obama 4 more years - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

obama 4 more years

OldNavyפלאפון

Recommended Posts

זה שהמחלה הגיעה מאפריקה לא אומר ש"שחורים" הביאו אותה מאפריקה, ולא אומר ששחורים הם אלה שהעבירו אותה לבני אדם. לומר דבר כזה זה גזענות נטו.

עובדה שהשחורים באמריקה עדיין במצב הרבה יותר גרוע מהלבנים. הם לא דורשים "פיצויים", הם דורשים העדפה מתקנת, ויש הבדל תהומי בין שני הדברים.

לא, אין הבדל. שני הדברים נובעים מאותה הדרישה - הכרתו של ציבור א' באשמה במצבו של ציבור ב', ובכך העברת האחריות לפתרון המצב של ציבור ב' לציבור א'.

יצא לי לראות, לא משנה כרגע באיזו מסגרת, דיון מעניין על העדפה מתקנת ספציפית, בכל מה שקשור לקבלה ללימודים אקדמיים בארה"ב. בדיון הזה הוזכר פרט מעניין: בתחילת המאה הקודמת (ועד שנות ה30) היתה אפליה נגד יהודים בקבלה לאוניברסיטאות, בפרט הרווארד היוקרתית שהנהיגה מכסה (נמוכה למדי) של יהודים. בנוסף, רוב היהודים היו אז דור ראשון-שני למהגרים מאירופה, רובם ככולם עניים מאוד במקור. האם יעלה על הדעת שכיום, כמאה שנים אחרי, יקום פעיל חברתי יהודי וידרוש העדפה מתקנת? לא. הוא גם לא יוכל להצדיקה כלכלית - מצבם הכלכלי של היהודים בארה"ב כיום טוב מהממוצע. מדוע, אם כן, ה"לבנים" נדרשים לקחת אחריות על מצבם, העגום עדיין גם 150 שנה לאחר ביטול העבדות וחצי יובל לאחר ביטול אחרוני החוקים הגזעניים בדרום, של השחורים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

א. אני רק אומר שכל עוד המגמה הזאת ממשיכה, ארה"ב תהיה עוינת לישראל. ברגע שארה"ב תיפול, תיפול.

ב. נו באמת זה שהוא נולד נוצרי זה לא אומר שהוא נוצרי, בדיוק כפי שכל אזרחי , הם לא באמת אזרחי .. ראיתי טרוריסטים (מוסלמים) פחות קיצוניים ממנו

ג. דרך צלחה.

א. זה לא מה שאמרת בהתחלה. עם זה אני יכול להסכים ברמה עקרונית, למרות שאני לא מסכים שזה מה שקורה בפועל. להזכירך, זה הנשיא שעזר לממן את כיפת ברזל. אז עוין? זה שהוא וביבי חלוקי דעות בהרבה נושאים זה לא אומר שארה"ב עויינת.

ב. זה שהחלטת שהוא מוסלמי לא אומר שהוא מוסלמי. תפסיק להתעסק בטפל.

ג. שמח שלא ניסית לגבות את האמירה האומללה ההיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האפליה והגזענות נגד היהודים בארה"ב היא כאין וכאפס לעומת האפליה והגזענות שהייתה נגד השחורים.

לא, אין הבדל. שני הדברים נובעים מאותה הדרישה - הכרתו של ציבור א' באשמה במצבו של ציבור ב', ובכך העברת האחריות לפתרון המצב של ציבור ב' לציבור א'.

כלומר, כל השחורים באפריקה אחראים על הבאת איידס לשאר העולם? give me a break. זה בדיוק כמו לדרוש מכל המוסלמים בארה"ב פיצויים על פיגועי התאומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמריקאים טיפשים. הבנאדם הולך להרוס להם את המדינה, ומה שקנה אותם זה "I saw a wonderful woman in Missouri. She asked me: "can you help me find a job?" And I told her: yes, I can. But I need your help".

גרוע מכך, היחסים בינינו יגיעו לשפל חסר תקדים. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האפליה והגזענות נגד היהודים בארה"ב היא כאין וכאפס לעומת האפליה והגזענות שהייתה נגד השחורים.

כלומר, כל השחורים באפריקה אחראים על הבאת איידס לשאר העולם? give me a break. זה בדיוק כמו לדרוש מכל המוסלמים בארה"ב פיצויים על פיגועי התאומים.

