Moty_p mini project upgrade - disco lamp (The End) עדכון אחרי חצי שנה בערך - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Moty_p mini project upgrade - disco lamp (The End) עדכון אחרי חצי שנה בערך

Moty_p

Recommended Posts

תודה :) סוף סוף תגובה טובה של מישהוא חח..

עדכון 3:

המוצרים שהזמנתי מאיביי סוף סוף הגיעו.

הזמנתי לדים UV בצבע סגול, לדים UB בצבע וורוד,

6 פנסי לד לבן בשביל הזרועות הגמישות מברזל ומטען של איפון בשביל להחליף אותו עם המטען של הנוקיה הלא יציב וחלש.

כך זה נראה:

16.jpg

ה 8 זרועות שקניתי מהארץ עלו לי 150 ש"ח (כולל משלוח)!!

באיביי כל פנס כזה עולה דולר בודד חישוב קצר: 8*4= 32 ש"ח (אחם גנבים אחחםםםם)

הנה המטען של האייפון לפני הניתוח הפתוח:

17.jpg

בדיקת מתחים ויציבות:

18.jpg

למי שלא יודע איך נראה ניתוח לב פתוח לפי דעתי זה נראה משהוא כזה:

19.jpg

אחרי הוצאת הפורט של ה והתאמה אישית למעגל שלי ואחרי הלחמות:

20.jpg

הכניסה של ה DC זה בשביל לתת לי אופציה לחבר גם מתח של 12V ולא רק 5V מהמטען.

אחרי כל העבודה הקשה הנה בדיקה אם הכל עובד כמו שצריך:

21.jpg

כך זה נראה בחושך, הלד ה UV חלש, לכן אני לא יעשה בו שימוש והוא יהיה שם לביקורת.

22.jpg

אזהרה: על התחברו לחשמל כבלים בצורה כזאת חשופה ומסוכנת

עכשיו כל מה שנותר זה לקנות את המנורה עצמה ולראות איך להמשיך משם את הפרויקט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אחרי הרבה מאוד זמן שלא עדכנתי את הפוסט יש לי עדכון חדש ורציני

אבל נראה כאילו הפרויקט לא מעניין אותכם כי כמות התגובות ממש קטנה

לכן,

אני אמשיך לעדכן ולהוסיף חדשות (הפרויקט ממש בסיומו) אם תראו לי שזה באמת מענין אותכם

הודעה בפרטי או תגובה שלכם תעזור, במידה ולא יהיה תגובות לא אמשיך לעדכן ולא תדעו את התוצאה הסופית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד לדעת שיש מי שעוקב ואני לא משקיע סתם לשווא :)

תמיד כדאי לכתוב תגובות בפוסטים כאלה... גם אם הם סתם.. לדוגמה: "אהבתי" "נחמד" או משהוא כזה גם אם אין לכם חוות דעת רק כדי להראות משהוא לפותח התרד...

הנה העדכון החם כמו שהבטחתי:

קודם כל אני רוצה להסביר מה קרה בכל התקופה שהפרויקט נעצר

בזמן הזה, הסתובבתי בחנויות שונות (בזמנים שונים) כדי לקנות את המנורה עצמה עם הבית כמובן

וחיפשתי בדיוק את הדגם הספציפי כפי שמופיע בעמוד הראשון

ולא הצלתי למצוא כזו, לרוב היו מנורות כפולות שבשביל חדר זה יותר מידי אור והמחיר שלהם היה בשמיים (בסביבות 300 ש"ח)

אומרים שיש הנחות בסוף השנה? אז אומרים, חיפשתי ולא מצאתי, הכל היה יקר ולא היה את הדגם הזה בדיוק

גם באינטרנט לא הצלחתי למצוא בדיוק את אותו הדבר והיו לי חששות שאני אצתרך בסוף לקדוח חורים בעצמי עם הכלים שיש לי

כי לא עשיתי דבר כזה לפני מעולם, מניסיון קודם הייתי בטוח שהחורים שאני יעשה לא היו סימטרים

וסתם היה הולך לי כל הפרויקט לפח, הייתי מבזבז כסף על משהוא שבסופו של דבר אני לא אשתמש..

בנוסף שכמו כל דבר עם הזמן הכל נשכח, יש את השגרה המעצבנת העבודה והמטלות השונות הן בבית והן לחברים

גרמו לפרויקט לשבת קצת בצד...

