תכנות - איך להתחיל? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכנות - איך להתחיל?

benor

Recommended Posts

בתיכון למדתי פסקל ומאוד שנאתי את זה ולא הסתדרתי עם זה כך שבסופו של דבר עזבתי את זה. אני רוצה לתת צ'אנס נוסף לעולם התכנות ולבדוק האם זה יכול להתאים לי. כרגע, אני מעדיף לנסות ללמוד לבד מאשר לקחת קורס.

מבחינה מתמטית - למדתי 3 יח' בביה"ס והתפיסה המתמטית שלי אף פעם לא הייתה מי יודע מה.

מאיזו שפה כדאי לי להתחיל? יש ספרים או חומר מומלץ בעברית?

יש לציין שעשיתי חיפוש בפורום ולא הצלחתי להגיע למסקנה חד-משמעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך ידע מתמטי כדי ללמוד לתכנת (צריך ידע מתמטי כדי ללמוד מדעי המחשב, ותחומים מסויימים בתכנות).

מבחינת שפת תכנות, קודם כל צריך לזכור ששפה היא רק כלי. המטרה שלך היא ללמוד לתכנת. לכן פחות חשוב איזו שפה תלמד, ויותר חשוב שתפנים את העקרונות התכנותיים, ככה שתוכל בהמשך גם ללמוד בקלות שפות חדשות.

אני אישית תמיד ממליץ על אחת משלוש שפות להתחיל מהן: #Java, C או Python.

שלושתן שפות קלות ללמידה שלא דורשות להתעסק עם יותר מדי "ג'יפה" של המערכת (מה שקורה ב-++C/C), עם ספריה סטנדרטית נרחבת שמספקת לך הרבה יכולות.

#C ו-Java די דומות, אז זה לא ממש משנה מי מהן תבחר. היתרון העיקרי של פייתון על פניהם הוא הפשטות - זו שפה קלה מאוד ללימוד, כללי תחביר פשוטים וגמישים, מה שמאפשר לך ללמוד את השפה עצמה מאוד מהר ולהתמקד בלימוד של הדברים היותר מעניינים בתכנות. מצד שני הגמישות הזו יכולה לגרום לטעויות הרבה יותר בקלות, ו-#C ו-Java ילמדו אותך עקרונות תכנות נכונים, מה שעדיף לדעתי למתכנת מתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי כדאי לך להתחיל עם C# מכיוון שאיתה תוכל לראות הכי הרבה תוצאות. (בהנחה שאתה רץ על סביבת Windows)

בעיקרון אין הבדל משמעותי בינה לבין Java, אבל סביבת Visual Studio היא הכי נוחה שיש, וערך מוסף קטן אך משמעותי הוא שכל תוכנה שתיצור יוצאת באופן אוטומטי לקובץ .exe שתוכל להריץ ולהפיץ בקלות.

מומלץ להתחיל עם או שתיים של Console Application, ומשם להתקדם מהר ל- Winforms והלאה. (WPF אם תרצה לעשות גם UI מעוצב)

ב- Winforms ו WPF למשל, יש ממש Designer שבו אתה ממש יכול לעצב את החלון, להציב כפתורים, ובקלות לקשר אותם לקוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...