צריך עזרה בבחירת מערכת אל פסק - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבחירת מערכת אל פסק

Liran_a

Recommended Posts

המחשב שלי:

Intel 2 Quad Q6600

Gigabyte P35-DS3L

RAM -2 SDRAM 4GB

SAPPHIRE HD 7770 Ghz Edition 1GB GDDR5 128Bit

Antec VP450 450Wat

מסך Mag 22'

בתכנון לעשות OC למעבד ולכרטיס מסך. (רכשתי גם קירור ]ThermalRight Ultra-120 Socket

יש בעיה כלשהי בבית שאנחנו כרגע לא מצליחים לפתור. הפקק הראשי קופץ. לא ברורה הסיבה - אולי עומס (בגלל המזגנים והתנורים) או אולי משהו מקצר. בנתיים, אני רוצה לרכוש אל פסק אשר יתמוך במחשב לכמה דקות, כדי שאני יוכל לסגור אותו בצורה מסודרת.

אני מחפש משהו זול, שיחזיק מס' דקות, ושיוכל לתמוך במחשב המצויין למעלה.

[יש משהו כזה ב 300-400 ש"ח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פתרון - תבדוק מה מקצר, זה לא משהאו שאתה אמור להעביר איתו אפילו יום מיותר. קודם כל בגלל הסכנות של מערכת חשמל לא תקינה, ושנית כי מערכת חשמל כזאת יוצרת נחשולי מתח (קפץ הפקק כשהמזגן היה מופעל = נחשול לא קטן), וגם UPS לא בהכרח יצליח להגן מהם על המחשב

אם לא מצאת לאיזה מכשיר חשמל ספציפי זה קשור, כמה כיוונים כלליים :

חצי אוטומט ראשי קופץ

מערכת חשמל של בית אמורה להיות בנויה כשאחריי המפסק הראשי יש מפסקים נוספים לכל חלק של הבית - חדר או אזור בבית / מכשיר חשמל ספציפי. אם קורה קצר, אמורים לקפוץ 2 מפסקים : הראשי והמקומי של אותו אזור. זה יתן כיוון. אם קופץ רק הראשי, זה אומר אחת מכמה אפשרויות :

1. הבעיה היא עומס יתר ולא קצר, אתם פשוט מפעילים יותר מידי דברים בו זמנית. סימן היכר נוסף למצב הזה : המפסק הראשי יכול להיות חם אחריי שהוא קפץ מעומס יתר - הוא לא יהיה חם אם הוא קופץ בגלל קצר. תחשב ותסכם את העומסים בבית שמופעלים וכך תדע בוודאות : למשל מזגן של 2 כוח סוס לוקח 2*750 = 1500W. את ה W מחלקים ל 240V כדיי למצוא כמה A הוא לוקח : 1500/240=6.25A. כל ה A ביחד לא אמור לעבור את הנתונים של המפסק הראשי (בדרך כלל 25/32/40). לא לשכוח דברים כמו מחשב (בדרך כלל 1-2A כולל כל הציוד ההיקפי) או מקרר (גם כן 1-2A)

2. המפסק "המקומי" של האיזור הבעייתי דפוק ולא קופץ. זה לא אמור לקרות, אבל כן קורה אם מפסקים של חברות מסוימות. נתקלתי בזה אם מפסקים ישנים מדגם מסויים - לא כתובה חברה, ידית שחורה בחלק העליון של המפסק, מתחתיה הנתונים כתובים על לוחית אלומיניום שקועה (ולא על הפלסטיק או על מדבקה)

3. המפסק הראשי עצמו דפוק וקופץ סתם (בזרם נמוך יותר מהמקס' שלו)

פחת קופץ

יכול להיות שיש קצר לאדמה (לא בהכרח קצר, יכול להיות דרך התנגדות) ויכול להיות (בסיכוי הרבה יותר נמוך) שהפחת עצמו דפוק

קודם כל יש מצב שיש קשר למזג אוויר ? אם כן תבדוק את מה שעומד בחוץ : מזגן, בוילר, תאורה וכדומה אם יש נזילות של מים לאיפה שלא אמורות להיות. בדרך כלל הקצר יקרה כשמשהוא מופעל אבל לא תמיד - במזגן למשל יש תמיד מתח קבוע ביחידה החיצונית (אם לא מכבים אותו על ידיי מפסק בשקע). בכולם (כולל בבוילר אם הוא מופעל על שעון) יש ניוטראל קבוע בחוץ, וגם הוא יכול להקפיץ את הפחת - גם כשהמכשיר מכובה

אם לא מצאת, תנסה להחליף את הפחת, תשמור את הפחת הישן

אם ממשיך לקפוץ, תחלק את המעגלים של הבית ל 2 פחתים ותראה איזה מהם קופץ. זה כבר מקטין ל 1/2 את כמות המעגלים שאחד מהם מקצר. עכשו תעביר כמה מעגלים ממנו לפחת "הטוב", ותראה איזה מהם קופץ. כך תדע איזה מעגל ספציפי גורם לו לקפוץ

אם אתהעדיין רוצה UPS תחשב ב http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp כמה המחשב לוקח ותחזור לכאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...