האם 2 מכשירים אלחוטיים באותו הצ'אנל יכולים לגרום לאיטיות? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם 2 מכשירים אלחוטיים באותו הצ'אנל יכולים לגרום לאיטיות?

Guarding angel

Recommended Posts

שלום לכולם,

ביומיים האחרונים החלה תופעה מוזרה מאוד,במחשב הנייח שמחובר בכ.ר שעבד ללא בעיה כלשהי

בצורה מושלמת.

ביומיים האחרונים יש לי איטיות בגלישה וזה קורה רק בנייח,בנייד שלי הכל עובד נפלא ובו מקבל מהירות 10/0.8

הבדיקות שנעשו :

*בדקתי צ'אנלים,הראוטר מוגדר על הגדרת צ'אנלים אוטומטית 40mhz + tx rate 300mbps

*בחיבור קווי הנייח מקבל 10/0.8 ללא בעיה כלשהי פינגים 1ms בתוך הרשת.

*בחיבור הנייח מקבל תוצאות רנדומליות של 3~5mbit הורדה פינגים ברשת הפנימית בין 1~8

וקפיצות מוזרות ל-1015ms מדי פעם.

*התקנתי AP בתצורת Repeater לממיר לוויני שמחובר לרשת,אך אינני רואה אותו ברשימת הרשתות

הוא יושב בצ'אנל 4,שמתי לב שהראוטר והמשדר יושבים באותו הצ'אנל,אינני יודע אם זה הגורם.

*שיניתי את הצ'אנל של הראוטר ל-13 שהוא המומלץ ביותר עפ"י ה-Wifi analyzer והמהירות חזרה לנורמל 10/0.8

האם הנתב והרפיטר שישבו באותו הצ'אנל גרמו לאיטיות הזו? מה עוד יכול לגרום לבעיה?

---------------

עריכה :

לאחר ששיניתי צ'אנל הרפיטר הפסיק לקלוט,הוא היה בצ'אנל 4 עם הנתב,כאשר החזרתי את הצ'אנל בנתב ל-4 הרפיטר חזר לעבוד.

האם יש דרך למנוע זאת? למה שהרפיטר יפסיק לעבוד לאחר שינוי צ'אנל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הAP משדר בצורה אלחוטית אז אתה חייב להחליף את התדר שלו לתדר שונה מהנתב כי הוא בהחלט יכול להתנגש,

אם אין לך צורך בגישה אלחוטית מה-AP אז תכבה את האלחוטי מההגדרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיניין הוא כשאני משנה צ'אנל הAP מפסיק לקבל תשדורת ומתנתק....

דבילי לחלוטין

הנתב וה-AP חייבים להיות באותו ערוץ אחרת הם לא יצליחו לדבר אחד עם השני. תבטל את העבודה בערוץ רחב (40Mhz) ותנסה לעבוד ללא הצפנה ותראה את הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי החלו תופעות מוזרות ברשת האלחוטית ביומיים האחרונים ולכן חיפשתי כרטיס רשת חזק יותר, בתקווה שזה יפתור את הבעיה.

עתה, כשנתקלתי בהודעה הזו שלך, נזכרתי במה שהיה במבצע "עופרת יצוקה", שהשלט הדו-כיווני של הרכב שלי החל "להשתגע", עד מהרה צצו כתבות רבות ברשת בנוגע לכך והובן שצה"ל משבש תדרים בכל הארץ.

זה הגיע למצב שאנשים לא יכלו לפתוח את שער החניה שלהם.

לא יכלו לפתוח את הרכב באמצעות השלט.

מוסכים של חשמל לרכב חגגו על זה למרות שלא עשו דבר ולא פתרו שום תקלה, השלטים לא עבדו לסירוגין בגלל השיבושים של צה"ל.

אני מקווה שאנחנו לא לפני איזה מלחמה ושוב משבשים עניינים באוויר.

כי הרשת שלי תמיד עבדה מצויין ורק ביומיים האחרונים החלו גם אצלי התופעות שתיארת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...