מדגם בחירות 2013 - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדגם בחירות 2013

yosda-boy

Recommended Posts

אנשים טיפשים(לא משכילים) מצביעים לביבי.

אנשים חכמים(משכילים) הם בדרך כלל גם עשירים יותר, ובדרך כלל מצביעים פחות כמו עדר כבשים שוטה לביבי ולימין בכלל.

לכול המתלהמים שיצוצו זה לא אומר שאם הצבעתם לביבי אתם טיפשים וזה לא אומר שביבי טיפש, זו פשוט עובדה.

הוא לא באמת שאל, רק רצה להצביע על כמה אבסורדי זה שמנסים למכור לנו בתקשורת כמה ש"ביבי טוב לעשירים" ,בזמן ש"משום מה" כל העשירים מעדיפים להצביע מרץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא יכולתי לנסח את זה בצורה טובה יותר.

תראה איזה ראיון עם אריה אלדד, יו"ר המפלגה הימנית הקיצונית ביותר, ותיווכח לדעת שהבנאדם גאון במלוא מובן המילה.

בגילי המופלג הגעתי למסקנה שלפוליטיקה אין קשר ל IQ כלל. יש גאונים ודבילים בשני הכיוונים. עמדה פוליטית יותר קשורה לאופי ולחינוך.

מה הקשר בין דברי לבין העובדה שפוליטקאי מהימין יכול להיות סופר גאון?

אפילו טרחתי וכתבתי "לכול המתלהמים שיצוצו זה לא אומר שאם הצבעתם לביבי אתם טיפשים וזה לא אומר שביבי טיפש, זו פשוט עובדה.", בדיוק בשביל אנשים כמוך וכמו גילומן.

זה עובדתית נכון ואתה יכול לבדוק את זה, תבדוק מה אחוזי הבגרות שלא נדבר על תארים מתקדמים של אוכלוסיות שבטבעם מצביעות לביבי ולימין ותראה שאני צודק.(בדוק אחוזים של אנשים שעברו 18 לא ילדים שעדיין בביה"ס).

זה לא קשור למי צודק ומי לא, ומי חושב שהוא מבין יותר ומי לא אלו פשוט הנתונים.

giloman- ראיה של ילד היא ממש לא המקרה הזה תשאל מצביע ימין טיפוסי למי אתה מצביע הוא יגיד לך "רקקק ביביייי" תשאל אותו למה ותקבל הסבר מופרך שהוא ההפך מהמציאות.

תשאל אותו מה הוא חושב על כך שהוא הפך לעני הרבה יותר בתקופה של ביבי בשלטון והוא יאשים בכלל את שטיניץ כי הוא לא קשור בכלל לביבי.

לא מדובר פה על ראיה מפוקחת של ילד, אם זו הייתה ראיה מפוקחת הוא היה מצביע ימינה יותר אפילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרקש התגובה שלך מסגירה אותך.

ביבי רע לכלכלה, ביבי עשה את כולנו עניים וכו'

לך, תחקור תבדוק ואולי תבין שביבי לא החמיר את המצב אלא מנסה לשפרו - זה כמו שאתה תאשים את אובמה במשבר הכלכלי שהוא ירש מבוש (דוגמא קצת בעייתית מכיוון שאובמה יכל לשפר את המצב ועושה דברים טיפשיים היום כמו הנרי פולסן כנגיד הפד רזרב כשהוא אחד האחראיים הישירים למשבר בתקופתו בוגולדמן סאקס)

התקשורת מאכילה אותך שקרים וטעים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוויכוח פה הוא לא אם ביבי אשם במצב הכלכלי או לא, למרות שאין לי בעיה להתנצח גם על זה.

הוויכוח הוא על כך שלטענתי מעוזי הליכוד(ביבי) הם לרוב ערים/עיירות נכשלות עם אוכלוסיה פחות משכילה או שאני מבלבל את המוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים טיפשים(לא משכילים) מצביעים לביבי.

אנשים חכמים(משכילים) הם בדרך כלל גם עשירים יותר, ובדרך כלל מצביעים פחות כמו עדר כבשים שוטה לביבי ולימין בכלל.

