YNET: קלגסית בצבא הכיבוש רצחה רועה צאן פלסטיני עיוור - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

YNET: קלגסית בצבא הכיבוש רצחה רועה צאן פלסטיני עיוור

Yossarian22

Recommended Posts

טוב אז קצת הגזמתי בכותרת אבל ככה אני קורא את הכותרת שלהם.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4319232,00.html

חיילת מג"ב שהרגה פלסטיני...
כך סיפרה הלוחמת שירתה למוות בפלסטיני בן 17 בחברון

אם התקשורת הישראלית מסקרת בצורה כזאת מקרה שבו מחבל פלסטיני מגיע לעמדה של צה"ל שולף אקדח (גם אם לאחר מכן התברר שהוא דמה, באותו הרגע אי אפשר לדעת את זה ולקחת סיכונים שיהרג חייל) ומכוון אותו לראש של חייל צה"ל, איך אנחנו מצפים שזה יסוקר בתקשורת העולמית?! לפי YNET זה חיילת שהרגה פלסטיני בן 17 שלפי התיאור בכלל יכול להיות שהוא טייל ברחוב והיא סתם החליטה להכנס באבי אביו.

וחלק מהטוקבקים אפילו יותר מגוחכים:

רק מה, הילד הוא פלסטיני אז לאף אחד לא אכפת.

עוד ילמדו על הסיקור העיתונאי הבזוי הזה בספרי ההיסטוריה. טוב שהאינטרנט מתעד הכל, לא יוכלו להכחיש.

"הצלת את חיי"... כן באמת, עוד רגע היה נחנק מבליעת אקדח צעצוע.

אני כל כך מתבייש היום שהייתי "לוחם" בצבא הישראלי. פשוט מביך, כרואים מה הם עושים היום.

פשוט מגדלים פה דר של ילדים עם דם על הידיים

אקדח דמה ! סתם ילד שרצה לשחק ! לירות 3 כדורים ?!?! את פשוט רוצחת !

למרות שאני מניח שאלה ערבים שמתחבאים מאחורי כינויים בעברית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט מתבייש איך שהחיילים שלנו מתנהגים.

למה היא לא שאלה אותו אם האקדח אמיתי?

סתם לירות בלי סיבה?

פשוט לא יאומן מה שקורה פה.

כבר אי אפשר לגשת לחיילים במחסום ולהצמיד להם אקדח לראש בלי לחטוף כדור.

גזענות וכיבוש.

ממש רוע לב יש לחיילת הזאת.

לירות באדם מכוון אקדח רק בגלל שהוא ערבי.

אם הוא היה חייל שמכוון אותו לראש של ערבי היא גם היתה יורה בו?

הכיבוש משחית.

לא פלא שאחר כך נכנס לוחם חירות לבית של מתנחלים ורוצח תינוקות במיטתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות בפיתה, אתה הOP מבנה את המציאות שלך בדיוק כמו שאתה חושב שYNET מבנים את המציאות הפרטית שלהם מהעובדות בשטח. אז מה העובדות?

- הגיע נער, לא משנה כרגע הגיל המדוייק למחסום והתעמת עם השוטרים.

- בשלב כלשהוא הוא שלף אקדח וכיוון אותו מתוך כוונה לכאורה לירות.

- הלוחמת זיהתה סכנה מיידית, פתחה באש וירתה בו.

- הו מת מפצעיו, כלומר היא ירתה בו למוות.

- מאוחר יותר התברר שזה היה אקדח דמה.

אלה העובדות כמו שהן מוצגות בכתבה, מה אתה רוצה שיהיה כתוב? "לוחמת אמיצה ניטרלה מחבל חמוש באקדח דמה שחור ומפחיד?" זה אולי יהיה יותר מתאים בשביל זווית הראייה שלך, אבל זה לא דיווח עיתנאי אמין, שאמור להעביר עובדות נטו. מבחינתי, הלוחמת פעלה כשורה, מהרגע שהילד שלף חפץ דמוי אקדח שאין שום סיכוי להבדיל אותו מהדבר האמיתי בלי בדיקה מעמיקה= דמו היה בראשו. *אבל* זה לא הופך אותו אוטומטית למחבל. זה אפשרות סבירה, אבל המציאות היא לא רק שחור ולבן. אולי הוא היה חולה נפש? אולי סתם עם פיגור שכלי. מה שאני אומר, לא צריך להאשים ישר את השליח, במקרה הזה YNET, שאמנם ידועים כבעלי נטייה שמאלנית באופן כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שאתה הזוי? אם הוא לא נחשב מחבל אז למה הכותרת הראשית בידיעות אחרונות צועקת: "לוחמת מג"ב חיסלה מחבל"? אתמול הוא היה נער פלסטיני בן 17 והיום הוא הפך למחבל? אתמול זה היה עיוות של המציאות והיום זאת המציאות? יצאת חומוס באדיבות ידיעות אחרונות :|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותה מטרייה, אבל 2 כובעים שונים, למיטב ידיעתי העורכים של YNET וידיעות זה לא אותם אנשים. לדעתי, הכתסה בYNET יותר נכונה. אבל שוב, זה רק ליפ העובדות היבשות שפירטתי בפוסט הנ"ל.

.

