אל פסק, מגן ברקים - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק, מגן ברקים

avraham711

Recommended Posts

שלום,

בעוד כמה ימים אני קונה את המחשב הזה : http://www.tms.co.il/preview/spec/dn7k14z9

והייתי רוצה דרך להגן עליו מפני הפסקות חשמל וברקים....

ואני רוצה שתיהיה לי אפשרות לחבר גם את המחשב וגם את המסך :)

על מה אתם ממליצים לי? אל פסק או מגן ברקים או גם וגם או כלום :)

אני צריך בערך חצי דקה כדי לכבות את המחשב...

אני לא רוצה לקחת סיכון שתיהיה הפסקת חשמל ואיזה רכיב שלי במחשב יפגע או שיתחיל לעבור גרוע ואני אפילו לא ידע על זה...

יש לי שאלה נוספת האם כשיש הפסקת חשמל והמחשב מתכבה מזה שאין חשמל הוא יכול לההרס מזה? כמה רכיבים יכולים לההרס? אשמח לפירוט קצר בבקשה :)

:) :) :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ההחלטה הזאת אתה אמור לעשות לבד. אז ניתן לך אתהרקע שתוכל להחליט :

נזק למחשב יכול להיות נזק לתוכנה/מידע ששמורים על הדיסק

כיבוי פתאומי של המחשב (היה באמצע משהוא ומשכת את התקע מהחשמל) לא גורם לנזק לחומרה - הדבר היחיד שהוא יכול לגרום זה איבוד מידע שהיה על המחשב. מה בדיוק יידפק תלוי באם המחשב עשה משהוא או היה "סתם בדסקטופ" ובסוג מערכת הקבצים שיש לך - ב NTFS או Ext3/4 למשל יש הגנה מובנית (בתוכנה) והסיכוי לזה שיימחקו דברים קיימים בדיסק הוא נמוך - מקסימום אתה תאבד את מה שהיה פתוח אותו רגע. ב FAT אין הגנה כזאת ויש סיכוי גבוה יותר שיימחק כל הדיסק בגלל כיבוי פתאומי. היום לא משתמשים ב FAT, אבל יכול להיות שיש בעיה כזאת גם ב exFAT

מה אם כך יכול לגרום לנזק למחשב ?

כשאתה מוציא את התקע מהחשמל המתח שהמחשב מקבל יורד בצורה חדה - מ 240V ל 0V. בתקלות חשמל זה לא תמיד יהיה ככה :

בהפסקת חשמל המתח יכול להתנתק ולחזור כמה פעמים במהירות - כל פעם שהמתח חוזר זה מכה למחשב

המתח יכול לעלות ולהישאר גבוה יותר ממה שצריך לאורך זמן - ולשרוף את המחשב

יכולה להגיע קפיצה גבוהה (נחשול מתח) - שתשרוף את המחשב

אלה בגדול 3 הדברים שרוצים להגן מהם. מה הסיכון של כל אחד ואיך מגינים מהם ?

ספק כוח לוקח מכה של זרם גבוה כשמחברים אותו לחשמל (בגלל זה הניצוץ שיש בתקע). הספק בנוי לזה שמחברים אותו לחשמל, ואז הוא נשאר מחובר. בתוך הספק יש רכיב שעובד על חימום שמחליש את הזרם בפעם הראשונה, אחריי שהוא עשה את זה הוא מתחמם ומפסיק לעבוד וכך הוא לא משפיע על איך שהספק עובד (הוא נשאר חם כשהמחשב מחובר). אם המתח נופל וחוזר שוב, הרכיב הזה לא מספיק להתקרר ולכן הוא לא עושה כלום בפעם השניה, ומעביר את כל המכה לתוך הספק - כמה מכות כאלה, במיוחד אחת אחריי השניה, יכולות לשרוף את הספק

מגן ברקים שיש לו הגנת השהיה כשהוא מקבל נפילת מתח והמתח חוזר, משאיר את המחשב מנותק ומחכה במשך הזמן של ההשהיה (בדרך כלל כמה דקות). בזמן הזה הרכיב בתוך הספק מתקרר, וכשהמגן יחבר את המתח שוב הרכיב בספק יעבוד ויקטין את הזרם ההתחלתי כמו שהוא אמור לעשות

ברגע שיש נפילת מתח UPS מעביר את המחשב לסוללה וכך המחשב מקבל מתח ברציפות, ולכן אין קפיצה כזאת גבוהה של זרם