אך כל זה שייך כבר לעבר מכיוון ששילשום במוצ"ש הלכתי לחנות

וקניתי את הפלורסנט הבאה עם הבית נחמד ופשוט למרות החששות שיש לי

24.jpg

28.jpg

נסו רק לדמיין את הבית ללא הסימנים לקדיחה כי הם מין הסתם לא היו שם שקניתי אותה :D

כך זה נראה אחרי שחשבתי מה אני יכול לעשות על מנת לסמן את הנקודות באופן מדיוק ישר וסימטרים

יצא טוב, ברוך ה' :silly:

לאחר מכן פתחתי את הבית מנורה כדי לראות מה הולך שם בחשמל והוספתי את ה"אלקטרוניקה" של הלדים

לוח PCB עם נגדים הם לחיבור ל 5 וולט והם לחיבור 12 וולט מחיבור DC לכל מקרה למה שאבחר

כך זה נראה:

26.jpg

כפי שאתם יכולים לראות הבית מספיק גדול כדי שלוח ה PCB הגדול יחסית של הלדים יכנס לשם

כל לד מחובר במקביל ולא בתור כדי שאם אחד ישרף השאר יעבדו ויהיה ניתן להחליף לד בקלות יחסית

השתמשתי בטפלון כדי לבודד את החיבור ה DC כדי שלא יהיה חלילה קצר כל שהוא בבית המנורה

בצד ימין נמצא המטען של איפון - מעגל אלקטרוני שנותן מתח DC 5V 1A יציב, והוא מספק את החשמל ללדים

(למקרה שלא עקבתם מתחילת התרד או שכחתם)

ואז הגעתי לבעיה הבאה:

הלוח של המטען לא תפוס עם שום בורד או משהוא שיתפוס אותו ובנוסף על כך גבו חשוף ומגע קטן שלו

עם גוף המנורה (שמחובר לארקה (אמור להיות בכל אופן אצלי במקרה בנקודה של המנורה אין ארקה אלה רק פזה ומינוס))

עלול ליצור קצר ולהרוס את הפרויקט..

חשבתי על זה עוד מתחילת הפרויקט ומראש כבר הזמנתי דבק דו צדדי של M3 חזק שידביק את הלוח לגוף תאורה

וכך גם ידביק אותו למקום וגם יבודד מוליכים, אבל זה לא סיפק אותי החלטתי לנקוט באמצאי בטיחות נוספים

לכן שברתי זכוכית וממנה לקחתי מספר שברים כדי שהלוח האלקטרוני ישב עליה, הדבקתי את הזכוכית לגוף התאורה ואת השאר כבר הבנתם

גם את השברים עצמם הדבקתי כדי לא להפצע וכדי שהשבר לא ישבר עוד יותר.. כך זה נראה:

25.jpg

מה שבאפור זה הדבק עצמו ללא הכיסוי שמגיע איתו באדום זה עם, ניתן לראות שעוד לא עשיתי שימוש בחתיחות אלו

בגלל שהם מיועדים ללוח הלדים, הלוח של המטען כבר מודבק

השלב הבא היה פשוט, לסדר שני מפסקים אחד למנורה עצמה ואחד רק ללדים

תמונה:

27.jpg

ועכשיו, עכשיו הגנו לשלבים האחרונים והקשים באמת.

הבורג היחידי שאיתו פותחים את הבית של המנורה (כדי להגיע לחשמל) הוא הקצה, זאת אומרת השפיץ, החוד שבדיוק שם אני צריך לחבר את הווב

כדי לתלות את כדור המראה, איאפשר לעשות לו חור ואיאפשר להדביק ברזל לברזל עם דבק חם או דבק מגע, זה פשוט לא יחזיק

לכן חייב לרתח את שני החלקים יחד, הגעתי למצב שאני חייב ללכת ואכן נעזרתי במסגרייה שתעזור לי לעשות כן

עשיתי כל מה שאפשר לעשות בבית חתחתי את הווב לגודל המתאים את הבורג השחזתי בקצה כדי לעשות משטח ישר לריתוח

תמונה:

29.jpg

בדיוק כך עם החלקים האלה הלכתי למסגרייה, שם עזרו לי לרתח את החלקים ופשוט חיברו אותם לחלק אחד ישר ויפה

