אפשר לחבר ARDUINO NANO "הפוך" על מטריצה? (מבחינת קצר) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר לחבר ARDUINO NANO "הפוך" על מטריצה? (מבחינת קצר)

itaysp

Recommended Posts

שלום,

אני רוצה לחבר את ה ARDUINO NANO שלי על המטריצה, אבל הפוך (עם חיבורי ה ICSP נעוצים במטריצה).

אם אני אחבר את זה כך, אני יכול לחבר באופן שבו יהיה קצר בשורות של ה2, או בטורים של ה 3 (לשים את הארדואינו לאורך/לרוחב)

השאלה אם יכול להיגרם נזק אם מקצרים את החיבורים האלה, או שאין בעיה עם זה?

NanoFront.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עם זה בעיה.

אם אתה קצר את 3 הפינים אתה מקצר VCC לאדמה, לא מומלץ בכלל בלשון המעטה.

אם תחבר אותו כך שאתה מקצר 2 פינים בלבד (ב3 קבוצות) לא אמור להיגרם נזק לדעתי אבל אין סיכוי שתצליח להפעיל את הבקר עם הקצרים האלה (בעיקר בגלל ש ריסט מקוצר לאדמה).

מה המטרה שלשמה אתה רוצה לחבר את הבקר הפוך ?

פה יש "טריק" פשוט שאפשר לעשות בשביל לאפשר חיבור כזה, כמובן שזה מצריך להחליף את הHeader לאחד ארוך יותר ולעקם אותו בצורה לא סטנדרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחבר אותו הפוך מכיוון שאני רוצה להשתמש במטריצה אחת עבור כל הפרוייקט (כולל כל החיישנים והג'אמפרים)

אם אני שם את ה NANO באמצע מטריצה אחת קונה, 3/4 מהמטריצה תפוסה לי ואין לי מקום לכלום :/

אם אני מחבר את הNANO הפוך, אז פיסית המטריצה תפוסה אבל אני עדיין יכול להשתמש בג'אמפרים ולחבר חיישנים, ולהתחבר מצד שני ישירות לבקר ולא דרך המטריצה (אולי קצת עשיתי בלאגן בניסוח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יותר קל לקנות מטריצה גדולה יותר?

אם שתשאיר את הכרטיס באוויר, לפחות כך תראה את מספרי הרגליים.

או שתכניס את הכרטיס בצד של המטריצה, כך שרק שורה אחת תהיה בפנים והשניה באוויר. תצטרך לשים משהו מתחת למטריצה כדי שיהיה לך מספיק מקום כדי לחבר חוטים לשורת פינים השניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לשמור את הגודל כמה שיותר קטן, וכמה שיותר "ריבועוי". יש לי מטריצה יותר גדולה, אבל היא יותר ארוכה גם, וזה כבר הרבה יותר ממנה שאני צריך.

לחבר באמת את ה NANO בצד שחצי ממני בחוץ זאת אולי האופציה הכי "נורמלית".

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוון שאתה בענייני חסכון מקום,

אתה יכול לעשות טריק:

להפטר מה-pins שיש, ובמקומם להלחים Female:

break-away-header1.jpg

http://www.electrodragon.com/?product=break-away-header

אם תלחים אותם מעל הלוח של ה-Nano במקום מתחתיו,

תוכל בעצם לחבר לשם ישירות חוטים או רכיבים אפילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את ה NANO שלי במיוחד מולחם עם פינים כי לא רציתי להתעסק עם זה, אני עדיין לא ברמה של להלחים כזה דבר, אולי בעתיד :)

אולי אני אנסה לעטוף את הפינים של ה ICSP באיזה חומר מבודד.. יותר חשוב לי הפינים הפנויים במטריצה מאשר מקום פיזי.

אבל תודה בכל זאת :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל קצת כואב הלב למרות לא נראה לי שאני אשתמש בהם בקרוב או בכלל..

אבל עדין, בשביל פרוייקט קטן שגם ככה כנראה יפורק אחרי אחרי שאני אומר לעצמי "כל הכבוד" אחרי שהכל יעבוד כמו שרציתי.. כמו כל הפרוייקטים הקטנים האלה.. זה למטרת למידה, לא משהו קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...