במצבים מסוימים (תקלה של מערכת החשמל) המתח בשקעים יכול להשתנות - מ 240V שהוא אמור להיות לכל מתח אקראי בין 0 ו 415V. מתח גבוה יותר כזה ישרוף את הספק. בספקי Active PFC גם מתח נמוך מידי יכול לעשות נזק

מגן ברקים שיש לו הגנת מתח גבוה / נמוך מודד את המתח שעובר בו. אם המתח גבוה או נמוך ממה שצריך (בתחום מסויים), המגן ינתק את המתח לגמרי

ב UPS יש בדרך כלל מייצב מתח AVR - ה UPS יכול להתערב ולהוריד או לעלות את המתח בתחום מסויים כדיי שהמצחשב ימשיך לעבוד תקין. אם המתח רחוק מידי ממה שה UPS יכול "לסדר", ה UPS יתנתק מהחשמל וימשיך להפעיל את המחשב מהסוללה

וההגנה שכולם אוהבים : במערכת יכולה לבוא קפיצה חדה וגבוהה של מתח גבוה מאוד (אלפיי V) - כתוצאה מניתוק של חשמל (מלווה בהתחלה או בסוף של הפסקת חשמל , או כשקופץ החשמל בבית וכו) וכמובן מכת ברק

במקרים האחרים יש זמן (אפילו אם זה פחות משניה) עד שיתחיל להיות נזק, ומעגל אלקטרוני יכול להספיק להגיב ולנתק את המתח. במקרה הזה המכה היא ממש מהירה והי שורפת מיידית, לכן במקום מעגל שמים פשוט רכיב שתפקידו לחטוף את המכה אל עצמו וכך להגן. אלא מה - הרכיב הזה לוקח חלק מהמכה (שלתוי בגדודל שלו), את כל היתר הוא מעביר הלאה. וא יגן מנחשול קטן פה ושם, אבל הוא פשוט לא בגודל המתאים להתמודד אם דברים יותר רציניים. "מגן ברקים" לא יגן בחלומות מברקים

אז זה ההבדל - מ 2 הדברים שאיתם ניתן להתמודד בהצלחה (נפילות מתח מהירות ומתח לא תקין) ניתן להגן על ידיי מגן ברקים או על ידיי UPS - ההבדל הוא שבמקרה של המגן ברקים הוא מנתק את המתח (וגורם לכיבוי פתאומי של המחשב) כדיי להגן, ובמקרה של UPS הוא נותן אפשרות לכבות את המחשב בצורה מסודרת

לא לכל המגיני ברקים יש את ההגנות שצריך - בהרבה מהם (בעיקר בזולים) כל מה שיש זה רק הגנת הברקים - מגן כזה הוא דיי חסר תועלת. במגינים אחרים יכולות להיות הגנות חלקיות - למשל ב GPT SC9 יש הגנות מתח נמוך והשהיה, אין הגנת מתח גבוה, ויש בעיה באיך שההשהיה עובדת (המגן יכול לפעמים לחבר שוב את המתח גם כשהוא לא תקין, ולנתק אותו שוב, וכך בעצמו לייצר נפילות מתח)

הנזק למחשב מסתכם ברוב המקרים בספק כוח שרוף, אבל לא תמיד - קורה שהספק נשרף ובדרך (או כשמנסים להפעיל אותו מחדש אחריי זה) שורף חומרה נוספת - אבל זה לא כזה נפוץ

כמו כן יכול להיות נזק למסך וכו' וגם שם זה מסתכם בספק שרוף (רק ששם תיקון של הספק זה התעסקות ולא כמו מחשב שמחליפים ספק)

עכשו תחליט מה אתה רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה רבה לך אני ממש מודה לך על הזמן ועל ההשקעה שלך :)

אני חושב שאני אקח את זה http://ksp.co.il/?uin=7866

אני גם פחות מעדיף את האל פסק כי הוא גם עושה קרינה ואין לי איפה לשים אותו אלה מתחת לרגליים שלי....

אני מקווה שההחלטה הזאת תיהיה נכונה

2 שאלות אחרונות האם המגן ברקים שהבאתי הוא יוכל להחזיק את המסך ואת המחשב אם אני יחבר אליו מפצל.

