האם צריך להוסיף דיודות למודול ממסרים הזה? - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם צריך להוסיף דיודות למודול ממסרים הזה?

card

Recommended Posts

הבעיה, שהמעגל שהם אמורים לשלוט עליו, הוא מעגל שאין לי עליו המון מידע.

(המעגל של המיטה)

וזה גם לא משהו שהייתי רוצה לפרק..

אז אני מניח שזה אומר שנישאר עם ממסרים רגילים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

דרך אגב

האם יש במקרה OptoCoupler שהוא לא מבוסס טרנזיסטור, אלא מבוסס התנגדות?

כך ששני רגלי היציאה שלו, הן או התנגדות ששואפת לאינסוף, או התנגדות שואפת לאפס.

ודבר נוסף,

הסט של השני ממסרים, כולל 3 מגעים פר ממסר:

2ntdxg5.jpg

לעומת זאת הסט של הארבעה ממסרים, כולל 4 מגעים פר ממסר:

1zf79u.jpg

התווספה רגל GND.. איך היא קשורה בדיוק??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לעשות OC מכל מקור אור וקולט אור. כמה שילובים למשל :

מנורת ניאון קטנה + תא פוטו אלקטרי (מנורת ואקום)

מנורת פריקה + LDR

מנורת הלוגן + פס בימטאל שמתחמם וסוגר מגע

ממש לא חייב להיות LED ופוטו טרנזיסטור כמו בOC רגיל

תצפצף אם מולטימטר לאיפה ה GND הולך, אוליי הוא הולך לאדמה של המתח הנמוך (שממנו הממסרים אמורים לעבוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לעשות OC מכל מקור אור וקולט אור. כמה שילובים למשל :

מנורת ניאון קטנה + תא פוטו אלקטרי (מנורת ואקום)

מנורת פריקה + LDR

מנורת הלוגן + פס בימטאל שמתחמם וסוגר מגע

ממש לא חייב להיות LED ופוטו טרנזיסטור כמו בOC רגיל

כן, הגיוני..

אבל יש רכיב כזה מוכן?

OptoCoupler שהוא לא מבוסס טרנזיסטור..

כך לא יהיו איתו את הבעיות שצריך להכיר את המעגל לפני שאפשר לחבר אותו

תצפצף אם מולטימטר לאיפה ה GND הולך, אוליי הוא הולך לאדמה של המתח הנמוך (שממנו הממסרים אמורים לעבוד)

כל הרעיון בממסרים, הוא בידוד מוחלט בין המעגל המפעיל למעגל המופעל..

כך שאם הם החליטו לשים כאן אדמה משותפת, זה ממש תכנון מוזר ב-סט של ה-4 ממסרים..

(זה מצטרף לעוד הרבה בעיות שיש לסט של ה-4)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש במקרה OptoCoupler שהוא לא מבוסס טרנזיסטור, אלא מבוסס התנגדות?

כך ששני רגלי היציאה שלו, הן או התנגדות ששואפת לאינסוף, או התנגדות שואפת לאפס.

המצמדים מבוססים על טרנזיסטור כזה או אחר במוצא. כמובן שיש לך LDR (נגד תלוי אור) שאפשר לבודד איתו את המעגל אבל אני לא רואה סיבה לכך.

אם אתה מסתכל על "ההתנגדות" של הקולקטור בטרנזיסטור (אגדיר את ההתנגדות הזאת בתור היחס בין המתח והזרם בקולקטור) כאשר הטרנזיסטור ברוויה זורם כמה זרם שמתאפשר אז ההתנגדות נמוכה. אם הטרנזיסטור בקטעון לא זורם זרם כלל (פרט אולי לזרם זליגה לא משמעותי) ולכן ההתנגדות גדולה מאוד.

