המדריך לשמירת חיי כונן SSD, בתור כונן ראשי- כל מי שיודע משהו שיוסיף! ממש חשוב לי - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המדריך לשמירת חיי כונן SSD, בתור כונן ראשי- כל מי שיודע משהו שיוסיף! ממש חשוב לי

swg

Recommended Posts

נקודה נוספת למחשבה בנוסף למה שכבר נאמר: האם באמת נראה לך שבעוד יותר מ5 שנים תרצה להישאר תקוע עם הנפח המגוחך של 128GB לכונן מערכת?

ביטול הFETCH והSUPERFETCH: מוותר על שימוש בזיכרון לדברים שאולי תצטרך מתוך ההגיון שהטעינה מהSSD מהיר.

תוצאה: זמני תגובה איטיים יותר בהרצת תוכנות, וחיסכון של 0.000002 שנים לכונן.

רק להעיר: ביטול הsuperfetch לא יחסוך אפילו מיליונית שניה מחיי הSSD, כי זו תכונה שמשתמשת רק בקריאה מהכונן, בזמן שמה שמקצר את חיי הSSD זה דווקא כתיבה לכונן. ההיגיון היחידי שעמד מאחורי מי שהמליץ לבטל את הsuperfetch היה "כי לא צריך את זה", בלי שום קשר שמירה על אורך החיים של הכונן.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב לי להגיד כמה דברים:

1.אני שמח שהרבה אנשים משתתפים בדיון.

2.אני שמח לקרוא דעות שונות, בניגוד למה שחשבתי- זה תמיד טוב לפתוח את הראש.

3.אני חושב שלא רק שברתם לי, אישית, כמה מיתוסים, אלא לעוד אנשים אחרים.

4.טיפה פלפל בדיון, אף פעם לא מזיק.

גם אם הוא לא אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אלך עוד יותר רחוק ואנסח שני משפטים- תגידו לי אתם, המבינים אם הבנתי נכון:

אי אפשר לחסוך בחיי ה- מבלי לאבד, משמעותית, את התכונות החיוביות שלו.

---

אם כדאי ועדיף לעשות משהו שימנע טרטור ונפח אחסון מיותר מהכונן- זה(משפט ופירושו):

1.לבטל מצב שנה עמוקה = מפנה מקום.

2.ביטול מצב שחזור = מפנה מקום

3.לא לעשות איחוי - זה פחות שוחק אותו?

4.

הקטנת הזכרון הוירטואלי - שוב, מה זה עושה?

אני ארצה שמישהו יעשה רשימה, או פשוט ימשיך את ההרשימה שלי, של פעולה ומה היא עושה..

תודה!

שוב, אני מדבר על הפעולות שכן תורמות, אבל לא גורמות לאיבוד טיב הטכנולוגיה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.לא לעשות איחוי - זה פחות שוחק אותו?

איחוי מיועד לשיפור הביצועים של כוננים מכניים. בSSD הוא חסר תועלת לגמרי. גם אם מוסכם שאין טעם למנוע כתיבות לSSD כשיש בהן צורך, ברור שזה לא המצב כשהפעולה חסרת כל תועלת.

הקטנת הזיכרון הוירטואלי גם מפנה מקום. נעשה יותר הגיוני ואפילו חשוב כשיש לך הרבה זיכרון (למשל 16GB ומעלה) כי ככל שיש לך יותר , הוינדוס מקצה יותר וירטואלי, בזמן שהסיכוי שתצטרך אותו דווקא נמוך יותר. ככה יכול לצאת שיש לך 20 גיגה תפוסים בכונן בשביל כלום.

ועדיין הדבר הכי קריטי בשימוש בSSD לדעתי זה הפעלת AHCI בביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...