שאלה שנייה האם המפצל יכול להחזיק את המחשב ואת המסך זאת אומרת לספק מספיק חשמל, את זה לדוגמא http://ksp.co.il/?uin=9138

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

11010010110- מה אתה אומר על ה-UPS הזה (אתר יצרן) למפרט זה? הוא יחזיק אותו טוב? אני מתכוון לחבר גם את המסך ושה-UPS יחזיק גם שדרוגים שיהיו בשנים הבאות כמו שהצעת לי.. זה לא כלכלי לקנות UPS כל פעם שמשדרגים את המחשב. חישבתי את צריכת המחשב ללא ספק ויצא לי 406W. חישבתי נכון? ותוכל להמליץ לי על מגן ברקים טוב מבית Q-TRADE ודומיהם? תודה מראש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למגיני ברקים יש הספק מקס' דיי גבוה - הם יכולים להחזיק כל מחשב נורמלי ללא בעיה

ניתן לחבר ליציאה של המגן מפצל וממנו את המחשב וכו' - רק אל תחבר לשם דברים שיש להם מנוע גדול כמו מזגן (במידה והם היו מחוברים לפניי זה על מפצל משותף - תימנע מזה)

המגן של GPT SC9 ELEC לא משהוא. אין לו הגנת מתח גבוה כלומר במקרה של מתח גבוה (אבל שלא מספיק גבוה כדיי להפעיל את הגנת נחשולי מתח) הוא לא הולך להגן. חוצמזה יש פאק בהגנת מתח נמוך - אם המתח בדיוק גבולי בין נורמלי ונמוך (משהוא כמו 190V) מתמשים מהפורום אמרו לי שהוא היה מנתק את המחשב וישר מחבר אותו מחדש הרבה פעמים (הוא מנתק את המתח הלא תקין, "שוכח", מחבר ישר מחדש, מנתק בגלל המתח הלא תקין וכן הלאה) - אם זה קורה המגן עצמו יכול לפגוע במחשב מה שלא היה קורה אם לא היה מגן בלל

מגן שבדקתי(הצצתי פנימה איזה מעגל יש בפנים) ונראה לי הטוב ביותר שראיתי עד עכשו הוא VPD/VDPS של Q trade (טכנאים של פלזמות מוכרים כאלה הרבה)

חוצמזה ראיתי נתונים כתובים "יבשים" של וייסבורד "ברק ורעם פלוס" - לפי הנתונים האלה הוא אמור להיות בסדר אבל לא ראיתי מה יש בו בפנים כך שאין לי שמץ

ProXy - אמור להתאים, בכל מקרה תבדוק שהוא לא גורם לכיבוי של המחשב כשהוא על (כתוב שהוא נותן גל modified sine שמתאים, אבל ראיתי בעבר ביקורת עליו שבדקו את צורת הגל והוא לא משהוא, אבל כנראה שגם ב UPSים אחרים כמו אדוויס יש צורת גל דומה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את זה לטלוויזיות

http://www.qtrade-intl.co.il/images/1080472dVDPS.10136104.21985547.small.jpg

כתוב זמן השהייה 10 שניות זה מספיק? אתה בטוח שהוא יותר טוב ממה שהבאתי? גם הוא יוכל לספק מספיק כוח לספק של seasonic s12ii 620w

יש לך מושג איפה לקנות אותו איזה טכנאי הביא לנו את זה כשהייתה תקלה בטלוויזיה

מה שיש לי זה השני ברשימה פה

http://www.qtrade-intl.co.il/%D7%A9%D7%A7%D7%A2%D7%99-%D7%94%D7%92%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C.htm

אבל כתוב על VDPS ולא VSP ....

אז הוא יספיק לכל מה שכתבתי? ואני מבקש שתתיחס גם למפצל בבקשה :)

ואני שוב ממש ממש מודה לך על כל הסבלנות ועל העזרה הנהדרת שלך :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במגיני ברקים הרכיבים היחידים שבאמת מגבילים את הזרם זה הרכיב שאיתו הוא מנתק את המתח. בדרך כלל יש שם רכיב של כ 8A כלומר 1920VA. במינימום המוחלט יהיה שם 5A - 1200VA. יספיק לגמרי למחשב שלך וגם יותר

אם המחשב שלך הוא לא מפלצת על אגדית (מהדברים הקיצוניים לגמרי אם ספק 1000W) אתה לא תגיע למקס' של מגן ברקים

ב UPS זה שונה כי יש בו הרבה רכיבים שמחזיקים את העומס של המחשב, וחלק מהם בנויים לזרם קטן יותר מהרכיב הפשוט שיש במגן ברקים

השהיה 10 שניות זה לא הרבה (ניתן לרצות יותר) אבל גם טוב - את ההגנה הוא יתן

VDPS - מתאים באותה צורה

מפצל - אין בעיה רק אל תחבר אליו דברים שבאמת לא אמורים להיות שם (מזגנים ובכללי מה שיש לו מנוע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...