הדיסק קשיח מתכבה שאני לא משתמש בו, משהו מוזר - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיסק קשיח מתכבה שאני לא משתמש בו, משהו מוזר

OhayoNB

Recommended Posts

שלום,

קניתי לפני שבועיים בערך מחשב חדש, ולקחתי את הדיסק קשיח מהישן (אפשר לראות את הדגם במפרט המחשב בצד ימין), והוספתי למפרט גם .

שאני משחק במשחק שמותקן על ה- הרבה זמן ואז יוצא ממנו ורוצה להיכנס לדיסק הקשיח הרגיל המחשב נתקע כזה ובו זמנית אני שומע מהמארז פעולת הדלקה של הדיסק קשיח שבסופה נשמע מין טיק קטן כזה ואז אני יכול להשתמש בדיסק הקשיח.

אני לא מכיר את התופעה אבל מהיגיון אני חושב שכשאני לא משתמש בו הוא נכבה אוטומתית, או שזה בעיה אין לי מושג, אבל בכל מקרה יש לי 2 שאלות על זה:

1. האם זה בסדר שזה ככה ?

2. שהכונן לא נמצא בשימוש, כלומר אני גולש באינטרנט או משחק משחק שלא מותקן עליו אלא על ה- הוא נכבה, ואז שאני רוצה לכבות את המחשב אני לוחץ על Shut Down והוא שוב את פעולת ההדלקה (אני שומע את זה מהמארז) ואז שהדיסק הקשיח נדלק ומתחיל לפעול (ששומעים את הטיק הזה) רק אז המחשב מתכבה, אבל הוא נדלק וישר המחשב נכבה (כנראה כי הוא שומר דברים אחרונים עליו), האם זה תקין ?

תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שאני לוחץ ב- על Shut Down הוא פעולת הדלקה וישר נכבה המחשב, זה לא עושה לו נזק בטוח ?

אני דואג כי הוא עושה את זה כמה פעמים ביום, זה בסדר שהוא ככה נדלק ונכבה במיליון אחוז ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההרדיסק נכבה אחרי זמן מה של חוסר שימוש בגלל:

1) הגדרות חיסכון בחשמל בביוס/וינדוס.

2) מנגנון חיסכון בהרדיסק עצמו.

בעיקרון לא אמורה להיות עם זה בעיה.

אם בכל זאת אתה לא מעוניין שזה יקרה כי מעצבן אותך לחכות כמה שניות להרדיסק שידלק, אתה יכול לבטל את האפשרות.

הסיבה שההרדיסק נדלק בזמן כיבוי היא סביר להניח קשורה לפעילות מסוימת של תוכנה/וינדוס שמתבצעת על ההרדיסק ספציפית או על כל הכוננים בתהליך הכיבוי.

אולי האנטיוירוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...