צריך עזרה באיתור סיבה לקריסות ותקלות במחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה באיתור סיבה לקריסות ותקלות במחשב

Liran_a

Recommended Posts

קודם כל, מצטער על אורך ההודעה. הוספתי קצת הדגשות בשביל לעשות קצת סדר בדברים.

מפרט המחשב:

http://up360.siz.co.il/up1/mkjz3ijn4bcn.jpg

הקדמה

לפני כחודש וחצי החלטתי לנסות את WINDOWS 8. התקנתי את המערכת, ובמהלך ההתקנה התבצעה שגיאה כלשהי, ולאחר ההתקנה

המערכת קרסה בכל פעם שהעמסתי עליה קצת חלונות, סרטים, מוזיקה וכ"ו. (בFAR CRY 2 המערכת היתה קורסת לאחר מס' דקות).

בנוסף, באחד המחיצות נוצרו תיקיות עם שמות מוזרים, שלא היה ניתן לגשת אליהם או למחוק אותם - לחיצה על התיקייה הייתה מציגה הודעת שגיאה.

אחרי שהתייאשתי מהקריסות ומהאיטיות, ולא ראיתי שדרוג משמעותי במערכת החדשה, החלטתי לפרמט הכל ולחזור ל WIN 7 הישן והטוב. (כל המידע החשוב כבר מגובה על HD נייד)

הבעיה

המחשב קורס בשעת מעמס. ללא הודעת שגיאה כלשהי - פשוט עושה ריסט לעצמו.

בדיקות

מעבד:

ביצעתי בדיקת עומס למעבד עם OCCT, ועצרתי את הבדיקה אחרי שעה וחצי שלא נרשמו תקלות. (טמפ' 60-70 בעומס).

הארד דיסק:

בתוכנה HDDLife Pro הדיסק הקשיח נראה במצב טוב:

88%health status

100%performance

הדיסק קשיח הוא: WD5000AAKS-65YGA0

מחובר בחיבור SATA

לפני ההתקנה של Win 7 ביצעתי פרמוט מלא ואחרי ההתקנה ביצעתי סריקת שגיאות ארוכה כולל סריקת סקטורים פגומים לשני המחיצות (הכונן מחולק למחיצה בת 70GB שאני מתקין בה את מערכת ההפעלה, ועוד מחיצה עם שאר נפח הכונן, להורדות משחקים וכ"ו.

פתחתי גם את המארז וחיפשתי נתקים כלשהם, ולא מצאתי משהו מנותק או רופף.

המחשב מקורר בצורה סבירה - #קירור של למעבד #מאוורר 12 למארז #מאוורר רגיל לדיסק הקשיח #מאוורר מקורי לכרטיס מסך GT520

בעיה נוספת - התקנת אובנטו\קובונטו:

אני לא יודע אם הבעיה הזאת קשורה לבעיה המרכזית, אך כשאני מריץ דיסק של אובנטו 64 או 32, המסך נתקע על שחור עם קו תחתון מהבהב בפינה השמאלית למעלה.

אם אני מנסה להתקין קובונטו, המערכת עולה ב LIVE אבל כשאני מתחיל את ההתקנה ומגיע לאיזור "חלוקת מחיצות" לא מופיע שום כונן קשיח או מחיצות, כך שאי אפשר להמשיך בהתקנה.

מה דעתכם ? איך אני מאתר את הבעיה ?

האם לדעתכם זה דיסק קשיח ? ? או אולי אפילו הספק כוח ?

אני ישמח אם תוכלו להדריך אותי איך להריץ בדיקות אשר יעזרו לי לאתר את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...