לכול המתלהמים שיצוצו זה לא אומר שאם הצבעתם לביבי אתם טיפשים וזה לא אומר שביבי טיפש, זו פשוט עובדה.

לא הצלחת לכסות את עצמך לגמרי מהמתלהמים.

אם עשיר מצביע למפלגה סוציאל דמוקרטית שרוצה להתעלק לו על החיים והכסף, לדעתי הוא דווקא אידיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נאמרו פה דברים מאוד נכונים ואני שמח לראות שאני לא היחיד שחושב ככה. הדוגמה שאומרת ששמאלנים הם "חנונים" ולכן תומכים בחלש היא נכונה לדעתי, וכל פעם שניסיתי בכל זאת לערער על נכונות הטענה הזאת הרגשתי שזה בלתי אפשרי.

אני לא יודע מה גרם לזה, אבל המיינסטרים הישראלי חושב שהוא משכיל גם כשהוא לא. אולי כי הם משווים עצמם ליוסי בובליל ושאר גיבורים (ש"הצליחו" בחיים למרות שהם דפוקים לגמרי) ואז הם מניחים שהם מעליהם. זה המיינסטרים שיצביע לעבודה וללפיד.

מדינה עם אנשים חסרי מודעות פוליטית וגרוע מכך, חסרי מודעות לעצמם. כל אחד שנותן איזה תירוץ לסיבת הצבעתו ללבני או ללפיד חושב שהוא מינימום גיבור האומה שעשה את המעשה הנכון היחיד. לאנשים מתנפח האגו מעצם העובדה שהם "הצביעו למשהו חדש" או "הצביעו למי שבאמת רוצה הסדר מדיני". העיקר שהם "זיינו" את ביבי ויכולים לכתוב לו איזה כתובת נאצה בעמוד ולקבל לייקים מכמה ילדי כאפות\ילדי מחאות שמצביעים לשלי כי היא מגניבה ומדברת בצורה שגורמת להם לאחדות (גם כן, איזה אחדות...שמבוססת על "התלכדות העניים, המסכנים, האפסים הלא מוצלחים" אל מול ה"עשירים החראות שלא נותנים לנו כסף!!".)

השמאל והשקר הסוציליסטי ניצחו בבחירות האלה, לצערי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביבי מנסה לשפר את הכלכלה?

כלכלה של מי?

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3560224,00.html

http://www.themarker.com/career/1.1629637

אתה מודע לתקציב הדת במדינה? אתה מודע לזה שיש לא מעט שלא עושים כלום ומרוויחים על חשבון המדינה כי "הם לומדים תורה".

אתה מודע לזה שבמדינות אחרות בעולם התקציב הוא הרבה הרבה יותר נמוך (גם כשהמדינה עצמה פי כמה וכמה גדולה יותר מישראל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודע לזה שאני לא רואה שמץ של סיבה לממן שירותי דת בכלל ? שיממנו מי שצריך אותם. אם לא יקחו ממני כסף לדברים מיותרים כאלה, יהיה לי יותר כסף לשלם מחיר מלא על דברים שאני כן צריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך להודעה שלך, לא אליך....

גם כאן יש בעיה : המדינה מממנת מסויים כזה ולא אחר. למה מי החליט שצריך לממן אותו ? זה דוגמה טובה : אם היה לי יותר כסף (ובמקרה שלי גם : אם כבלל היה לי עניין בספורט), הייתי הולך למשחקים ומשלם ולא חוסך כל שקל כדיי להמשיך להתקיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביבי מנסה לשפר את הכלכלה?

כלכלה של מי?

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3560224,00.html

http://www.themarker.com/career/1.1629637

אתה מודע לתקציב הדת במדינה? אתה מודע לזה שיש לא מעט שלא עושים כלום ומרוויחים על חשבון המדינה כי "הם לומדים תורה".

אתה מודע לזה שבמדינות אחרות בעולם התקציב הוא הרבה הרבה יותר נמוך (גם כשהמדינה עצמה פי כמה וכמה גדולה יותר מישראל).

מה עם לקרוא מעבר לכותרת?