תגיד לי אתה, נער שמגיע עם אקדח דמה יכול באמת להיחשב למחבל? בלי קשר להחלטה לירות, שציינתי שאני מגבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסיון יפה, אבל ההשוואה לא במקום.

בהנחה שאנחנו מדברים על אנשים רציונאליים שמבחינים ביחסי סיבה-תוצאה, אז שודד חמוש באקדח דמה יצפה שסביר להניח שהפקידה תבין את הרמז בלי לחשוב פעמיים ותתן לו את הכסף, הוא השיג את מבוקשו. לעומת זאת, מחבל "פרו"שהולך *להרוג* ומאיים על כוח של לוחמי מג"ב עם אקדח דמה, מה לדעתך הוא חושב שיקבל? הוא יקבל כדור בראש, וזה בדיוק מה שקרה. אזמה הוא חשב שהוא ישיג בזה? הפחיד כמה חיילים יהודים מנאייקים ואז אללה אכבר והוא כבר ידאג לכל השאר... כן, יש מחבלים כאלה אני מניח, אבל זה ללא ספק היוצא מהכלל.

.

אלא אם כן, הוא ניסה לחטוף חייל, אבל שוב, אפילו בשביל מחבל "חובבן" התוכנית והביצוע היו עלובים במיוחד. איפה אללה כשצריך אותו? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה. אתה החייל במג"ב עומד עם אקדח מכוון לך לרקה. אתה מוכן לקחת את הסיכוי שמדובר באקדח מזויף? או שאתה מעדיף את הסיכוי שירו בך על מנת להציל את החיים של המחבל שמכוון אליך אקדח?

מה זה רלוונטי בכלל שמדובר באקדח מזויף? תנסה להיכנס לכל שדה תעופה בעולם או לכל בנק עם אקדח גם אם הוא אקדח מים ונראה אם לא תקבל כדור.

גם אם מדברים על אנשים רציונלים שמבחינים ביחס סיבה ותוצאה, בנאדם שנכנס למוצב צבאי עם מתקן דמוי אקדח/סכין/מטען חבלה/מטול RPG/טנק, צריך לקחת בחשבון את הסיכוי (הגבוה) שירו בו. ולא, ירי לרגליים לא היה פותר את הבעיה שכן הוא לא היה מונע מהמחבל לירות בחייל במידה וזה היה אקדח אמיתי.

גם אם תבחן את העניין בראייה משפטית תגיע למסקנה זו. אפילו בג"צ הגיע למסקנה שבמקרים של "פצצה מתקתקת" ניתן לפגוע בערך כבוד האדם ולפגוע באדם שמהווה סכנה אפשרית לאדם אחר. אדם שמחזיק לראש חייל צה"ל לא נחשב סכנה אפשרית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסיון יפה, אבל ההשוואה לא במקום.

בהנחה שאנחנו מדברים על אנשים רציונאליים שמבחינים ביחסי סיבה-תוצאה, אז שודד חמוש באקדח דמה יצפה שסביר להניח שהפקידה תבין את הרמז בלי לחשוב פעמיים ותתן לו את הכסף, הוא השיג את מבוקשו. לעומת זאת, מחבל "פרו"שהולך *להרוג* ומאיים על כוח של לוחמי מג"ב עם אקדח דמה, מה לדעתך הוא חושב שיקבל? הוא יקבל כדור בראש, וזה בדיוק מה שקרה. אזמה הוא חשב שהוא ישיג בזה? הפחיד כמה חיילים יהודים מנאייקים ואז אללה אכבר והוא כבר ידאג לכל השאר... כן, יש מחבלים כאלה אני מניח, אבל זה ללא ספק היוצא מהכלל.

.

אלא אם כן, הוא ניסה לחטוף חייל, אבל שוב, אפילו בשביל מחבל "חובבן" התוכנית והביצוע היו עלובים במיוחד. איפה אללה כשצריך אותו? ::)

דווקא בחלק השני שלך קלעת יותר לכיוון. אם אין לך ואתה רוצה לעשות פיגוע מה עושים? אחד מהפתרונות האפשריים למקרה הזה הוא לאיים בנשק (או דמה שנראה כמו אמיתי) על מי שיש לו שיניח אותו או ימסור אותו והרי לך נשק. ולפי סרטונים שרואים ברשת רואים שהפקודות שחיילים מקבלים כל כך מוזרות שכבר יש יותר ויותר מקרים שבהם חיילים מעדיפים לא לירות אלא לברוח. אז אולי הסיכוי לא גבוהה אבל את אתה על סמים, או יותר גרוע, קוראן אז זה נשמע אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטווח הארוך אלה מצבים בלתי נמנעים

סין שולטת על אזורים שיש בהם בין היתר אוכלוסיה מוסלמית ואוכלוסיה בודהיסטית

אצל המוסלמים יש הכל, פיגועים אלימים ושהידים אבל אצל הבודהיסטים יש בינתיים רק מחאה בלתי אלימה, פוגעים בעצמם ולא באחרים.

סביר להניח שבסופו של דבר גם שם תהיה מחאה אלימה.

למצבים כאלה יש כמה פתרונות, בידוד (שלא יעיל אצלנו), מלחמה כוללת וגירוש המוני (פיתרון יעיל) או מתן עצמאות ופיצויים לנפגעים (גם עובד טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...