יש הפרדה מלאה בין מעגל השליטה שלך (בקר) והמתח הגבוה שתחבר לממסר. אם אין מצמד אופטי (Opto Coupler) אז אין הפרדה בין המתח שליטה שלך למתח שממתג את הסליל בממסר כך עדיין יש הפרדה מלאה בין מתח הפיקוד למתח הגבוה שאתה ממתג עם הממסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי mike..

תודה.

השאלה שלי לגבי OptoCoupler מבוסס התנגדות הייתה כדי להשתמש בו בלי להשתמש בממסר,

כלומר שהוא יעשה את כל העבודה..

תקרא לזה סוג של solid state relay..

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמו שהסברתי לך, אפשר להסתכל על "ההתנגדות" בקולקטור של טרנזיסטור ולומר שהיא נעה בן התנגדות גבוה להתנגדות נמוכה.

לכן בעיקרון אפשר במקום הממסרים לחבר טרנזיסטור יחיד אם מדובר במתח DC שאתה יודע את כיוונו (טרנזיסטור הוא חד כיווני בעקרון).

SSR זה בעצם מבודד אופטי שדוחף כמה טרנזיסטורים שעושים בדיוק את זה (טרנזיסטור לכל כיוון או משהו כך שזה מתאים גם לAC).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל OC מבוסס התנגדות יש בעיה נוספת : ההספק שייפול עליו אם הוא נמצא "באמצע" מבחינת התנגדות - למשל אם המנורה בצד השני של ה OC מאירה עליו חלש. אתה יכול לקבל הספק של עשרות ואטים במצב כזה - לא משהוא שציפ קטן יכול להחזיק. לממסר יש 2 מצבים פשוטים on ו off, אם אתה רוצה 2 מצבים כאלה אם OC אתה חייב "סיליקון" (או מגעים מכאניים, אבל אז זה ממסר)

האדמה הזאת לא נראית לי מחוברת למגעים של הממסר, כך שעדיין המגעים "צפים". אם זה האדמה של המתח הנמוך, היא נמצאת שם כדיי לתת לך אפשרות לחבר אליו אדמה מה 240V כדיי להגן על מעגל המתח הנמוך - אם הכרטיס נפרץ, הזרם של הקצר יזרום אליה ויפיל מיידית את החצי אוטומט/פחת ויהיה פחות סיכוי לנזק למעגל שנותן את המתח לכרטיס / סיכוי להתחשמלות

אם אתה רוצה SSR ל מתח וזרם גבוה יש כאלה, בכללי זה פשוט שילוב כזה או אחר של מבודד אופטי ו IGBT/SCR/וכו. רוצה את אותו דבר ב AC והרכיב לא מאפשר - תוסיף עליו 4 דיודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל OC מבוסס התנגדות יש בעיה נוספת : ההספק שייפול עליו אם הוא נמצא "באמצע" מבחינת התנגדות - למשל אם המנורה בצד השני של ה OC מאירה עליו חלש. אתה יכול לקבל הספק של עשרות ואטים במצב כזה - לא משהוא שציפ קטן יכול להחזיק. לממסר יש 2 מצבים פשוטים on ו off

זהו, התכוונתי שה-OC יהיה בינארי..

ולא רציף..

ואז זה מתחבר לדבר הבא שכתבת:

אם אתה רוצה 2 מצבים כאלה אם OC אתה חייב "סיליקון" (או מגעים מכאניים, אבל אז זה ממסר)

אז בעצם טרנזיסטור עושה את מה שאני מבקש..

מה בעצם ה"ידע" שאני צריך על המעגל המופעל, כשאני משתמש בטרנזיסטור?

רק כיוון הזרם זה הכל?

כי אם כך זה בסדר..

אבל פעם כשדיברתם על זה זה נשמע שצריך לדעת יותר על המעגל המופעל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתח, זרם, ו "תכונות רעות" כמו השראות (מכות מתח גבוה בזמן ניתוק), זרם הפעלה גבוה וכדומה

ממסר מכאני מסתדר טוב אם רוב הדברים האלה ולכן הוא הבחירה הטובה ביותר לעומסים בעייתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...