קנית כונן SSD למחשב שלי.. - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קנית כונן SSD למחשב שלי..

KingYes

Recommended Posts

קראתי המון מאמרים על אופטימזיה שלו עם המחשב.. ובאמת כדי גם לעיין בהם.

הנה גם אחד טוב:

http://lifehacker.com/5932009/the-complete-guide-to-solid+state-drives

אישית מרגישים הבדל מדהים. באמת שלבנתיים זה נראה ששווה את ההשקעה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא, אני לא עשיתי אוטמיזיה, מספיק לעשות 2 - 3 פעולות:

1. לבדוק שTRIM עובד - שזה הכי חשוב

2. superfetch/prefetch

ואם אתה ממש רוצה אז לבטל את הIndexing אבל אני לא ביטלתי, עשיתי רק את 1 ו-2.

כבר עומד איתו מעל חודש והכונן סכ"ה קרא\כתב 300 ג'יגה, ראיתי בבדיקות שאנשים לקחו את הכונן וקראו\כתוב איתו מעל 3 טרה ביממה והתוכנה עדין הראתה 100% חיים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות, לא "צריך" לעשות כלום.

לוודא שAHCI מופעל בביוס ולהתקין מערכת הפעלה מחדש (לא לעשות "הגירה"). זה הכל. בהנחה שמדובר על וינדוס 7 והלאה, כמובן...

אם אתה ממש קצר במקום אפשר להעביר pagefile לכונן המכני, ולהעביר את השיוך הלוגי של תיקיית Users של לכונן המכני. אבל גם זה לא חובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניהול זכרון המערכת יעיל יותר (ולוגית, נכון יותר) אם הpage file פעיל.

אין סיבה מהותית שבגללה הוא צריך לפעול - אבל אני אשאל אותך שאלה מהכיוון השני - האם יש סיבה שלא יפעל?

לגבי Users - כל דבר שנמצא על המכני ולא על הSSD יפעל לאט יותר.

בגלל זה אמרתי בפירוש:

אם אתה ממש קצר במקום אפשר להעביר pagefile לכונן המכני, ולהעביר את השיוך הלוגי של תיקיית Users של לכונן המכני. אבל גם זה לא חובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא pagefile, תהליכי איסוף הזבל (כן, כך הם נקראים garbage collectors) של מערכת ההפעלה שלך עובדים שעות נוספות והם נוטים להיות תהליכים כבדים יחסית של הקרנל. זה נכון ללא קשר לכמות הזכרון שיש לך - וגם ללא קשר לסוג מערכת ההפעלה אגב (אם כי ידוע שלינוקס יעיל יותר בניהול הזכרון בכל מובן ביחס לווינדוס).

צדק מי שאמר לך שעם יותר מ8GB, נכון להיום, אין צורך אמיתי בpagefile כי לא סביר שתנצל את כל הזכרון, אבל זה לא משנה את העובדה שהקרנל שלך וניהול הזכרון שלו יהיה פחות יעיל עד כדי-כך שהמחשב עלול להיות פחות "זריז" כשהרבה פועלות במקביל.

לוגית, הרבה יותר פשוט ומהיר כשצריך זכרון זמין לזרוק עמודי זכרון שבקושי משתמשים בהם לדיסק הקשיח - סוג של "שגר ושכח" - מאשר להתחיל לעבור על סגמנט סגמנט בזכרון ולבדוק מה בשימוש ומה לא בשביל למחוק...

בפועל, כנראה שלא תשים לב להבדל בכל מקרה, אז אנחנו חוזרים שוב לנקודה המקורית שלי - למה לא? יש סיבה שpagfile מופעל בברירת מחדל עבור ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב שטויות.

תן לווינדוס לנהל את זה אוטומטית וזהו, מה ההתעקשות לשנות ולערוך כל דבר?

ווינדוס 7 נבנה מהיסוד לנצל היטב כונני עם פונקציית TRIM. לא צריך להתעסק עם כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...