הגדול בהתחלה בין עדשות.

אולי באמת 17-50 בשבילך להתחלה תהיה עדשה טובה. היא מתאימה לרב הסיטואציות היומיומיות, ומצד אחד היא תתן לך קצת טווח, ומצד שני צמצם יחסית פתוח, ואחרי שתתנסה ותתחיל לצלם אתה תבין לבד מה אתה צריך ומה חסר לך, ותוכל להשתדרג בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

17-50 של טמרון. אתה רוצה את הגרסה עם מנוע פנימי.

יש כזו עם מייצב רעידות וללא. עם - קצת פחות חדה.

היא פחות מהירה בפוקוס מה 18-105 לשיקולך איך זה משפיע על השימושיות עבורך בשעות היום..

ה50 AF לא כל כך רלוונטית. תצטערך לפקס ידנית - ב1.8 עם טבעת של עדשת AF זולה - צפה לשיעורי פגיעה במטרה נמוכים עד הסתמכות על המזל.

מה שכן תהיה לך מדידת אור.

אם הולכים על אופציה ידנית - אפשר לשקול כבר ידנית אמיתית ולוותר על מדידת האור לטובת מד מרחקים על העדשה וטבעת פוקוס נורמלית.

היתרונות - אחרי צבירת מיומנות - עדשה זולה ואיכותית ביותר, מצמצם 2.8 והלאה עבודה קלה.

החסרונות - מתחת ל2.8 לא קל אף פעם, לפעמים מעיק, נדרשת מיומנות בתפעול העדשה ובנוסף יש למדוד אור בצורה כלשהי (יש הרבה שיטות)

אם הכיוון הזה נראה לך, שאל עוד שאלות. אני עובד ככה לפעמים.

כנראה שהאופציה שתתאים לך יותר-

תוספת של 35/1.8 של ניקון על העדשה הראשית

היא תיתן לך עדשת נורמל ברחוב, שזה שימושי יותר ממה שה50ממ תיתן לך.

1.8 על פני ה2.8 של הטמרון נותן לך עוד סטופ ושליש.

היא קלה לנשיאה ככה שכיף להסתובב איתה ברחוב, זולה (750-800 יד 2) ולא רעה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א הכריזו על ה D7100 אז אם אתה לא עומד לקנות את המצלמה מחר, אולי אפשר יהיה לראות ירידת מחיר ל D7000 ואז תוכל להשתמש בעדשות ללא מנוע.. ואולי גם המחיר של ה 5100 ירד.

אני ממש חיכיתי ל 7100 אבל כבר לא יוצא לי לא לפני מאז שהתחלתי ללמוד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...