שם גם מצאתי מקדח 6 או 5 בדיוק בגודל שהייתי צריך בשביל להמשיך ולעשות את החורים בבית המנורה בשביל הזרועות של הלדים

30.jpg

ואחרי יום קשה ומעייף נכנס לי גיץ או משהוא לעיין ועשה לי שריטה ששורפת לי עכשיו כך זה נראה:

23.jpg

3 זרועות קטנות ללדים שאמורים להאיר את התיקרה

ו 6 זרועות יותר ארוכות להאיר בצדדים לקירות של החדר

מה שנשאר עכשיו זה רק בחירה של לדים, יש 9 לדים בסה"כ וצריך לבחור באיזה צבעים יותר כדי להשתמש

השעה 3 בלילה מחר צריך לקום מוקדם לסיים את הפרויקט ולנקות את החדר משימה לא קלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מת על הקטע של הדבק דו צדדי זכוכית - ה "מגדל" הזה קצת גבוה מידי ואני לא יודע אם הוא ירצה להיתלש אם הזמן

ניתן לסגור אוו בתוך קופסה של ניסקו (יש כאלה שהם מאותו סוג כמו המפסק שלך) אבל זה צפוף ויכול להתחמם

אני הייתי עושה כמו בציור - שם 2טרמינלים אם מבודד פלסטיק מתחת, ביניהם תולה את המעגל באוויר על 4 חוטים (קשיחות בינונית - כמו של כבל cat5/cat7 מגולגל X2), ומחבר אם דבק דו צדדי בין המעגל לפלסטיק. כמו כן מנסה לשים את הדבק רק מתחת לצד מתח נמוך של המעגל, לך תדע אם הוא מתחיל להוליך קצת מתישהוא כשהוא מתייבש אחריי כמה שנים

סתם חוטים מולחמים למעגל כיאלו מספיקים אבל לנקודות ההלחמה של החוטים יש נטייה להיתלש מה PCB, אז העברה של החוט עד לאמצע דרך החור וגלגול מ 2 הצדדים יכול לעשות את זה אמין יותר

ותשים את המעגל רחוק מהשנאי של הפלורסצנט כי הוא מתחמם משמועתית ויכול לקצר את אורך החיים של המעגל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אם זה לא יחזיק אני לא יודע, מקווה שזה מספיק חזק, לא חסכתי בדבק בקטע הזה...

אם הדבק יהפוך להיות מוליך בהמשך אני בספק

גבוהה זה לא גבוהה מידי, אולי נראה ככה אבל השנאי יותר גבוהה ותופס כמעט את כל המקום

בכוונה הדבקתי את הדבק הדו צדדי לזכוכית ולא לפלסטיק כי אם יהיה שם יותר מידי חם לא יקרה כלום

אם הייתי משתמש בפלסטיק יש חשש שהפלסטיק ישרף או יתחיל להיות נוזלי שהוא בוער כמו שהיה בכולבוטק פעם...

ואיאפשר לקשור בכלל, פשוט אין לאין בגוף התאורה עצמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאי עצמו נמוך אבל יש את הסטרטר שעומד ביחד אם השקע שלו, זה אומר שיש שם לפחות 40ממ לגובה

מבחינת דליקות מבודד פלסטיק (מפלטיק כלשהוא כמו מאריזה שקופה של דברים של מחשב) לא נראה לי יותר גרוע מהדבק דו צדדי עצמו (שאתה אומר ששמת הרבה), כך שאני לא יודע מה אתה משיג בזה. חוצמזה, כל זה סגור בתוך גוף תאורה ממתכת - אם זה יחליט להישרף זה יישרף בפנים

מקום לחיבור בגוף תאורה - אתה קודח ומביג אם ברגים את 2 הטרמינלים שביניהם מחובר המעגל. בכל מקרה תצתך אותם, אחד כדיי לחבר אליו תא החוטים הנוספים מהתקרה, ואחד כדיי לחבר ממנו את כל הפיצול ללדים

אגב אתה מעביר בכל מקרהחוט נוסף בתוך תקרה (שליטה על הלדים), באותה מידה אתה יכול להעביר גם אדמה ולחבר לזה אדמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה טרמינלים? הכוונה לשוקולד (בשפת העם) הזה לחשמל במתח גבוהה עם ההברגה? :P