^

אחלה רעיון, זה עדיף על בנית מסגד במקום..

אוהוהו אתה זורק שטויות בלי לגבות. היהודים לתקופות סבלו לא פחות מהשחורים. כיום רוב השחורים היא אוכלוסיה נחשלת בגלל שהם לא מצליחים לצאת ממעגל העוני, הרבה מהם אגב מחשפים את הדרך הקלה החוצה ולא את הדרך הקשה. לראיה יש מספיק שחורים בעמודת מפחת בארה"ב שיצאו מהגטאות.

falcon

אמרתי ואני עדיין מאחורי זה שהמהגרים, השחורים והיהודים בוחרים בעיקר במפלגה הדמוקרטית. זה גם נכון לוגית.

בעוד שהיהודים והשחורים מהווים אוכלוסיה שלא גדלה בצורה משמעותית, אוכלוסית המהגרים גדלה משמעותית, ביחוד המהגרים הלא חוקיים.למהגר לא חוקי הרבה יותר קל לקבל אשרת שהיה בעת שיש מפלגה דמוקרטית. לילדים שלהם בכל מקרה תהיה אזרחות אמריקאית.

ברגע שיש במדינה מספיק בוחרי שמאל, האלקטורים ילכו לשמאל. אובאמה הוא נשיא חלש ושום דבר שתגיד לא ישנה את זה. כיפת הברזל היא בדיחה. הרי היא לא תיירט כל טיל וגם אם כן, לישראל את המשאבים לכסות הוצאות כאלו. לא צריכה להשקיע בהגנה אלא בתקיפה. לא פעם היה כתוב שאובמה לא רואה את כידידה. זה לא אומר שכל נשיא ימני יהיה טוב בהכרח לישראל. אבל אני חושב שרומני היה יכול לעזור לנו הרבה יותר מאשר אובמה.

אגב לא יעזור מה שתגיד, מבחינתי הוא מוסלמי לכל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוהוהו אתה זורק שטויות בלי לגבות. היהודים לתקופות סבלו לא פחות מהשחורים.

באמת? היהודים הועסקו בעבדות, ולאחר מכן בעבודות כפיים, במשך עשרות ומאות שנים?

ליהודים לא הייתה זכות בחירה, ולאחר מכן זכות בחירה חלקית בלבד?

כמה אלימות כלפי יהודים הייתה לעומת אלימות כלפי שחורים?

כמה פעמים שוטר עצר יהודי רק כי הוא נהג במכונית יפה? (על המונח DWB שמעת?)

הגזענות כלפי היהודים בארה"ב מעולם לא הייתה ממסדית (לפחות לא ברמה כוללנית, כלל ארצית), בניגוד לגזענות כלפי שחורים.

כיום רוב השחורים היא אוכלוסיה נחשלת בגלל שהם לא מצליחים לצאת ממעגל העוני, הרבה מהם אגב מחשפים את הדרך הקלה החוצה ולא את הדרך הקשה. לראיה יש מספיק שחורים בעמודת מפחת בארה"ב שיצאו מהגטאות.

ולמה אתה חושב שהם לא מצליחים לצאת ממעגל העוני? (רמז: זה לא סתם נקרא "מעגל"). אז נכון, כנראה יש, ואף לא מעט, שחורים שרק מחפשים את הדרך הקלה החוצה, ויש הרבה שחורים שאכן הצליחו לצאת ממעגל העוני (וואו, אפילו יש נשיא שחור!), אבל לא תוכל להתווכח עם העובדה שלבחור לבן יש הרבה יותר סיכויים להצליח בחיים מבחור שחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זה לא מה שאמרת בהתחלה. עם זה אני יכול להסכים ברמה עקרונית, למרות שאני לא מסכים שזה מה שקורה בפועל. להזכירך, זה הנשיא שעזר לממן את כיפת ברזל. אז עוין? זה שהוא וביבי חלוקי דעות בהרבה נושאים זה לא אומר שארה"ב עויינת.

כיפת ברזל? הוא לא אחראי למימון. לזה אחראי הקונגרס, לא הנשיא.

