החלפת מצברים ל- UPS, התייעצות - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת מצברים ל- UPS, התייעצות

LazyCat

Recommended Posts

יש ברשותי UPS של Advice מהסדרה PRP, במקור הוא בא עם 2 מצברים 7Ah ואני שידרגתי אותו ל- 2 מצברים של 8.5Ah.

מה שנותן לי 1500VA/900W במקום 1200VA/720W במקור.

עכשיו שוב המצברים התעייפו (אחרי 3-4 שנים קשות), ואני מתקשה להביא לו שוב 2 מצברים של 8.5Ah כדי לשמור על ההספק הגבוה.

מצברי 7Ah אני יכול להביא.

המערכת שלי (כ- 490W מינימום, וכ- 540W במקסימום), ספק איכותי 620W (נצילות 80%), מסך כ- 70W (נתוני יצרן@בהירות מקסימלית, מוגדר על 50% בהירות), ועוד ראוטר של כ- 30W מקסימום.

לדעתי ההספק הנמוך של ה- UPS עם 2 מצברי 7Ah לא יחזיק אותה (אני צריך 5-10 דקות לכיבוי נורמלי, אציין שיש SSD), האם יש למישהו דעה אחרת ? האם יש מצב ש- UPS עם 720W יחזיק את המערכת ?

המפרט המלא של המחשב מימין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מקבל יותר W ממה שכתוב על ה UPS כי כל ה UPS (רכיבים אלקטרוניים וכו) עדיין בנוי להספק המקורי

התכנון של ה UPS הוא לכך שהרכיבים עובדים בעומס יתר ומה שמונע מהם להישרף זה שהסוללה נגמרת מהר יותר ממה שהם מתחממים

עכשו אם גדולה יותר + אתה מוסיף עומס, אתה מסכן את ה UPS (הרכיבים עובדים בעומס יתר גבוה יותר כי אתה העמסת אותם יותר). לא שבוודאות ה UPS יישרף וזה אבל אתה מגדיל את הסיכוי

אתה מקבל יתרון ממש (מבחינת הספק) רק אם מהתחלה הסוללות הגבילו את ה UPS נמוך יותר ממה שכתוב על ה UPS עצמו

לדעתי זה קצת יותר מידי בשביל ה UPS, אבל כבר יש לך אותו אז תשתמש (ותקווה שהמחשב לא יהיה בדיוק במאמץ מקס' מוחלט בזמן שה UPS על סוללה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, ההספק לא אמור להשתנות רק הזמן שה- UPS מחזיק ללא חיבור לחשמל. לא יודע על מה חשבתי.

זה המפרט של ה- UPS -

http://www.advice.co.il/data/files/spec%20partnerpro%20en.pdf

אצלי כבר יותר מ- 10 שנים, מחליף מצברים כל 3-4 שנים והוא עובד מצויין (עם המערכת הנוכחית כבר כ- 3 שנים). נראה שאני כנראה אחזור למצברי 7Ah. כל עוד הוא מצליח לכבות לי את המחשב בצורה מסודרת, אני לא אחליף אותו.

תודה על התשובה :xyxthumbs:

עריכה:

האם כדי להביא 2 מצברי 7Ah בכ- 160ש"ח לשניהם או 2 מצברי 8.5Ah בכ- 300ש"ח לשניהם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה לזה מעורבת והנה למה L

נשווה למשל את ה PRPC 650/850/1000 (אלה ההספקים היום ב PRPC של אדוויס)

אדוויס בכלל לא נותנים את התונים באתר שלהם, אבל הנתונים הם משהוא כמו :

360W ב 650VA

420W ב 850VA

600W ב 1000VA

900W ב 1500VA

(ה 850 גם חלש יותר ממה שניתן היה נחש לפי הכלל W = VA*0.6 כי אז ה 850 היה יוצא 510W וזה בטוח לא נכון. כנל ה 1500)

עכשו של 7 (הרגילה) מיועדת לזרם פריקה מקס' של 30A (יש pdf של נתונים של הסוללה, תיקח את הפינה של הטבלה)

30A * 12V = 360W

יעילות של ה UPS היא כ 90% לכן ביציאה של ה UPS של 7Ah נותנת 324W

מסקנות :

650VA=324W

850VA=324W

1000VA=600W

1500VA = 648W

כלומר רק ה 850 וה 1500 יקבלו שינוי ממשי ו "אמין" (עד כמה שניתן לצפות לאמינות מ UPS כזה) כתוצאה מהחלפת הסוללות למשהוא יותר טוב

עכשו הקטע הוא כזה : ניתן להעמיס 40A על של 30A ותוך כמה דקות לא יקרה כלום (על זה הם מתכננים את ה 650 ובמיוחד ה 850)

הבעיה היא ש : זה מקצר את אורך החיים של הסוללה (היא תישרף מהר יותר תחת עומס יתר) וזה מקטין את האמינות של הסוללה (נניח שיש לך לא חדשה, היא עדיין מחזיקה 20A אבל לא מחזיקה 40 - לכן יש תחום של רמת שחיקה של הסוללה שבו UPS של 2 עדיין יעבוד ו UPS של סוללה אחת יפיל את המחשב). וביחד זה מה שיוצר את ההבדל בין 1-2 שנים ו 3-4 שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...