מבחינת דליקות וקצר חשמלי אני עושה מאמץ כדי שדבר שכזה לא יקרה בשום מצב חלילה

לכן השימוש בזכוכית, לא בשביל שחס וחלילה אני אחזור ולא יראה חדר אלה כדי שהפרויקט עצמו לא ישרף

אין מנוס להשתמש בדבק, (במידה ואני לא יעשה בסוף את מה שאתה מציע) מה הסיכוי שהדבק מתפקד כפלסטיק :smile1:

הרעיון עם החוטים נחמד, אבל הוא בעיתי כי הלדים עדיין לא מולחמים ללוח.. ואם אני ארצה להחליף איזה שהוא נגד שנהרס \ להוסיף לד זה יגביל אותי במקום ויהיה לי קשה לעבוד ככה

יכול להיות שלא ממש הבנתי את מה שאתה מציע..

בכל אופן.. אני הולך להשתמש בכבל חשמל בצורה שלא לפי התקן בשביל המפסקים, אחד בשביל המנורה ואחד בשביל הלדים

כבל הארקה הולך להיות מינוס למעשה יחד עם המינוס הכחול והפזה יהיה החום (מה נשתנה הלילה הזה ;) בכל זאת ערב פסח היום)

ויצא לצערי שאני צריך להחליף שוב את כל החוטי החשמל של הלדים (הכבל של בזק) בגלל שזה קצר מידי ואני צריך להאריך אותם ולהוסיף 20 סנטים לפחות

עדכון:

אחרי ריתוח הוו צבעתי אותו וחשבתי לנסות לצבוע גם את הזרועות של הלדים בלבן כדי שיהיה לבן אחיד

אבל הצביעה של הזרועות לא יצאו משהוא אז ויתרתי על הרעיון, הנה תמונה של הווב אחרי צבע בסיס וצבע לבן:

32.jpg

לאחר מכן לקחתי את המנורה שוב למסגרייה כדי לסגור את הסיפור, רציתי לרתח את הזרועות של הלדים לגוף התאורה אחרי שעשיתי את החורים לזרועות

אבל נאמר לי שזה לא אפשרי ואם אני יעשה את זה אז יהיה בפח של הגוף התאורה חורים בגלל שהריתוך חזק מידי

אז שאלתי מה ניתן לעשות ואמרו לי שיש דבק ממש חזק שהופך להיות קשה כברזל (דבק כימי), אמרתי סבבה ולקחתי אותו לנסות

מדובר בשני דבקים שצריך לערבב היטב לפני השימוש ולוקח לו כ 24 שעות להתקשה

אחרי פתיחה וערבוב של החומרים כך זה נראה:

31.jpg

ניגשתי למלאכה, יצקתי מסביב לכל זרוע ונתתי לזה להתייבש.. כמובן שבדקתי שהחורים של הזרועות לא נסתמו כדי להעביר מחדש חוטים

33.jpg

מקווה שזה יהיה מספיק חזק אם לא אצתרך למצוא פיתרון אחר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל החיבור שאני מציע מצוייר בציור כמה תגובות מעל. טרמינלים = שןוקולדים

את הנגדים לא ממש צריך לשים על מעגל, יש 2 אפשרויות :

תשים כל נגד בתוך הזרןע ביחד אם הלד

תשים כל נגד על החוטים שהולכים לזרוע (לייד הכניסה לזרוע) ותשים עליו שרינק. לך על האפשרות הזאת, אתה בכל מקרה מאריך את החוטים אז אתה יכול לשים את הנגדים ביניהם, לחבר את כל החוטים לאותה נקודה, ולקחת רק +.- ראשי למעגל של המטען

אם אתה רוצה מעגל, אפשות אחרת : תלחים לתוכו שורה של פינים, ותלביש עליה כבל floppy או ide. את הקצה השני של הכבל תפרק ותחבר לכל היציאות של הלדים

אתה לא צריך 2 מינוסים לגוף תאורה. המינוס (ניוטראל) יהיה משותף, אתה כן צריך פלוסים (פאזות) נפרדים ללדים ולפלורסצנט (למעשה גם כאן ניתן לקמבן אם פלוס אחד ומינוס אחד ואפילו לוותר על המעגל של המטען, אבל זה מחייב שהבידוד בתוך כל אחת מזרועות של הלים יהיה טובל 240V - וכנראה שהוא לא)