אובמה עשה לנו בעיקר צרות, ביבי או לא ביבי. לא שהיה הרבה סיכוי להצלחה במו"מ עם הפלשתינאים, אבל אובמה הבטיח שלא תהיה הצלחה - הוא יצר רושם (מוצדק לעדתי) שהוא הולך להיות בצד הפלשתינאי, מה שגרם לאבו מאזן להקשיח את עמדותיו (את זה אבו מאזן אמר בעצמו).

אח"כ היה לו רעיון מבריק לפיו צריך לגרום לישראל ולערבים להאמין בנכונות של הצד השני בשלום והדרך היא שכל צד ייתן מחוות מעוררות אמון לצד השני. מישראל הוא דרש אותן, מהעברים הוא ביקש, כי באותו הזמן הוא גם ניסה לשפר את היחסים עם העולם הערבי-מוסלמי. הערבים אמרו לו לשכוח ממחוות, בסוף רק אנחנו נתנו - בעיקר ההקפאה. ומה יצא מזה? כשאבו מאזן שמע שאובמה דורש הקפאת בניה בהתנחלויות, הוא מיד קפץ על העגלה הזו, שהרי הנשיא האמריקאי שמתווך בין הצדדים לא יכול ליותר יותר פרו-פלשתינאי מהצד הפלשתינאי. כך קיבלנו את דרישת היהרג-ובל-יעבור החדשה מהפלשתינאים להקפאת בניה מוחלטת. מאחר שאין להם שום רצון או יכולת להגיע להסכם, כל המטרה שלהם היא לשפר עמדות, הם סירבו להיכנס למו"מ במשך תשעת החודשים הראשונים של ההקפאה והסכימו בסופו של דבר קר ממש לקראת סופה, וגם זה היה רק על הפרוצדורה למו"מ, כלומר הם נכנסו למו"מ על המו"מ. ברגע שההקפאה נגמרה, הם פרשו ומאז לא מוכנים לשבת למשא ומתן עם . זה ההישג הגדול של אובמה בתחום יחסי -פלשתינאים, לתקוע בצורה מוחלטת את המו"מ.

על ההבנות בע"פ עם הממשל הקודם בנוגע לבניה בגושי ההתנחלויות הוא לא מכיר. בסדר. את מכתב בוש, שהוא כן מכיר, הוא פירש כאומר שאם והפלשתינאים יגיעו להסכמה על השארת התנחלויות, ארה"ב לא תתנגד (כאילו שהיו כוונות להתנגד לסעיף כלשהו בהסכם אליו יגיעו שני הצדדים). את ההתחייבות של הממשל שלו עצמו שלא לאפשר החלטה נגד בוועדת הגרעין הוא גם הפר וארה"ב הצביעה בעד ההחלטה - ולמחרת ביקרה את ההחלטה הזו...

איראן? במשך כמעט שנתיים הוא ניסה לשפר את יחסי איראן עם ארה"ב. כשהסטודנטים באיראן מחו על זיוף הבחירות והפגנות המוניות פוצצו באלומות ע"י מילציית הבסיאג', אובמה תמך מילולית דווקא בממשל האיראני. כי אתה לא יכול לדבר על שיפור היחסים עם ממשל שאתה רואה בו לא לגיטימי, נכון? תשוו את זה ליחס שקיבל בן ברית קרוב של ארה"ב, מובארק, בנסיבות דומות. הוא גם התנגד לסנקציות כלכיות על איראן כדי לתת הזדמנות לשיפור היחסים. הקונגרס רצה סנקציות, אפילו אירופה רצתה, אובמה דחה.

בניסיון לשפר את היחסים עם מדיניות עוינות, הוא הראה נטיה לדפוק את בעלי הברית של ארה"ב. הוא דפק את פולין כדי לשפר את היחסים עם רוסיה, את בריטניה כדי לשפר את היחסים עם ארגנטינה וכמובן את ישראל כדי לשפר את היחסים עם הערבים. שיפור יחסים לא יצא מזה.

הוא נגרר בחוסר רצון ע"י מדינות אירופה להתערב בקרבות בלוב. הוא קרא לזה "להוביל מאחור". בערך כמו שנסיגה היא "הסתערות קדימה"...