בישראל כ-120 רבני ערים. הצעת שטייניץ-מרגי תחול רק על מי מהם שנבחרו לתפקידם החל בינואר 2006, ועל מי שייבחרו בעתיד. העלאת השכר תהיה פרוגרסיבית, כלומר רבנים שמרוויחים פחות ייהנו מתוספת שכר גדולה יותר באחוזים.

כלומר זו תוספת שכר לפחות ממאה ועשרים בני אדם. וזה כשהשכר שלהם קוצץ ב- 2005. את התוספת הגדולה יקבלו אלו שהשכר שלהם נמוך.

בקיצור: ביג-פאקינג-דיל. כשאתה בדיאטה, מותר לפעמים לאכול גלידת שמנת עם קצפת, אתה יודע.

אתה מודע לזה ששירותי דת הם משהו שחלק לא קטן מאוכלוסיית המדינה מצפה לקבל מהמדינה? הרבה יותר משמצפים לקבל סבסוד ל"הבימה", למשל אתה מודע לזה שיש המון אנשים בארץ, הרבה יותר מאשר יש תלמידי ישיבה, שמקבלים כסף על זה שהם יושבים בבית ולא עובדי ואפילו לא מחפשים עבודה?

מה לעזאזל הקשר?

קוראים לזה "אילוץ פוליטי". אתה רוצה ממשלה יציבה, כזו שלא תיפול כל יומיים. אתה צריך שותפים לקואליציה שלך בשביל זה. לחרדים יש קולות שהם מוכנים לתת. אלא מה, יש להם דרישות. הדרישות שלהם בהחלט נסבלות, במדינה שהתקציב השנתי שלה עובר את ה- 350 מיליארד ש"ח. אתה יכול כמובן להחליט שאתה בשום פנים ואופן לא נכנע לדרישות שלהם, אבל קח בחשבון שאז תקרה אחת משתי האפשרויות הבאות:

1. הצד השני כן יסכים להיכנע לדרישות האלו ואז הוא זה שיקים את הממשלה. החרדים עדיין יקבלו את כל מה שהם רוצים ובנוסף לכך, דברים אחרים שאתה מתנגד להם יקרו ודברים אחרים שאתה בעדם לא יקרו. כלומר יהיה גרוע יותר.

2. הצד השני גם לא יסכים ואז לא לך ולא להם תהיה ממשלה ונלך לבחירות. זה עולה בערך 2.5 מיליארד ש"ח, שאחריהן נחזור בדיוק לנקודת ההתחלה - או שאתה נכנע לחרדים, או שיש שתי אפשרויות... כלומר גם זה גרוע יותר.

בחירה ברע במיעוטו היא אמנם בחירה ברע, אבל עדיין טובה יותר ברע במירבו. נאמר שאתה צריך חו"ח לבחור בין לאבד את יד ימין לבין לבין מוות ואתה בוחר לאבד את יד ימין. זו בחירה רעה, הרי תסכים איתי שלאבד יד זה לא דבר טוב. אבל האלטרנטיבה היחידה גרועה יותר. אז מה, אתה אידיוט שבוחר באפשרות רעה? מה פתאום. מבין האפשרויות שהיו לך, בחרת בטובה יותר.

אגב, הממשלה היוצאת לא העלתה רק את שכר רבני הערים, היא העלתה בצורה משמעותית גם את שכר המורים (יותר ממאה אלף איש), שכר הרופאים (באזור ה- 25K איש), שכר האחיות (באזור ה- 35K), עובדים סוציאליים (יותר מ- 10K), שוטרי סיור (אין לי מושג כמה) ולמרבה הצער גם עובדי הנמלים והרכבת. לתוספות שכר נמוכות זכו כלל העובדים במגזר הציבורי (מאות אלפים), כולל הקבוצות שהזכרתי קודם. כל אחת מהתוספות האלו עלתה מדינה בכמה סדרי גודל יותר מהעלאת שכר רבני הערים. למעש, זו אחת מהסיבות העיקריות לגרעון התקציבי הגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדר על זה שגרוע ? אם כן, למה כל כך הרבה אנשים בחרו במפלגות שבפועל רק תקעו אותנו בלי אפשרות להקים ממשלה יציבה תחת ביבי ולזרוק החוצה בלי להסתכל את כל מי שיש לו דרישות בתחום הדת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...