נניח שאתה מתכוון לנצל את חוט האדמה בתור הפלוס השני (כלומר מנתק אותו מאדמה ב 2 הצדדים ומחב אותו כפלוס), אבל מה, למפסק עצמו הולכים רק 2 חוטים - פלוס קבוע ופלוס שיוצא מהמםסק. אתה תצתרך למשוך חוט שלישי בין המפסק והקופסה, אז באותה מידה (ואם אותם כלים, שבכל מקרה יש לך...) אתה יכול למשוך חוט נוסף מהקופסה לגוף תאורה ואז זה יהיה בסדר לפי כל הכללים - מינוס, 2 פלוסים, ואדמה

כדיי שהפרוייקט עצמו לא יישרף - הוא מספיק מקומבן כמו שהוא...... ולך תדע, אוליי המטען הזה יחליט שב לו לפוצץ אץ הקבל ואין לך דרך לעשות הרבה נגד זה חוץ מלגרד את כל הדבק דו צדדי ולהתחיל לעבוד אם המלחם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לנגדים אני יודע אבל רציתי שזה יהיה ככה בכוונה שהנגדים היו על הלוח, בשביל היופי.. חוץ מזה עכשיו זה כבר מאוחר מידי

כי הלוח ה PCB של הנגדים כבר מוכן והכל מולחם לשם כמו שצריך כבר ממזמן

אני לא רוצה לוותר על המעגל של המטען הכל כבר מוכן ונבדק בשביל מה לעשות עוד סתם עבודה?

הרעיון עם הכבל ה IDE \ Floppy מצוין! ענק! אין לי אפילו בעיה להוציא את הפינים עם הפלסטיק עצמו מלוח אם ישן קומפלט כי יש לי

אז בדקתי אם אני יכול לעשות את זה והבעיה היחידה היא שהכבל קצר מידי!! באסה!!! אני צריך כבל באורך של מטר וחצי בערך

אם אני רוצה שהכבל ילך ישר ללדים והכבל הכי ארוך שיש לי זה 54 סנטים, אפילו לא מטר שלם.. חיפשתי אפילו באיביי כבל של מטר וחצי ולא מצאתי

למפסק עצמו הולכים 3 חוטים: מינוס ארקה ופלוס (כבל חשמל רגיל שהולך למפסק)

במפסק עצמו כפי שמופיע בתמונה יש שני חיבורי פלוס ושני חיבורי מינוס, עשו את זה כנראה במיוחד,

יש לו גם אפשרות להלביש מפסק אחד לשני, וזה מה שעשיתי, מכיר את הספקי כוח עם החיבור 20 פין ללוח אם

שנותנים לך אופציה להשתמש ב 24 פין? אתה בוחר לפי הלוח שלך אם להשתמש ב 20 או ב 24 לפי הצורך כל מה שאתה צריך לעשות

זה להלביש את ה4 פין הנוספים לקונקטור, כזה דבר בדיוק יש גם למפסק, עשו אותו במיוחד כדי למשוך מאחד לשני ולשלישי

לא ציינתי את זה בתרד עד עכשיו, מהמפסק הראשון אני לוקח רק מינוס למפסק השני וככה עם 3 חוטים אני למעשה מפצל ל 4 בתוך המפסק

לצערי אני לא יכול למשוך חוט נוסף מהקופסה לגוף תאורה

אני אצלם בשבילך את המפסק מבפנים ואת הכבל של הפלופי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את השיטה הזאת של המפסקים אני מכיר, זה התחיל ממפסקים של ניסקו והמשיך לכל החיקויים שלהם כמו IG וכו

למפסק הבנתי שפשוט חיברו אם כבל גמיש ויש בו כבר חוט לא מנוצל, אבל מה אם המנורה ? אתה רוצה לשנות את תפקיד חטוט האדמה לתפקיד של חוט מתח ? - לא ממליץ, אם אתה בכל זאת רוצה אז לפחות תדאג לבידוד אמין מסביב לקומבינה אם המטען

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן עשיתי ככה כי אין לי ברירה אין לי כבל עם שני חוטים כחולים ואחד חום או להפך, זה מחובר היטב בשוקולד

בקרוב העדכן את התרד הפרויקט 99% גמור :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...