אובמה טען שהפניית הצבא האמריקאי לעיראק היא שהביאה להתמשכות המלחמה באפגניסטן. התוכנית שלו היתה להוציא את הכוחות האמריקאים מעיראק ולהעביר אותם לאפגניסטן וכך לסיים את שתי המלחמות. אז רוב הכוחות כבר יצאו מעיראק, מה שיאפשר לאיראן להשתלט על חלק נכבד ממנה. את הכוח באפגניסטן הוא הכפיל, התוצאה - האבדות האמריקאיות הוכפלו... ועכשיו גם הם יוצאים משם. לממשל האפגני אין שום סיכוי להתמודד לבד מול הטאליבן, מה שאומר שכמה חודשים אחרי הנסיגה, אפגניסטן שוב תהיה תחת שלטון הטאליבן, רק שהפעם יהיה להם שלל אמריקאי והם ידעו בדיוק מי שיתף פעולה עם הכופרים נגדם.

במילים אחרות, מבחינת מדיניות חוץ, אובמה הוא כישלון מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה הדיוט.

זה מראה רק על המצב הגרוע של ארה"ב. ככל שיש יותר מהגרים, יותר שחורים ויותר מוסלמים (וכן לא נעים להגיד אבל גם יהודים) כך יש יותר קולות הבוחרים בשמאל.

אפילו אם נעזוב את כל העניין של היותו מוסלמי, אנחנו רואים נשיא חלש. למעשה ההישג היחידי שלו היה להרוג את בן לאדן. אני בהחלט חושב שרומני היה יכול לשקם את ארה"ב ולפחות לעצור את הזרימה הבלתי מבוקרת של מהגרים למעצמה..

נסיים באנקדוטה: השחורים תמיד דורשים פיצויים ותמלוגים על פשעי העבר, כלומר, אפליה ועבדות. נשאלת השאלה: למה אף אחד לא תובע מהם פיצויים על כך שהם הביאו את מחלת האיידס לבני האדם?

אני לא קורא לאנשים שאני לא מכיר בפורומים מטומטמים על סמך פוסט שמעדיף נשיא מכהן טוב לעומת לא ידוע-רמאי ::)

זה אומר שבחרו נשיא טוב ומוכר מאשר שקרן ודמגוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשוו את זה ליחס שקיבל בן ברית קרוב של ארה"ב, מובארק, בנסיבות דומות.

מה לדעתך ארה"ב הייתה צריכה לעשות? לתמוך בדיקטטור במצרים כי הוא חבר שלה אבל לתמוך במורדים במדינות כמו לוב וסוריה כי הדיקטטורים שלהם הם לא חברים שלה? זו דו-פרצופיות.

דווקא שמעתי מומחים בעולם שקוראים למהלך של אובמה גאונות.

בניסיון לשפר את היחסים עם מדיניות עוינות, הוא הראה נטיה לדפוק את בעלי הברית של ארה"ב. הוא דפק את פולין כדי לשפר את היחסים עם רוסיה

אובמה אולי לא שינה את היחסים עם רוסיה ב180 מעולת(כאילו שזה אפשרי) אבל לפחות הקטין את הלהבות שהיו אחרי ממשל בוש.

זה יותר חשוב לדעתי מלהציב בשטח פולין.

הערה: אני לא תומך באובמה. נא לא לסווג אותי ככזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא: מילות זהב, כל הכבוד.

שניצל: אתה צריך לבדוק כמה ירוויח שחור וכמה ירוויח לבן מאותה שכונה ומאותו מעמד סוציואקונמי, אתה תראה שהפער שיתקבל הוא נמוך אם בכלל והוא נובע מכך שמעמדות נמוכים תמיד יותר גזענים מגבוהים. במעמד נורמלי-גבוה אם תמצא אפליה, היא תהיה אפליה סמויה. ברוב המקרים האפליה הסמויה משחקת לטובת השחורים. בעוד שההיסטוריה של השחורים בארה"ב עצובה, היא הייתה ממוסדת. אתה חייב לשאול את עצמך מה עדיף גזענות עם חוקים מוגדרים או גזענות לא חוקית ששם השמיים הם הגבול (מצב היהיודים).

אני מבטיח לך שאתה תראה שהמצב של היהודים לא היה הרבה יותר טוב מהשחורים ובזמנים מודרניים יותר היהודים סובלים מאפליה גם מהאוכלוסיה השחורה.

oldnavy: אתה מבין שאובאמה הוא נשיא רע מכהן, למעשה, הוא שבר כלי שמתמודד עם הנשיאים הגרועים ביותר של ארה"ב ונחש מה? לארה"ב יש היסטוריה ארוכה עם חרא בחירות. בנוסף רומני הוא ידוע וכבר נמצא שנים בפוליטיקה, על סמך מה החלטת שהוא רמאי יותר מאחרים?

ודבר אחרון וחביב, קראתי לך אידיאוט רק בגלל שאמרת שאתה בצד המנצח ולא משנה מי המנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להבין למה בדיוק אנחנו צריכים ללקק להם? אם כבר, ההפך הוא הנכון. אנחנו אלה ש"שומרים על הגשר" ומונעים מהאיסלאם להתפשט בכל העולם, לא האמריקאים.

רציני? ביום שישראל תחתוך את כל הקשרים עם . במקרה הטוב תוך כמה שנים תקרוס כלכלית או תהפוך לפרובינסיה של מעצמה אחרת (רוסיה לדוגמא)

במקרה הגרוע תפרוץ מלחמה חדשה בכמה חזיתות ונחש מה? תקרוס כלכלית וגם תפסיד. בעוד שהצבא הישראלי חזק יחסית לגודל של המדינה ומפותח יותר ממה שהיה בעבר צצד שני הגבורה נעלמה, המוראל נעלם והאויבים התחזקו.

אני פאשיסט לכל דבר, ימני קיצוני ואני אומר לך בלב שלם שבעוד שלמראית עין שיראל היא מדינה עצמאית היא קולוניה לכל דבר של ארה"ב.

אם תרצה אני יכול להביא לך אנשי אקדמה ישראלים שיגבו את העמדות שלי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדה שהשחורים באמריקה עדיין במצב הרבה יותר גרוע מהלבנים. הם לא דורשים "פיצויים", הם דורשים העדפה מתקנת, ויש הבדל תהומי בין שני הדברים.

בבקשה, למד לקרוא.

באמת? היהודים הועסקו בעבדות, ולאחר מכן בעבודות כפיים, במשך עשרות ומאות שנים?

לא. הם כן הועסקו לעיתים בתנאים מחפירים, בפרט נשים. קרא פה, למשל: http://en.wikipedia.org/wiki/Triangle_Shirtwaist_Factory_fire

ליהודים לא הייתה זכות בחירה, ולאחר מכן זכות בחירה חלקית בלבד?

לנשים היתה זכות בחירה עד שנות ה20? אולי צריך לפצות גם אותן באותה המידה בזמן קבלתן ללימודים?

כמה אלימות כלפי יהודים הייתה לעומת אלימות כלפי שחורים?

כמה אלימות יש עכשיו כלפי יהודים לעומת אלימות כלפי שחורים?

כמה פעמים שוטר עצר יהודי רק כי הוא נהג במכונית יפה? (על המונח DWB שמעת?)

כמה שוטרים שחורים יש כיום בארה"ב, וכמה שוטרים יהודים?

הגזענות כלפי היהודים בארה"ב מעולם לא הייתה ממסדית (לפחות לא ברמה כוללנית, כלל ארצית), בניגוד לגזענות כלפי שחורים.

אבל הראתי לך דוגמה בדיוק לגזענות\אפליה ממסדית שכזו בהודעתי הקודמת. בחרת להתעלם?

ולמה אתה חושב שהם לא מצליחים לצאת ממעגל העוני? (רמז: זה לא סתם נקרא "מעגל"). אז נכון, כנראה יש, ואף לא מעט, שחורים שרק מחפשים את הדרך הקלה החוצה, ויש הרבה שחורים שאכן הצליחו לצאת ממעגל העוני (וואו, אפילו יש נשיא שחור!), אבל לא תוכל להתווכח עם העובדה שלבחור לבן יש הרבה יותר סיכויים להצליח בחיים מבחור שחור.

ולי כבן לעולים בישראל יש פחות סיכוי להצליח ממי שמשפחתו כאן כבר 4 דורות ויש לו קשרים מכאן עד להודעה חדשה. האם עלי לדרוש העדפה מתקנת בשל כך בקבלתי למוסד אקדמי, שנעשית לפי הישגי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...